WHO chce být v čele řešení ve skutečnosti neexistující klimatické krize
RSS

WHO chce být v čele řešení ve skutečnosti neexistující klimatické krize


Tento týden probíhá poměrně důležitý summit WHO, který nám již ukázal, že i v multipolárním světě panuje jistá jednota, neboť všichni účastníci summitu se shodli na tom, že schvalují jak pandemickou smlouvu, tak změny MZP – a to včetně mezinárodních cestovních očkovacích pasů.
Nicméně o tom jste si zde již mohli přečíst, nyní bych ráda upozornila na jiný problém, o kterém se moc nepíše. Zde na něj však v souvislosti s WHO upozorňuji často: WHO nemá převzít kompetence příslušných orgánů národních států pouze ve zdravotní oblasti, ale také v oblasti klimatické.
To bylo patrné již z dokumentu „ One health (jedno zdraví),“ podle něhož by se WHO měla vměšovat do všeho, co jakkoli souvisí se zdravím.  V rámci projektu mělo jít zejména o zvířecí populace, ale také o klimatickou politiku.
A ta je nyní v absolutním popředí nejen WHO, ale také WEF, OSN a EU s jejím zeleným údělem. Právě tzv. „uhlíková politika“ má zdecimovat životní úroveň Evropanů i evropské zemědělství a průmysl.
Bude-li mít tedy na základě obou schválených dokumentů WHO kompetence jakkoli do této politiky zasahovat, bude mít možnost vyhlásit i již dlouho diskutované klimatické lockdowny.
I z tohoto důvodu se proto v USA vedla na téma diktatury WHO poměrně živá debata…
76. výroční zasedání WHO v Ženevě se také zaměřilo na dopad změny klimatu na globální zdraví, které zahrnuje flóru a faunu. Celé národy údajně zahynou kvůli klimatickým katastrofám. Globální lidské právo na zdraví již nemůže být zaručeno.
WHO proto musí mít klíčovou úlohu při řešení klimatické krize.
To je také uvedeno v „nultém návrhu“ pandemické smlouvy. Ve Spojených státech se proti tomu nyní mobilizují republikáni. Vyzvali k dalšímu vystoupení z WHO a k zákazu financování WHO z peněz daňových poplatníků.
Dne 6. července 2020 bývalý americký prezident Donald Trump ukončil členství USA ve WHO a požádal o zastavení financování USA. Americký prezident Joe Biden to okamžitě po nástupu do úřadu zvrátil.
Minulý týden se toho ve Sněmovně reprezentantů dělo hodně. Republikáni dali jasně najevo, že mezinárodní právo nemá přednost před americkou ústavou . Biden, horlivý zastánce pandemické smlouvy WHO, nemůže nutit Američany, aby dodržovali zákony a předpisy, které nebyly schváleny americkou vládou.
Mluví se o „tyranii na základě dohody“. Preambule „nultého návrhu“ pandemické smlouvy WHO uvádí, že tato smlouva je nezbytná kvůli „katastrofálnímu selhání mezinárodního společenství prokázat solidaritu a spravedlnost v reakci na koronavirové onemocnění.“
Kritici to vidí jinak: selhání WHO v posledních letech jsou důvodem k omezení její autority, místo aby se rozšiřovala.
Republikán Eric Burlison (Montana) si nebral servítky: WHO je po pandemii COVID-19 jednou z nejzkorumpovanějších, nejnekompetentnějších a nejzdiskreditovanějších institucí na globální scéně.
Směrem k americkému prezidentovi řekl: Nicméně to byla jedna z prvních věcí, kterou Biden udělal: přivedl nás zpět do této zkorumpované organizace.
O několik dní později generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus poslal dopis 194 členským státům. V něm vyzval k tomu, aby mandát WHO pro „mimořádné zdravotní situace“ šel nad rámec pandemie.
Patří mezi ně hlad, chudoba, zhoršování životního prostředí, změna klimatu a sociální a ekonomické nerovnosti. Vyzval k vytvoření „globální architektury pro připravenost, prevenci, reakci a odolnost na mimořádné situace v oblasti zdraví (HEPR)“, včetně „globálního řízení a financování.“
Cílem WHO je vytvořit právně závazné smlouvy a dohody, které koordinují společnou reakci členských států během zdravotní nouze. Velká část rozhodovacích pravomocí bude převedena na WHO.
Poté by mohla kdykoli vyhlásit pandemii, a koordinovat zdravotnické dodavatelské řetězce, aby zajistila rozdělení mezi členské státy.
Dohody se rovněž zabývají globální koordinací mezi WHO a vnitrostátními zdravotnickými orgány s cílem stanovit zdravotní pokyny, jakož i koordinací mezi vládami v otázkách, jako je boj proti „dezinformacím.“
Každopádně v USA stačí příští rok zvolit Trumpa, Kennedyho nebo DeSantise  a budou mít jistotu, že země z WHO vystoupí.
A pokud bude zvolen Biden nebo kdokoli jiný, kdo bude diktaturu WHO podporovat, pak jednoduše vystoupí pouze rebelské státy jako například Florida.
To země EU žádnou podobnou šanci nemají, neboť suverenita zemí EU vůči Bruselu je mnohem menší než suverenita států USA vůči Washingtonu. Nicméně zatím není patrné, že by jakákoli evropská země měla vůči diktatuře WHO výhrady.
A zdá se, že neprotestují ani  jiné země světa, vždyť s oběma diktátorskými dokumenty souhlasilo všech 194 členských zemí WHO…


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 0 Průměrně: 0 ]Článek WHO chce být v čele řešení ve skutečnosti neexistující klimatické krize se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden