WHO varuje: Přijde další pandemie „ještě smrtelnější“ než covid
RSS

WHO varuje: Přijde další pandemie „ještě smrtelnější“ než covid


Šéf Světové zdravotnické organizace varoval, že svět se musí připravit na další pandemii, která by mohla být „ještě smrtelnější“ než pandemie COVID-19. (Foto: Flickr)

Na pondělním zasedání Světového zdravotnického shromáždění ve švýcarské Ženevě generální ředitel Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus alarmoval, že pandemie COVID-19 ještě zdaleka neskončila.
Smlouva s WHO by mohla nařídit uzavření hranic, karanténu a očkovací pasy

„Hrozba, že se objeví další varianta, která způsobí nové vlny onemocnění a úmrtí, zůstává,“ řekl Tedros. „A hrozba, že se objeví další patogen s ještě smrtelnějším potenciálem, zůstává.“WHO však nedávno prohlásila, že pandemie COVID-19 již nepředstavuje stav ohrožení zdraví.
WHO prosazuje „masturbaci v raném dětství“ pro batolata

„Až zaklepe na dveře další pandemie – a to se stane – musíme být připraveni odpovědět rozhodně, kolektivně a spravedlivě,“ dodal. „Nemůžeme to nechat plavat,“ řekl Tedros v projevu k členským státům WHO. „Pokud neprovedeme změny, které je třeba provést, kdo je provede? A pokud je neprovedeme teď, tak kdy?“
Plánovaná zdravotní diktatura WHO dostává konkrétní podobu

Navzdory těmto hrozivým varováním Tedros ocenil nedávné rozhodnutí členských států WHO vypracovat pandemickou smlouvu a zároveň schválil navýšení rozpočtu, které bylo podle agentury Reuters schváleno poté, co se organizace zavázala k rozpočtovým a finančním reformám.Tedros rovněž vyzval k aktualizaci jednání o Mezinárodních zdravotnických předpisech, smlouvě, která nastiňuje připravenost a reakce na zdravotní krize, „aby svět již nikdy nemusel čelit ničivé pandemii, jako je COVID-19“.Zdroj: nypost.com
Smlouva s WHO by mohla nařídit uzavření hranic, karanténu a očkovací pasy

Článek WHO varuje: Přijde další pandemie „ještě smrtelnější“ než covid se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden