Rakousko vyhlásilo lockdown pro všechny a zavede povinné očkování
RSS

Rakousko vyhlásilo lockdown pro všechny a zavede povinné očkování

Rakouská vláda se dohodla se spolkovými zeměmi na lockdownu a povinném očkování pro všechny, oznámil kancléř Alexander Schallenberg. (Foto: Shutterstock)
Od pondělí bude platit na celém území Rakouska po dobu deseti dnů a může být opět prodloužena maximálně o deset dnů. Školy však zůstanou otevřené.Povinné očkování pro všechny platí od 1. února 2022.
Rakousko povstane megademonstrací proti „zdravotní diktatuře“. Přidat se má údajně policie i armáda
“Musíme se podívat realitě do očí,” vysvětlil Schallenberg rozhodnutí zavést povinné očkování.“Podněcováni radikálními odpůrci očkování a falešnými zprávami” se nechalo očkovat příliš málo lidí, řekl Schallenberg. A pak už je to jasné: “Je to útok na náš zdravotní systém.”“I přes několikaměsíční přesvědčování se nám nepodařilo přesvědčit dostatek lidí, aby se nechali očkovat. Opatření sice zvýšila ochotu k očkování, ale ne v dostatečné míře,” uvedl kancléř.“Nechceme pátou vlnu, nechceme šestou a sedmou vlnu.” Virus podle něj nezmizí, ale zůstane.
Vídeňský očkovací bizár: 30 minut v nevěstinci zdarma, pokud si dáte tečku
Schallenberg a jeho konzervativní vládní tým se až do konce stavěli proti dalším omezením. Kritizovány byly například návrhy ministra zdravotnictví za Zelených Wolfganga Mücksteina na zavedení zákazu nočního vycházení pro všechny.Ve čtvrtek však spolkové země Salcbursko a Horní Rakousy, kde vládne Rakouská lidová strana (ÖVP), přistoupily k vyhlášení regionálních výluk.Většina obchodů se zavírá, školy přecházejí na dálkové studium. Také některé další spolkové země ve čtvrtek naznačily, že budou následovat jejich příkladu.Zdroj: bild.de
Článek Rakousko vyhlásilo lockdown pro všechny a zavede povinné očkování se nejdříve objevil na AC24.cz .


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Nejčtenější za týden