VIDEO: Kazašský prezident Kasim Tokajev roztřeseným hlasem vyzval na summitu Euroasijské ekonomické unie v Moskvě k projednání možností přístupu Kazachstánu a dalších post-sovětských zemí do Svazu Ruska a Běloruska, čímž dojde k restartu a k obnově SSSR n
RSS

VIDEO: Kazašský prezident Kasim Tokajev roztřeseným hlasem vyzval na summitu Euroasijské ekonomické unie v Moskvě k projednání možností přístupu Kazachstánu a dalších post-sovětských zemí do Svazu Ruska a Běloruska, čímž dojde k restartu a k obnově SSSR n


VIDEO: Kazašský prezident Kasim Tokajev roztřeseným hlasem vyzval na summitu Euroasijské ekonomické unie v Moskvě k projednání možností přístupu Kazachstánu a dalších post-sovětských zemí do Svazu Ruska a Běloruska, čímž dojde k restartu a k obnově SSSR na stejných základech vlády sovětů, ale v modernizované podobě 21. století! Ano, kolektivní západ se bojí návratu SSSR, a proto se válka na Ukrajině mění na terorismus v Rusku! A po Zalužném už pátrá Moskva oficiálně!
Není naprosto už žádných pochyb o tom, co je hlavním cílem Kremlu v současné a více než podivné Speciální vojenské operaci na Ukrajině. Nejde de facto o nic jiného, než o plán restartu a návratu Sovětského svazu do svých původních hranic, ovšem pochopitelně za jiných a modernizovaných podmínek , než které platily v dobách bolševické revoluce. Minulý týden proběhl v Moskvě summit Euroasijské ekonomické unie (EAEU), která sdružuje zatím Rusko, Bělorusko, Kazachstán, Kyrgyzstán a Arménii.
Během diskusního fóra vystoupil s projevem i prezident Kazachstánu Kasim Tokajev, který je známý tím, že sedí na dvou židlích a jde na ruku jak Moskvě, tak i kolektivnímu Západu, a to pokaždé podle toho, který z těchto dvou zrovna má na Tokajeva delší klacek a větší páku. Takhle to vlastně funguje i na většinu politiků ve světě, jenže právě u Tokajeva je to vidět nejlépe. Kazachstán je klíčová země pro Rusko a nezbytnou součástí procesu obnovy SSSR. A představte si, k čemu došlo minulý týden v Moskvě.
!function(r,u,m,b,l,e){r._Rumble=b,r[b]||(r[b]=function(){(r[b]._=r[b]._||[]).push(arguments);if(r[b]._.length==1){l=u.createElement(m),e=u.getElementsByTagName(m)[0],l.async=1,l.src="https://rumble.com/embedJS/ubrzme"+(arguments[1].video?'.'+arguments[1].video:'')+"/?url="+encodeURIComponent(location.href)+"&args="+encodeURIComponent(JSON.stringify([].slice.apply(arguments))),e.parentNode.insertBefore(l,e)}})}(window, document, "script", "Rumble");


Rumble("play", {"video":"v2ofko7","div":"rumble_v2ofko7"});
Právě Tokajev k naprostému údivu všech pozorovatelů začal oceňovat a vyzdvihovat Svaz Ruska a Běloruska, který představuje podle jeho slov precedentní unii v podobě “ 2 země – 1 stát ” a Tokajev to označil za unikátní model svého druhu v současném světě . Kdyby se neomezil na současný svět, tak by musel přiznat, že to není unikátní model, ale jedná se o oživenou kopii Sovětského svazu, kde to fungovalo úplně stejně, tedy mnoho zemí tvořilo jeden stát. Co je ale důležité, to je Tokajevova rétorická otázka, jak budou ostatní země jako třeba právě Kazachstán v tomto svazu fungovat? O tom je prý potřeba na fóru diskutovat.
Kdo se připojí ke svazové smlouvě, bude mít jaderné zbraně
Ano, proces na těsné přimknutí států EAEU k sobě do svazového spojení stejně, jako se spojilo Rusko a Bělorusko, je na pořadu dne. A právě Tokajev zmínil, že země v tomto svazovém uspořádání budou mít i společné jaderné zbraně, kromě společné politiky, společné měny, společné unijní vlády atd. S komentářem na to reagoval i běloruský prezident Alexander Lukašenko, který prohlásil, že je to velmi jednoduché. Země, které vstoupí do Svazu s Ruskem a Běloruskem, budou mít i přístup k jaderným zbraním, resp. k možnosti jejich rozmístění Ruskou armádou na svém území. Tedy stejný model, který byl aplikován při nedávném rozmístění ruských jaderných operačně-taktických raket Iskander-M na území Běloruska.
Kasim Tokajev, prezident Kazachstánu Všimněte si ve videu, jak měl Tokajev nejistý a roztřesený hlas, protože evidentně z toho moc nadšený nebyl, ale nemohl cuknout, zatímco kamera provedla střih na Lukašenka a Putina, jak se usmívají a podávají si ruce po zmínce Tokajeva o jaderných zbraních. Symbol byl vyslán. A opravdu velice drsný symbol. Tokajev je velice rozporuplná postava. Je si vědom na jedné straně naprosté ekonomické provázanosti Kazachstánu na ruský trh a průmysl, je si vědom, kolik milionů Kazachů pracuje v Rusku, protože pro ně v Kazachstánu není práce a potom z Ruska posílají domů rodinám peníze.
Budování nového SSSR již oficiálně na summitu EAEU
Ale přitom na straně druhé to hraje i na stranu Západu a Kazachstán oznámil, že bude dodržovat západní sankce na Rusko. Po příjezdu do Moskvy dostal určitě kartáč a bylo mu připomenuto, že kdyby Rusko uvalilo sankce na Kazachstán, např. proti gastarbeiterům z Kazachstánu pracujícím v Rusku, došlo by v Kazachstánu k nepokojům a Tokajev by čelil další revoluci z ulice. Jeho vystoupení v Moskvě je doslova konceptuální čítanka. Je potřeba něco udělat, nedá se svítit, ale radost z toho nemám, ale musíme začít o tom jednat. Asi takto by se dalo shrnout Tokajevovo vystoupení.
Alexander Lukašenko a Vladimir Putin v okamžiku, kdy Tokajev hovořil o jaderných zbraních Kreml na summitu přitlačil na pilu, protože nastal čas. Až dosud se o obnově SSSR mluvilo jen v akademické rovině, ale s tím je konec. Odteď se bude už věcně jednat o podmínkách vytvoření svazových smluv, o přístupu dalších postsovětských států do nového Sovětského svazu, který bude mít s tím původním mnoho společného, pouze kosmeticky to bude modernizováno na 21. století, takže to bude zahrnovat volné trhy, volný pohyb zboží, služeb, osob a kapitálu, bude v tom zahrnuta kolektivní obrana, rozmístění jaderných zbraní (za odměnu), společná měna, společná svazová vláda, zřejmě dojde k oživení Nejvyššího sovětu, postupně k tomu přibyde i společná fiskální a zahraniční politika. Obnova SSSR bude vedena do původních hranic SSSR tam, kde to bude možné.
Ukrajinská armáda se opravdu nově transformuje na teroristickou organizaci, další dronové útoky na Moskvu a nikoliv na Ruskou armádu na Ukrajině
A tam, kde to možné nebude, tam se počká, až to možné bude. Není pochyb o tom, že i státy v Pobaltí se vrátí jednoho dne do SSSR, po rozpadu NATO, které ty země před svým rozpadem stihne zatáhnout do zničující války s Ruskem. Nový SSSR se ale rozroste i na západ do Evropy, bude to výsledek III. sv. války, která se přežene přes Evropu, nejprve ze západu na Rusko, a poté z Ruska na západ. Populace Evropy bude zredukována na 10% současné populace.
Takové jsou odhady výsledku případné války mezi NATO a Ruskem, na kterou se již začala připravovat česká armáda, podle slov [ 1 ] náčelníka generálního štábu AČR Karla Řehky. Sovětský svaz se vrací, je zpátky a ten děs na západě tomu odpovídá. Nechtějí obnovu SSSR připustit, a proto chystají válku mezi NATO a Ruskem. Proto se snaží Rusko zatáhnout do přímého střetu s NATO, doslova o to západ usiluje a provokuje Rusko, aby se nechalo do přímého střetu s NATO zatáhnout.
Náčelník GŠ AČR Karel Řehka Právě v úterý proběhl další útok ukrajinských dronů na Moskvu, ale nikoliv na nějaké vojenské cíle, ale na civilní objekty s cílem rozsévání teroru a strachu, aby se Rusové začali bát a aby vyšli do ulic a chtěli svrhnout Putina. Jenže, takhle Rusové nefungují. Tyto útoky pouze utvrzují Rusy v oprávněnosti SVO na Ukrajině, protože pokud Ukrajinci útočí na civilní cíle v Moskvě, tak je jasné, že jde o terorismus. To ovšem není to nejzajímavější. V úterý totiž  Ministerstvo vnitra RF zařadilo vrchního velitele ozbrojených sil Ukrajiny Valerije Zalužného na seznam hledaných osob [ 2 ]. V dokumentu je uvedeno, že je “ hledaný podle paragrafu trestního zákoníku “ a není tam nic dalšího.
Valerij Zalužný je na seznamu hledaných osob ruského ministerstva vnitra, ale nejde o zatykač a dokonce ani není znám paragraf
Chybí tam paragraf, což je naprosto nevídané a neobvyklé. Podle ruských novinářů se paragraf neuvádí v případě, že existuje podezření, že hledaná osoba je obětí trestného činu, anebo spáchala sebevraždu, anebo jde o unesenou osobu, nezvěstnou s podezřením dosud neidentifikovaného trestného činu, anebo nezvěstnou s podezřením, že se stala obětí neidentifikovaného trestného činu.
Zdá se, že Moskva nehledá Zalužného kvůli nějakému stíhání, ale kvůli jeho zmizení, zřejmě na podnět Zalužného příbuzných. Zalužný prý má v Rusku příbuzné, údajně ze strany jeho matky. Jestli tedy jde o podnět příbuzných, kteří nemají se Zalužným kontakt již od konce dubna, kdy náhle zmizel, tak by to dávalo smysl. A když ruské ministerstvo vnitra Zalužného pouze dalo na seznam hledaných osob, ale nevydalo ani zatykač, a neuvedlo ani paragraf, tak se opravdu může jednat o podnět k nalezení Zalužného ze strany příbuzných.

After 3 weeks, has anyone seen Valerii Fedorovych Zaluzhnyi? pic.twitter.com/y9WArMIa8p
— Estoppel U (@EstoppelU) May 25, 2023


Zalužný totiž se opravdu dosud nikde neobjevil, poslední video se Zalužným bylo vyhodnoceno bývalým zaměstnancem amerického Pentagonu jako podvrh [ 3 ]. Zalužný má totiž modré oči, ale na videu z údajné kanceláře má oči hnědé. Dnešní nástroje umělé inteligence umí vytvářet opravdu kvalitní zfalšovaná videa, umí animovat obličeje ze statických obrázků, umí vkládat hlas existujícího člověka, ale obsahující úplně jiné věty, které nikdy neřekl, atd. Proč musel Zalužný zmizet? Ano, mohl se stát obětí ruského raketového útoku, je to velmi pravděpodobné. Jenže, co když jeho zmizení nebo indispozice Kyjevu vyhovuje, protože Zalužný by nesouhlasil se změnou vojenské taktiky?
Zalužný zmizel a ukrajinskou armádu teď nově řídí šéf ukrajinské vojenské rozvědky Kyrylo Budanov
Najednou Ukrajinci posílají drony do Moskvy na civilní cíle, přepadají pohraniční oblasti Ruska, zatímco na Ukrajině se žádná ofenzíva nekoná, přestože je slibována již od konce listopadu loňského roku, kdy měla začít. Nejprve se čekalo na zmrznutí půdy. Půda zmrzla, ale zimní ofenzíva Ukrajinců nepřišla a změnila se na jarní ofenzívu. Potom se čekalo, až pro změnu půda vyschne. Půda vyschla, bude červen a ofenzíva pořád nikde, ale dokonce nikde ani Zalužný, samotný velitel AFU. Namísto toho o vojenských operacích rozhoduje šéf ukrajinské vojenské rozvědky Kyrylo Budanov, který oznamuje, kde se bude bojovat.
Kyrylo Budanov, šéf ukrajinské GUR Není to nakonec tak, že to byla právě ukrajinská GUR, která Zalužného oddělala? A teď má Budanov klid na práci a zahájil ostrou a plnou fázi terorismu v Rusku? V pohraničí Ruska a v Moskvě? A s tím by asi Zalužný nesouhlasil, protože by musel vědět, že tím se Rusko nejen nedá porazit, ale právě naopak, Rusy to ještě více semkne. Jenže ukrajinská GUR plní zadání amerických kurátorů, a zadáním je objednávka na transformaci vojenských operací AFU na terorismus v Rusku.
Zalužný už nemá důvěru Američanů. Takže, neustále slibovaná ofenzíva je v nedohlednu, ale zato se rozjely teroristické útoky na Rusko. V úterý došlo dokonce k útoku ukrajinské armády pomocí raket na ubytovnu s uprchlíky z Ukrajiny v Belgorodské oblasti [ 4 ] . Na místě jsou mrtví. Tohle je typická práce teroristických praktik ukrajinské GUR. Prostě raketami zabíjí své vlastní lidi, kteří uprchli před válkou do Ruska. Pokud tedy Zalužný zmizel, není divu, že příbuzní po něm vyhlásili pátrání. Jenom ne u těch úřadů, kde by se to čekalo, ale u těch ruských.
-VK-
Šéfredaktor AE News
S námi čtete, s námi objevujete…
Vážení čtenáři Aeronetu, pokud se vám líbí naše investigativní žurnalistika a komplexní analýzy, které pro Vás už 9. rokem děláme, pokud se vám líbí naše články, videa, překlady videí a pravidelné páteční pořady na SVCS, a chcete-li, abychom vám i nadále mohli přinášet nové informace a politické analýzy a komentáře, přispějte prosím jakoukoliv sumou v závěru tohoto měsíce na naší obvyklé darovací stránce  zde , ale pouze v případě, že si to můžete dovolit, tedy podle svých možností. Každý příspěvek má smysl, každý se počítá, malý i velký. Zatím jsme vysbírali jen cca.  76%  z cílové sumy a  do konce měsíce zbývá poslední den . Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, kryptoměnami Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Monero, a poštovní složenkou na účet. Naše práce může pokračovat jedině s Vaší podporou, jinak to není možné a nemělo by to ani smysl, protože podpora musí být oboustranná.  Náš server je tu pro vás. Za Vaši podporu a pomoc předem děkujeme!


Nejčtenější za týden