Česká republika ovládaná fialovým morem není státem spravedlivým
RSS

Česká republika ovládaná fialovým morem není státem spravedlivýmJINDŘICH RAJCHL
Tak jsme se od orgánů činných v trestním řízení dozvěděli, že výrok “Češi by potřebovali válku. Vyhnat je v noci z baráku, zabít dítě a zapálit barák” není trestným činem, nýbrž pouze potenciálním přestupkem.

Z pohledu advokáta je pro mne podivuhodné, že pokud ve výše uvedeném výroku slovo “Češi” nahradíte slovem “Ukrajinci”, tak už se dle rozhodovací praxe o trestný čin evidentně jedná. Ať jsem v trestním zákoníku hledal, jak jsem hledal, tak jsem tam zákonný podklad pro tento postup neobjevil.
Z pozice politika pak tvrdím, že stát, jenž zvýhodňuje, či poskytuje cizím státním příslušníkům vyšší míru právní ochrany než svým vlastním občanům, je státem vážně nemocným.
Tomáš Garrigue Masaryk říkal, že demokracie spočívá ve spravedlnosti.
Já dodávám, že základním pilířem spravedlnosti je rovnost občanů před zákonem.
Tudíž Česká republika ovládaná fialovým morem není státem spravedlivým, a tedy ani demokratickým.
Nemám potřebu se vyjadřovat k osobě řeporyjského klauna. Člověk, jehož největším životním počinem je to, že se narodil slavnému otci, a tedy je celoživotně povoláním syn, je nepodstatná nula, s níž nemá smysl ztrácet čas.
Problémem je narušení základních pilířů demokratického právního státu ze strany výkonné moci řízené současnou pětidemoliční vládou zoufalců.
Pokud nám dáte Vaši důvěru, tak vám garantuji, že uděláme naprosté maximum pro to, aby byla důvěra občanů v rovnost práva co nejdříve obnovena.
A stejně tak se postaráme o to, aby se naši občané přestali cítit jako cizinci ve své vlastní zemi.
Máte moje slovo.
 
Jindřich Rajchl

The post Česká republika ovládaná fialovým morem není státem spravedlivým first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden