Jak si alternativa i vrchnost pletou na sebe bič
RSS

Jak si alternativa i vrchnost pletou na sebe bič




Stavba vybudovaná dvojím metrem dříve nebo později spadne.




Kritizovat vládnoucí moc se nesmí. Porušení tohoto pravidla v poslední době hodně lidí pocítilo na vlastní kůži. Kopat do alternativy a opozice je dovoleno, dokonce u vybraných médií je finančně podporováno. Nepřidám se. Nebudu kopat do alternativy, ale jedno varování musím vyslovit. Než tak učiním, navodím atmosféru jednou starou československou komedií  Pacho, hybský zbojník  od Martina Ťapáka. Najdete ji na Youtube:

Hrabě Erdödy bičíkem na koně tluče do svého poddaného, bratra Pacha. Když to uvidí sám Pacho, přiskočí k hraběti a bičík mu z ruky vytrhne. Avšak mlácený bratr vystře shrbená záda a vezme bičík Pachovi. Podá bič hraběti se slovy: „Tu je bičík, vaša milost, prosím. A len smelo … do toho prosím, prosím,“ a opět ohýbá záda, aby se jeho milosti pohodlně mlátilo. „Aj.. jaj…,“ sténá pod ranami biče, „…trafili ste dobre…“ – pochvaluje poddaný exekutivní výkon hraběcí milosti.
Bičem „dezinformace“ je mlácená alternativa
To samé dělá i alternativa. Vrchnost označí vše, co napíše alternativa, za dezinformaci. Alternativa lokajsky toto slovo opakuje. Nelogické slovo vyjadřující neinformaci s předponou pro cizí slova už plně zdomácnělo i v textech alternativy. Není prvním slovem, které se ujalo v běžné řeči i bez sémantické logiky. Například slovo „JAR“ v minulém století označovalo veškeré prostředky na mytí nádobí. V některých krajinách slovo „JAWA“ tak zdomácnělo, že znamenalo název pro všechny jednostopá vozidla a slovo „ZETOR“ bylo slovo pro obecné pojmenování všech traktorů. Naši předci nechodili do prodejny, kde prodávali obuv, ale chodili k „BAŤOVI“. V těchto souvislostech se musíme smířit s tím, že slovo lež přestává být používáno a je plně nahrazeno slovem dezinformace, neinformace.
Slovo „dezinformace“ vyhovuje příslušníkům vládnoucí skupiny. Nestačí jí slova lež, podvrh, klam, omyl. Vrchnost a její stoupenci používají toto nelogické slovo už delší dobu. Má pro ně a jejich moc velký význam. To plně chápu. Je to totiž nenápadná, ale velmi účinná zbraň. Avšak nejsem si jist, jestli si alternativa plně uvědomuje nebezpečnost tohoto slova, když ho sama s oblibou a častou používá. Jakáže to je zbraň, řekne si nejeden čtenář. Je to pouze jedno slovo.
Efekt motýlích křídel a nenápadný kanónek
Mávnutí křídel v amazonském pralese způsobí bouři nad státem Florida. Efekt motýlích křídel „vyjadřuje citlivou závislost vývoje systému na počátečních podmínkách, jejichž malé změny mohou mít za následek velké variace v delším průběhu,“ píše Wikipedia. O praktickém dopadu této teorie jsem se přesvědčil před mnohými roky, když jsem podlehl jedné počítačové strategické hře.
Hra spočívala v tom, že jsem měl obsadit válčiště vlastními silami a zničit zbraně protivníkovi, včetně zdrojů pro obstarávání zbraní. Na začátku hry měl protivník zlaté doly, továrny na výrobu zbraní a techniku, která se valila ze všech stran na mých pár obranných i útočných zbraní. Cílem bylo vzít protivníkovi zlaté doly, za které si kupoval obrannou techniku a převzít jeho továrny, které vyráběly útočné zbraně tanky, kanony, lasery, protivzdušnou obranu. Zpočátku jsem byl vždy brzy poražen.
Pak jsem si však vytvořil vlastní konkrétní strategii pro každé válčiště. Můj protivník, počítač, začal prohrávat a já vítězil. Mimo jiné jsem našel souřadnice pro umístění mého nenápadného kanónku, který byl tak nenápadný, že technika protivníka projíždějící kolem něj si ho vůbec nevšímala. Buď na něj neútočila vůbec, nebo jenom symbolicky vystřelila jednu ránu, která kanónku moc neublížila. Kanónek se nezdál být nějak významný. V pomalém rytmu posílal své dělové koule na nepřítelovu fabriku. Časem fabrika změnila barvu. Z nepřítelovy se stala mou vlastní. Přestala být továrnou, která vyráběla tanky pro protivníka a začala je vyrábět pro mne. To byl můj motýlí efekt.
Časem továrnu dobyl nepřítel, fabrika změnila barvu a opět začala vyrábět pro protivníka, avšak pauza ve výrobě zbraní měla pro moje vítězství velký význam. Poskytla mi čas, kdy byl oslaben útok protivníka a já dostal příležitost pro získání zdrojů, posílení vlastní obrany a přechodu do ofenzivy. Získal jsem dvě výhody – čelil jsem menší přesile a pokud jsem našel prostředky pro útok, mohl jsem kanónkem dobytou továrnu ochránit a trvale ji uchovat jako vlastní zdroj produkce zbraňových prostředků.
Proč to uvádím. Malý, nenápadný, ale vhodně umístěný kanónek může zvrátit průběh války. To samé může udělat jedno slovo. Opakuji jedno slovo, i když představuje logický nesmysl. Je totiž, jak se ukázalo velmi chytlavé. Přilepí se na vás a zaryje se vám pod kůži. Pak ho stačí usnesením parlamentu povýšit na zákon. Dezinformace v zákoně urychlí proces ukládání trestů, eliminaci dezolátů a zastrašení všech, kteří by se pro dezolátství rozhodli.
O svědomí a míře společenské nebezpečnosti
O mnohých současných kauzách někteří právníci tvrdí, že případy jsou nesouditelné. Skutková podstata buď vůbec nenastala, nebo nedosáhla té kvantitativní úrovně, aby i z pohledu míry byla dostatečně naplněna. Poplašná zpráva, kdy hrozí bezdůvodné zlikvidování jinak zdravé banky, je naplněním trestného činu.
Otázkou je, jak velká je poplašná zpráva o tom, „že letadlo F-35 je útočné letadlo, dokonce nosič jádrových zbraní“. Zvláště, když je tohoto tvrzení plný internet a s těmito parametry se i prodává. F-35 mají nahradit různorodé stroje, jako A-10 Thunderbolt II, F-16 Fighting Falcon, AV-8B Harrier II a F/A-18 Hornet. (viz  ZDE ). Člověk nemusí být odborníkem, aby věděl, že tato letadla byla používána ve všech „obranných“ válkách proti Iráku, Lýbii, Jugoslávii atd. Také proběhlo rychlé odsouzení kluka za nášivku, o které 99,99 % občanů nic neví, tato nášivka jim nic neříká. Tím pádem ze zhlédnuté ikony nemohou vyvodit republice nebezpečný pojem a věc. Ale jelikož kluk dostal nemalý trest, asi společenská nebezpečnost a naplnění skutkové podstaty dosáhlo obrovských rozměrů. Dle soudu je dopad škodlivosti nášivky na populaci enormní. Dle jiných posuzovatelů nášivka nikomu nic neříká. Lidé nejsou způsobilí z nášivky jako ikony dešifrovat pojem. Vyjadřuje pouze to, co si kluk myslí. Otázkou je, jestli je mu dovoleno myslet.
I lidé v talárech mají svědomí. Někdo říká, že svědomí je pevné vlákno mezi duší člověka a prozřetelností. Jiní říkají, že svědomí je mravní sebereflexe a je výsledkem subjektivního osvojení vývoje kultury i rozvoje civilizace jednotlivým člověkem. V podstatě je jedno, jestli lidé v talárech uznávají jeden, nebo druhý přístup. Svědomí jim nedá v noci spát. Zpětně si přehrávají jednotlivá přelíčení a hodnotí, tohle bylo opodstatněno a tady jsem asi ujel(a) mimo. Zveličování kvantity, aby byla naplněna kvalita trestního činu, je logický a mravní problém. Každý občan má právo na spravedlivý soud, ve kterém by měla být uplatněna logika a tedy i to, že každá kvalita musí být naplněna kvantitativně. Zkušení a otrlí právníci říkají, že na soud se nechodí pro spravedlnost, ale pro rozsudek. Lidi však přesto očekávají od rozhodnutí soudu spravedlnost.
Povýšení dezinformace na trestný čin a ustanovení „odborné“, certifikované instituce ulehčí nočnímu zpytování svědomí. Nastoupí odůvodnění „plnil(a) jsem pouze rozkaz“, resp. „postupoval(a) jsem dle litery zákona a posudku speciální instituce s právem rozhodnout o tom, co je a co není dezinformace“. Zdlouhavé procesy se zrychlí, ministerstvo spravedlnosti sníží náklady, destrukce společnosti bude zpomalena.
Výtka alternativě a upozornění vrchnosti
Dezinformace je tím kanónkem, který zastaví pád protilidové vlády.  Proč to lidi v alternativě děláte? Proč pomáháte vrchnosti plést bič na sebe?
A upozornění pro vrchnost. Média, a to i ta provládní, jsou plná slibů, které umožnily získat mandát pro vládnutí a jsou v rozporu s tím, co vrchnost slibovala. K několika zklamaným a naštvaným občanům se přidávají další a další nespokojení. Tlak v papiňáku se zvyšuje, bezpečnostní ventily přestávají fungovat. Hrozí, že papiňák bouchne. A poučení se zmíněného filmu Pacho, hybský zbojník? Epizoda končí tím, že Pacho se opět zmocní bičíku a žene jím grófa Erdödyho údolím, a mlátí ho hlava nehlava.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou:  450 Kč . Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte  zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!


Související články:

Proč bylo slovo lež nahrazeno slovem „dezinformace“? (3. díl)
Proč bylo slovo lež nahrazeno slovem „dezinformace“? (4. díl)
Člověk v demokratické společnosti
Člověk v radikálně otevřeném světě
„Proti všem“ po 600 letech
Momentář lednový
Otevřený dopis Jarkovi
Nad Kostelcem vyšla hvězda
Česká média za nečasu
Přelud svobody

Převzato z e-republika.ch



Nejčtenější za týden