Bidenovi na Ukrajinu dochází peníze a to je dobře, říká Ron Paul
RSS

Bidenovi na Ukrajinu dochází peníze a to je dobře, říká Ron Paul


Až se nakonec tek kouř rozplyne, ukáže se jasně ukrajinský debakl prezidenta Bidena spolu s Afghánistánem a Irákem jako jedna z největších zahraničně politických katastrof v historii USA. Na obou stranách byly zabity statisíce lidí ve službách dávné touhy amerických neoconů po „změně režimu“ v Rusku.
A nezapomeňme na těch 100 miliard $ přidělených Kongresem na financování neoconského „Projektu Ukrajina.“
S tím, jak Rusko přes víkend převzalo kontrolu nad strategickým městem Bachmut, tak neoconský projekt Ukrajina – jako všechny neoconské zahraničně politické projekty předtím – zřejmě rychle pospěje ke krachu. To však nezabrání Bidenově administrativě ve snahách vydřít více peněz z Ameriky, která se už teď potácí na pokraji ekonomického kolapsu. A nezapomeňte na bitvu o „dluhový strop“ zuřící ve Washingtonu.
Rozhazovačnost Bidenovy administrativy v domácím utrácení se pro republikánské poslance sice stala bitevním polem, když však jde o nekonečné utrácení za Projekt Ukrajina, jsou obě strany až na pár výjimek ve shodě. Přinejmenším, pokud jde o vedení Republikánské strany.
Jedna věc je jistá: můžeme počítat s tím, že Kongres bude zachraňovat situaci ještě dalším rozhazováním. Po celých těch 20 letech bojů s Tálibánem v Afghánistánu nás měli v kapse! S náklady snad tři biliony dolarů. Ale vojenskoprůmyslovému komplexu a těm think tankům, co tu válku protlačovaly i s médii mainstreamu, co tu válku glorifikovaly, se to dobře vyplatilo.
Vypadá to sice chmurně, ale teď je trocha důvodů k optimismu. Jak jsme vždy říkali, abyste změnili kurz země, nepotřebujete většinu. Oddaná menšina tažená principy svobody může dosáhnout neuvěřitelných výsledků.
Média mainstreamu jsou v panice kvůli faktu, že z těch 48 miliard $ určených pro Ukrajinu zbývá jen 6 miliard $. To nestačí k udržení „Projektu Ukrajina“ na déle než pár týdnů. S tím, jak se vlna amerického veřejného mínění ohromně obrací proti sypání dalších peněž do té zkorumpované černé díry zvané „Ukrajina“, už i ti bezzásadoví politici začínají poslouchat spojenou progresivosticko-konzervativní alianci v Kongresu, která toho má už dost.
V Kongresu zásadová multipolární menšina začne s podporou Amerického lidu překonávat zkorumpovanou a bezmyšlenkovitou většinu. A to je dobře.
Před námi je volební sezóna, a ač bychom v Kongresu nejradši rekrutovali většinu jak progresivních, tak konzervativců/libertariánů k našemu postoji, že ty stamiliardy na Ukrajinu a možnost III. světové války nejsou dobrý nápad, tak však musíme být spokojení alespoň tím, že politická realita nám hraje do karet.
Komunisté mluvívali o „korelaci sil“, která bere v úvahu i jiné faktory než vojenskou sílu se zahrnutím politiky a „měkké síly“. Vezmeme-li to v úvahu, vypadá to, že když se v USA veřejná nálada obrací proti mixu posílání nekonečných miliard zkorumpované Ukrajině spolu s hrozbou III. světové války, tak politické krysy ve Washingtonu začnou tu potápějící se loď opouštět.
S tím, jak prezident Biden jasně politicky krachuje a jak překvapivě silným sokem v primárkách je Robert F. Kennedy Jr., tak bychom měli čekat, že poslanci začnou „Projekt Ukrajina“ hromadně opouštět. Toto hnutí vedené jak zásadovými konzervativci, tak i takovými progresivisty navždy neoconský „Projekt Ukrajina“ potopí a tudíž nás zachrání před globální nukleární anihilací. Doufejme, že se Američané po této katastrofě proti neoconům jednou pro vždy obrátí.
BY TYLER DURDEN
FRIDAY, MAY 26, 2023 – 12:30 PM
Authored by Ron Paul via The Ron Paul Institute for Peace & Prosperity,

Kennedy junior v epickém projevu slibuje ‚zničit Nový světový řád: „Budou mě muset zabít, aby mě zastavili“


Kennedy junior: Projekty neoconů v Iráku a na Ukrajině zesměšnily vojenskou sílu a morální autority USA


Bidenova administrativa oznámila 1,2 miliardy $ Ukrajině, tj. dohromady pomoc 36,9 miliardy $


‚Tolik munice prostě nemáme,‘ polský generál říká, že Polsko dále Ukrajinu municí zásobovat nemůže a varuje, že Rusko na další pokračování války zdroje má


Biden oficiálně oznamuje kandidaturu roku 2024, Trump reaguje

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/ron-paul-bidens-running-out-ukraine-money-goodNejčtenější za týden