WHO chce od jednotlivých zemí o 20% vyšší členské příspěvky
RSS

WHO chce od jednotlivých zemí o 20% vyšší členské příspěvky


Tento týden se v Ženevě koná summit WHO. Mimo projednání konečné podoby pandemické smlouvy a Mezinárodních zdravotních předpisů se dohodla například i jednotná zdravotní databáze, kterou by všechny země sdílely s WHO a WHO by pak data o lidech z celé planety sdílela s Gatesovou nadací, OSN a dalšími podvratnými organizacemi.
Jedním z hlavních témat setkání byl i Mezinárodní očkovací pas, který by měl být jednotný pro celý svět a měl by fungovat na stejném principu jako pas cestovní (podle všeho by šlo o obdobu již otestovaných covid pasů v mobilu, které by sloužily i jako cestovní dokument).
Na setkání se však také WHO dohodla se zástupci jednotlivých zemí, že budou platit výrazně vyšší poplatky za členství. Tím by šlo ještě více peněz z daní občanů do kapes skutečných vlastníků WHO (zpravidla Big Pharma).
Na 76. shromáždění WHO v Ženevě tento týden byly přijaty návrhy pro příští dvouletý program včetně rozpočtu. Byl odhadnut na historicky nejvyšší částku – 6,83 miliardy dolarů. Povinné příspěvky pro členy byly zvýšeny o 20 procent. To je celkem 1,148 miliardy dolarů.
  Zbytek, 5,68 miliardy USD, musí být pokryt dobrovolnými příspěvky členských států a dalších dárců. WHO tak zůstává tím, čím byla doposud: zastupováním zájmů největších dárců a miliardových korporací. 
Českou republiku zastupuje na summitu hned několik úředníků z Ministerstev zdravotnictví a zahraničí a český velvyslanec ve Švýcarsku. Na rozdíl od většiny zemí tam není žádný ministr. Také Slovensko má na summitu několik ministerských úředníků.
Zastoupení tam samozřejmě mají všechny členské země WHO, asi největší je čínská delegace.
Na rozdíl od jiných mezinárodních setkání (například na WEF v Davosu) se  summitu WHO účastní i zástupci Ruska, jejichž delegaci vede ministr zdravotnictví.
Ale zpět k rozpočtu, který byl na summitu schválen.
45 procent rozpočtu bude přiděleno na úroveň zemí. Někteří členové volali po postupném zvyšování na 75 procent.
Odhadované administrativní náklady na rok 2023  zahrnují osobní a cestovní náklady, náklady na smlouvy o poskytování služeb, náklady na poradenství, školení, bezpečnost atd., jsou těsně pod 1,8 miliardy amerických dolarů.
Povinné příspěvky členů toto nepokrývají ( strana 49 ). Agentura OSN inzeruje investice do svých programů se zdravou návratností: každý dolar investovaný do WHO přináší 35 amerických dolarů.
V přidruženém výboru, v němž bylo rozhodnutí učiněno, muselo být živo. Vystoupilo téměř čtyřicet členských států. Někteří zástupci dali jasně najevo, že kvůli postpandemické ekonomické situaci nebudou moci zvýšené příspěvky platit.
Zvýšení povinných příspěvků o 20 procent však bylo závazkem, o kterém bylo rozhodnuto již na loňském zdravotnickém shromáždění a jedním z doporučení pracovní skupiny pro udržitelné finance. Rozhodnutí přijatá ve výborech musí ještě schválit plenární zasedání na konci zasedání WHO. Schůze výborů se konají mimo zraky veřejnosti.
Pouze denní panely v době oběda lze sledovat online.
Jednotlivé panely jsou projevem samolibosti a sebepropagace ze strany WHO, jednotlivých delegátů nebo zájmových skupin. Úterní panel se zaměřil na téma pracovníků ve zdravotnictví a péči. Konkrétně: vaše ochrana a investice v této oblasti ve smyslu „Jedno zdraví“.
Za zmínku stojí prohlášení amerického delegáta: Připomněl, že USA jsou největším dárcem (tj. dobrovolným dárcem) WHO. Že mnoho dětí na celém světě ještě není dostatečně očkováno, a že tato mezera musí být zaplněna.
Mezitím se plány WHO na letošním ženevském shromáždění setkávají s rostoucím odmítáním. Rozzlobený  projev chorvatského europoslance Mislava Kolakusiće proti WHO se v současné době šíří na internetu.
Touhu organizace po moci odsuzuje následujícími slovy:
„Pro lidstvo by bylo lepší a bezpečnější uzavřít dohodu s kolumbijským drogovým kartelem než s WHO… Během pandemie Covid-19 WHO pouze šířila lži. Měla by být prohlášena za teroristickou organizaci… Dnes je WHO nebezpečnější než Světové ekonomické fórum (WEF).“


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 1 Průměrně: 5 ]Článek WHO chce od jednotlivých zemí o 20% vyšší členské příspěvky se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden