Medveděv: Ukrajina by měla být rozdělena: 3 scénáře
RSS

Medveděv: Ukrajina by měla být rozdělena: 3 scénáře


Zatímco Západ již „kouskuje“ Rusko , to naopak nastiňuje pravděpodobné scénáře budoucího osudu Ukrajiny, která údajně nezůstane v současných hranicích.
Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv a současný místopředseda Rady bezpečnosti Ruské federace zveřejnil  své návrhy o budoucnosti Ukrajiny na Telegramu. 
Země válku podle Medveděva vojensky prohraje a následně se rozpadne – buď velmi rychle nebo to bude pomalý proces.
Medveděv následně navrhuje tři možné scénáře:
1.  Západní část Ukrajiny bude pod kontrolou členských států EU . Velká část země se zpočátku stane zemí nikoho mezi Ruskem a EU. To by pak pravděpodobně mohlo vyústit v ukrajinský nástupnický stát. Přestože bude stále chtít dobýt celé území zpět, ve skutečnosti by mohla vstoupit pouze do EU a NATO. V důsledku toho ale může znovu propuknout válka, která by mohla vést až ke světové válce.
2.  Ukrajina úplně zmizí . Její vláda prchne do evropského exilu. Konflikt by pak skončil, ale  ukrajinští nacisté by pokračovali v infiltraci ukrajinského území kontrolovaného členskými státy EU. Třetí světová válka by však pak byla nereálná.
3. Členské státy EU získají západní část Ukrajiny , ale nová  ukrajinská vláda  se připojí k Ruské federaci . To by byl konec konfliktu.
Podle Medveděva nebude žádná jiná možnost než výše uvedené – a všichni to vědí, ale Západ si to nechce připustit. Dočasně by se prý spokojil s druhým řešením, ale z dlouhodobého hlediska by byla pro Rusko přijatelná pouze třetí verze.


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 1 Průměrně: 4 ]Článek Medveděv: Ukrajina by měla být rozdělena: 3 scénáře se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden