Německo: Dortmundská policie má nařízeno, aby neřešila zločinnost migrantů
RSS

Německo: Dortmundská policie má nařízeno, aby neřešila zločinnost migrantů


Již před několika lety padlo podobné nařízení také v Berlíně a lze předpokládat, že nejinak tomu bude i v dalších městech ovládaných socany a zelenými.
Taková nařízení samozřejmě v rámci statistik výrazně snižují kriminalitu. Zatímco tedy vrazi jsou v drtivé většině případů seznáni psychicky nemocnými, takže jejich činy nefigurují v kriminálních statistikách, ale v těch psychiatrických, méně závažné činy se pro jistotu zcela přehlíží.
A činí se tak zcela záměrně, jak nyní přiznávají policisté z Dortmundu, podle nichž jsou policisté, kteří chtějí obohacující komunitu kontrolovat či dokonce zatýkat, považováni za ultrapravicové extremisty.
A policisté se samozřejmě bojí důsledků pokud by byť jen zkřivili vlásek některému násilnému jedinci z řad hostů jejich vítačské vlády, která má pocit, že hranice by měly zůstávat otevřené…
Ve městě Dortmund policisté z problémové multikulturní stanice „Wache Nord“ říkají, že zažívají zvýšenou úroveň represe, a to i ze strany policejních úředníků, za to, že dělají svou práci.
Policistům bylo řečeno, aby nekontrolovali populaci migrantů, i když si podniky a místní obyvatelé stěžují na drogové trhy pod širým nebem a každodenní násilí.
Policisté hovořili s deníkem Bild pod podmínkou anonymity, aby podrobně popsali znepokojivý vývoj.
„Pokud se proti nám objeví obvinění, ať už od pachatelů nebo levicových extremistů, jsme okamžitě staženi ze služby. Presumpce neviny pro nás už neexistuje,“ řekl jeden z policistů v rozhovoru  pro deník Bild.
Dochází k „úmyslné kriminalizaci kolegů“, řekl další důstojník, který si také přál zůstat v anonymitě.
Ti, kteří zpochybňují zhoršující se situaci, jsou požádáni, aby se přesunuli ze stanice, přičemž důstojníci čelí každodennímu tlaku, aby se přizpůsobili. Policisté také říkají, že jsou pod neustálým dohledem.
„Naše profily na sociálních sítích byly dokonce prohledávány, soukromá fotoalba byla zakázána, protože údajně máme pravicově extremistické tendence. Policejní šéf chce jen vypadat dobře, my ho nezajímáme,“ řekl jeden z policistů.
Po smrti senegalského migranta Mouhameda D., 16letého mladíka, který byl loni při útoku nožem zastřelen v městské čtvrti Nordstadt, bylo policistům zakázáno proti migrantům jakkoli zasahovat. Policisté říkají, že kvůli obavám ze špatných reakcí tisku jim bylo řečeno, aby omezili interakce s populací migrantů na minimum.
„Ale koho potom máme kontrolovat v Nordstadtu, kde žijí téměř jen migranti?“ zeptal se jeden policista. „Na demonstraci po smrtelné střelbě podal Afričan stížnost na policejní násilí. Ten muž odpovídal popisu ze zatykače, ale náčelník nám  zakázal tohoto muže zatknout.“
Policisté jsou dokonce nyní nadřízenými vyzýváni, aby se setkali se známými zločinci a pili s nimi kávu a organizovali akce před policejní stanicí, včetně „kola štěstí“ pro interakci s komunitou.
„Je to opravdu absurdní,“ řekl jeden důstojník, když popisoval nový program.
Mezitím řekl, že existuje začarovaný kruh, který brání policistům v zatýkání.
„Když někoho zatknete a objeví se odpor a vy musíte jednat, jste pak pořád ten špatný. Takže je lepší nic nedělat,“ řekl důstojník. „Už neexistuje žádné ocenění, žádný respekt k naší obtížné práci.“
Nakonec připomínám, že podobný postoj vládne dlouhodobě například i ve Švédsku, kde se dokonce bojí kriminalitu vetřelců nahlašovat i ti, kteří se stali  obětí loupeží či znásilnění, neboť oběti invazních násilníků byly mnohdy nařčeny z rasismu a xenofobie…
 


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 2 Průměrně: 5 ]Článek Německo: Dortmundská policie má nařízeno, aby neřešila zločinnost migrantů se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden