Twitter odstoupil od kodexu proti dezinformacím. EU nyní přináší varování
RSS

Twitter odstoupil od kodexu proti dezinformacím. EU nyní přináší varování


Představitelé EU byli velmi popuzeni poté, co se Twitter rozhodl opustit dobrovolný „kodex praxe“ bloku proti dezinformacím, který se zavázaly podpořit i další velké platformy. (Foto: Twitter)

„Můžete utéct, ale nemůžete se schovat,“ napsal zlověstně na Twitteru evropský komisař Thierry Breton.
Kdo je nová šéfka Twitteru? Mnohé to nepřekvapí

Twitter bude od 25. srpna v EU ze zákona povinen „bojovat proti dezinformacím“, což odkazuje na zákon o digitálních službách – soubor nových pravidel pro sociální média, která zahrnují pokuty až do výše 6 % ročních příjmů společnosti.Kodex praxe v oblasti dezinformací je dobrovolný soubor pravidel, který zahrnuje sledování politické reklamy, zastavení zpeněžování dezinformací (jako Covid pocházející z laboratoře? Otázky nad účinností vakcín? Notebook Huntera Bidena? Masky? Joe Biden, který se „pravděpodobně nevhodně“ sprchuje se svou dcerou?“).
Nejobávanější moderátor je zpět. Dosáhne, že se pravda bude šířit ještě více

Twitter je jednou z osmi platforem sociálních médií, které spadají do působnosti DSA – patří sem Facebook, TikTok, YouTube, Instagram, LinkedIn, Pinterest a Snapchat.Breton pohrozil Muskovi, že za nedodržení požadavků bude osobně volán k odpovědnosti.
Twitter leaves EU voluntary Code of Practice against disinformation. But obligations remain. You can run but you can’t hide. Beyond voluntary commitments, fighting disinformation will be legal obligation under #DSA as of August 25. Our teams will be ready for enforcement. — Thierry Breton (@ThierryBreton) May 26, 2023

EU je „zklamaná“ nedostatečnou cenzurou Twitteru, říká Jourová

Článek Twitter odstoupil od kodexu proti dezinformacím. EU nyní přináší varování se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden