Německo: Somálec, který za pokřiku „Allahu akbar“ zabil mačetou dvě náhodné oběti, byl osvobozen
RSS

Německo: Somálec, který za pokřiku „Allahu akbar“ zabil mačetou dvě náhodné oběti, byl osvobozen


O otřesném případu, který se odehrál vloni na podzim v německém Ludwigshafenu, jste si mohli přečíst zde nebo zde .
Připomínám, že Somálec si tehdy na ulici zcela náhodně zvolil za oběti dva mladé muže – údajně se na ně soustředil proto, že ho kvůli jinému muži opustila partnerka.
Oba muže napadl mačetou – jednomu z nich na ulici za bílého dne usekl ruku – oba při útoku zabil. Nyní byl seznán – jak jinak – psychicky nemocným.
Vrah tak skončí jen na nějakou dobu v komfortním psychiatrickém sanatoriu, což se již ostatně stalo v Německu zvykem.
Tedy – jen pro srovnání – zatímco například již několik lékařů si v Německu odpykává několikaleté vězení za vydávání výjimek z roušek, spousta muslimských vrahů se vězení i záznamu v trestním rejstříku vyhýbá…
26letý Liban M. , který 18. října 2022 v Ludwigshafenu-Oggersheimu ubodal k smrti dva muže ve věku 20 a 35 let, byl osvobozen. Somálec také usekl ruku 27letému muži a kriticky ho zranil. Křičel „Alláhu Akbar“.
První velký trestní senát zemského soudu Frankenthal v Porýní-Falci považoval za prokázané, že obžalovaný spáchal první dva trestné činy na ulici a třetí v drogerii. Využil přitom „bezelstnosti a bezbrannosti“ obětí a splnil tak kritérium pro zákeřnou vraždu.
Předsedající soudce však považoval žadatele o azyl, který byl během masakru postřelen policií, za nesvéprávného. V době činu prý trpěl akutní paranoidní schizofrenií. Proto soud vynesl osvobozující rozsudek.
Místo toho nařídil umístění obžalovaného do psychiatrické léčebny.
„Kvůli nemoci diagnostikované po zločinu byla jeho schopnost kontroly pozastavena. Pachatel tak nemůže být za své činy potrestán,“ uvedl předseda senátu v rozsudku podle deníku Ludwigshafen24 .
Proto je osvobozující rozsudek nevyhnutelný. Verdikt ještě není pravomocný.
Podle policie se zločin stal po hádce s přítelkyní o místě pobytu jejich dětí. Poté se Afričan rozčílil a napadl náhodné kolemjdoucí.
Nakonec připomínám, že před dvěma lety vraždil jiný Somálec v německém Würzburgu, kde ubodal k smrti tři náhodně vybrané ženy. Také on byl seznán psychicky nemocným a tedy nevinným a skončil na psychiatrii.
 


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 4 Průměrně: 5 ]Článek Německo: Somálec, který za pokřiku „Allahu akbar“ zabil mačetou dvě náhodné oběti, byl osvobozen se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden