Kreml vzkazuje Kyjevu: Očekávejte nejtvrdší možnou reakci
RSS

Kreml vzkazuje Kyjevu: Očekávejte nejtvrdší možnou reakci


Ruský prezident Vladimir Putin obvinil Ukrajinu z teroristické činnosti a prohlásil, že Kyjev zvolil cestu zastrašování ruských občanů. (Foto: Flickr)

Uvedl, že útok bezpilotního letounu na Moskvu, k němuž došlo dříve v úterý, byl zaměřen na „civilní cíle“ a že bude posílena protivzdušná obrana hlavního města. Uvedl, že fungovaly uspokojivě, ale „je na čem pracovat“.Řekl, že Ukrajina zvolila cestu pokusu „ zastrašit Rusko, ruské občany [útoky] na obytné budovy“, a dodal, že útoky dronů jsou „jasným projevem teroristické činnosti“.
Velký útok dronů na Moskvu poškodil několik obytných domů

Prezident, který loni v únoru nařídil plnohodnotnou invazi na Ukrajinu, v komentář, rovněž pohrozil odvetou a uvedl, že obyvatelé Ukrajiny by měli pochopit, že vedení jejich země tlačí Rusko k odpovědi.Ruské ministerstvo zahraničí prohlásilo, že si „vyhrazuje právo přijmout nejtvrdší možná opatření v reakci na teroristické útoky kyjevského režimu“.Uvedl, že to nebylo Rusko, kdo rozpoutal válku, a opět obvinil rozšiřování NATO.
Rusko vydalo zatykač na amerického kvůli výrokům o zabíjení Rusů

Prohlásil, že soupeření mezi Ruskou federací a Ukrajinou po rozpadu Sovětského svazu bylo nevyhnutelné, ale předpokládalo se, že proběhne civilizovaným způsobem.Tvrdil však, že Ukrajinu tehdy ovládli lidé, kteří se na popud Západu vydali cestou vytváření protiruských nálad, a že Rusko bylo podvedeno, když slíbilo, že nebude rozšiřovat NATO na východ, a pak se dostalo i na Ukrajinu, které bylo slíbeno případné členství v NATO.Zdroj: bbc.com
Pentagon: Čína ruší veškeré kontakty s americkou armádou

Článek Kreml vzkazuje Kyjevu: Očekávejte nejtvrdší možnou reakci se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden