Jak se máte Pavlovi? (2)
RSS

Jak se máte Pavlovi? (2)
JIŘÍ MACKŮ
(Hradní činění jak se jeví nám, prostému voličskému lidu zpod Opyše.)
Podle osvědčeného pravidla má každý vzdělaný jedinec vědět o něčem všechno a o všem něco. Pokud se přesto nedaří, existuje početná sociologická bublina výjimečných jedinců, kteří vždy ochotně přiloží mozek a ještě častěji i hubu ku pomoci. Důležitosti existence podobných persón je si vědom i p. prez. PETR PAVEL, který se již zkraje těsně obehnal skupinou poradců, jež i nadále utěšeně bobtná.
Nové exponáty do sbírky
Konkrétně v další fázi posilování hradčanského mozkového centra vsadil na zástupce vyzrálé generace seniorské. Věkem tedy takové, kterou v případě občanů obyčejných a tedy zcela pominutelných pražská kavárenská galerka plus ideově přidružení novináři častují tituly jako ´zoufalí neschopní bezzubí vidláci´. Ti, jež by podle pravých demokratů měli být bezodkladně zbaveni volebního práva, též mobilu a volné jízdenky do MHD, a výhledově i důchodu.
Novými posilami hradních PP-Boys se stali tito postarší životem a politikou omlácení: ex-poslanec, ex-senátor, ex-ministr zahraničí, ex-předseda TOP a ex-kandidát na prezidenta, vévoda krumlovský kníže KAREL SCHWARZENBERG, ex-soudruh, ex-chartista, ex-poslanec, ex-senátor, ex-místopředseda OH a ex-premiér PETR PITHART, a konečně ex-disident, ex-senátorský kandidát, ex-velvyslanec ČR v USA, Izraeli a VB MICHAEL ŽANTOVSKÝ. Koordinovat je bude ex-diplomat a aktuální úspěšný vybrušovač politických diamantů PETR KOLÁŘ.
Překvapivá informace se ihned rozletěla do světa, provázená doma jizlivými poznámkami (Parlamentní listy, kde jinde), že jde vesměs o ´politické vykopávky´. Což si ovšem nepřesně vysvětlil světově uznávaný odborník na historické artefakty prof. EMMANUEL T. REX, vedoucí odd. archeologie jisté americké univerzity. Ten Pražskému hradu a pražskému muzeu již údajně nabídl spolupráci při renovaci pozůstatků zmíněných vykopaných exemplářů a poté i u sestavení jejich kompletního skeletu. Ty by prý poté mohly být vystaveny ve zmíněné národní instituci hned ve stínu modro-žlutého závěsu.
Kolářové v plné pohotovosti
Z domácích zdrojů stojí za pozornost především reakce ex-blogera a ex-manžela Alberta Kauflanda, kterou zveřejnil na svém facebooku. Připomněl v něm několik pozoruhodných historických reminiscencí, které doprovodil uštěpačným komentem. Krácený text bez jeho svolení reprodukujeme v původním znění. Nuže:
„Sečteme-li úctyhodný věk kooptovaných poradců (85+82+74) dostaneme numero 241. Toto odečteno od aktuálního data nás vrátí do roku 1782 plného nejrůznějších událostí. Tak např. již v lednu u nás císař  Josef II.  započal s církevními reformami. (Císař současný už by taky s něčím mohl postupně začít…) -Ve  Švýcarsku  byla v červnu popravena  Anna Göldi , poslední oběť  čarodějnických procesů  v Evropě. (Nebyla poslední, mnohé ještě přežívají zvláště v politice…) – Narodil se Ivan F. Paskevič , ukrajinský voják a generál ruské armády. (Tak to by asi dneska sotva prošlo…) – Za panování ruské carevny Kateřiny II. Veliké byla v Petrohradu  odhalena jezdecká socha ruského cara  Petra I. Velikého . (Až se ´to´ konečně jednou otočí, zúčastní se slavnostní likvidace žulového podstavce a měděné sochy jako Volodymyrův čestný host i mladší z významných českých Kolářů; bude možná k vidění, jak při tom ruče tluče do obruče…) – “
Vše. O dalším pokračování původního zpravodajství z Opyše nejsou jistojistě žádné pochyby.
(Vysvětlivka pro nePražáky: vlastním jménem  Opyš  se označuje spodní část skalního ostrohu, jednoho z devíti původních pražských vrchů, na kterém se rozkládá  Pražský hrad .)
 

The post Jak se máte Pavlovi? (2) first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden