Rasistická organizace BLM spěje ke krachu, její vedení pobíralo sedmimístné platy
RSS

Rasistická organizace BLM spěje ke krachu, její vedení pobíralo sedmimístné platy
SLOVANKA


Od roku 2020 byla otevřeně rasistická protibělošská organizace BLM adorována po celém západním světě.

Zatímco v USA beztrestně plenily zástupy příznivců této organizace celá města, což se přelilo i do některých zemí Evropy, mnozí sportovci aktivisticky poklekávali na počest této organizace, která se zaštiťovala jménem zemřelého kriminálníka George Floyda.
Korporace, která této organizaci nepřispěla, jako kdyby nebyla. Majetek těch, kdo za BLM stáli, se tak velmi rychle rozrůstal, což stačilo i na koupi  luxusní vily ve čtvrti  převážně obývané BLM zatracovanými bělochy.
Ovšem podpora ze strany korporací a různých miliardářů se pravděpodobně začala přesouvat od rasismu ke klimaalarmismu, takže prostředky již jen sotva stačí na sedmimístné platy členů vedení BLM.
Nyní tak dospěla organizace do stavu, kdy se nezadržitelně blíží k bankrotu.
Nadace  Black Lives Matter Global Network Foundation hospodařila se schodkem 8,5 milionu dolarů a v posledním daňovém roce zaznamenala pokles hodnoty svých investičních účtů o téměř 10 milionů dolarů. Skupina zaznamenala ztrátu 961 000 dolarů při prodeji cenných papírů ve výši 172 000 dolarů, což naznačuje, že charita ustála ohromující 85% ztrátu z transakce.
Tyto problémy nezastavily BLM v rozdělování sedmimístných darů přátelům a rodině bývalé výkonné ředitelky Patrisse Cullorsové, která kdysi řekla, že finanční přiznání charity je hluboce nebezpečné.
Není žádným překvapením, že se Cullorsová tak bála odhalit finance hnutí Black Lives Matter veřejnosti. Odhalení v nejnovějším formuláři 990 hnutí Black Lives Matter ukazují, že skupina je na rychlé cestě k finanční insolvenci, a že excesy  funkčního období Cullorsové se nezmenšily ani za její nástupkyně Shalomyah Bowersové.
Finanční ztráty přicházejí po roce přešlapů a nezdarů pro bojovně naladěnou charitu. BLM ve fiskálním roce 2022 získala jen 9,3 milionu dolarů, což je o 88 procent méně než v předchozím roce. Black Lives Matter byla nucena v únoru 2022 vypnout své online fundraisingové streamy kvůli problémům s dodržováním předpisů a transparentnosti v několika liberálních státech.
Skupina zpronevěřila dvě třetiny z 90 milionů dolarů, které získala po smrti George Floyda v létě 2020. BLM utratilo asi 12 milionů dolarů z těchto prostředků za luxusní domy v Los Angeles a Torontu.

Slovanka


The post Rasistická organizace BLM spěje ke krachu, její vedení pobíralo sedmimístné platy first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden