Německá anti-imigrační, anti-sankční strana AfD vyrostla na 18 %, Zelení se propadají
RSS

Německá anti-imigrační, anti-sankční strana AfD vyrostla na 18 %, Zelení se propadají


Podle nového průzkumu má AfD stále prostor k růstu.
Strana Alternativa pro Německo (AfD) v průzkumech stále roste výše, když už skoro každý pátý německý volič říká, že by pro tuto stranu hlasoval, uvádí průzkum INSA prováděný pro noviny Bild.
Průzkum ukazuje, že 10,9 milionu lidí, čili 18 procent populace by AfD volilo. Též ukazuje, že 15,7 milionu lidí, čili 26 procent obyvatel je pro volbu této strany otevřených.
Průzkum umisťuje AfD na třetí místo, hned za Sociálními demokraty (SPD), kteří jsou na 20 procentech. Křesťanští demokraté (CDU/CSU) jsou poprvé na 28 procentech. Mezitím se Zelení propadli na svůj nejnižší výsledek průzkumů od roku 2018 a jsou teď na 13 procentech.


Von 60,4 Mio. potentiell Wahlberechtigten (2021) würden derzeit 10,9 Mio. die AfD wählen (18%), können sich 15,7 Mio. vorstellen, die AfD zu wählen (26%), sind 26 Mio. offen für die AfD (43%). Die VERTEUFELUNG wird nicht ewig funktionieren! pic.twitter.com/RmzhvwI5TV — Georg Pazderski (@Georg_Pazderski) May 29, 2023


Němci jsou čím dále vnímavější k postojům AfD k masové imigraci, zatímco levicová vláda přistupuje k liberalizaci imigračních zákonů a k naturalizaci milionů cizinců na německé občany, což je krok, z něhož tyto levicové strany mají v průzkumech velké přínosy. Německo zažívá rekordní nárůst populace, když roku 2022 přišlo skoro 1,5 milionu migrantů. Zatím to nevypadá, že by se to roku 2023 nějak zpomalovalo, když za první tři měsíce letošního roku do země přišlo 160 000 migrantů.
Náklady masové imigrace také začíná být těžké ignorovat, jelikož školy jsou v chaosu a s nedostatkem personálu, ceny bydlení kvůli vyšší konkurenci rostou a zemi dále zamořují těžké zločiny páchané cizinci. Německá vláda tvrdí, že masová imigrace je nutná k záchraně rozpočtu země a k placení penzí, ale čísla ukazující na vládní plány utratit 36 miliard € jen za roku 2023 za bydlení migrantů, jejich integraci a sociální dávky tuto argumentaci značně podrývají.


AfD také získává podporu kvůli svému odporu k sankcím na Rusko, o kterých tvrdí, že oslabují německou ekonomiku a vedou k de-industrializaci. Spolu s tím AfD zuřivě odporuje návrhům koaliční vlády na zákaz nákupů nových plynových a olejových topení do domácností, o čemž experti tvrdí, že to bude stát stamiliony.
Samotné straně AfD už dlouho hrozí úplný zákaz a s tím, jak této straně roste popularita, tak strany establishmentu asi své úsilí tuto stranu z demokratické arény odstranit vystupňují.
Bývalý politik AfD George Pazoderski na Twitter napsal: „Teď, když je AfD na 18 %, tak se zase spustí ta dobře známá diskuse o protiústavnosti této strany a o jejím zákazu, povedou to obvyklí podezřelí s podporou ÖRR (německé veřejnoprávní vysílání) a odpovídajících pro-vládních médií.“


WETTEN, DASS? Jetzt, wo die AfD bei 18% steht, wird in Kürze die bereits bekannte Diskussion über Verfassungsfeindlichkeit und ein Verbot der Partei initiiert werden. Geführt von den üblichen Verdächtigen, sekundiert vom ÖRR und den einschlägigen regierungstreuen Medien. pic.twitter.com/ijvMgPzoyg — Georg Pazderski (@Georg_Pazderski) May 28, 2023


Remix News už probíhající pokusy německé vlády o zákaz strany AfD dokumentoval. Domácí zpravodajská agentura Úřad pro ochranu ústavy uvedenou stranu označila za „podezřelou z ohrožování“ ústavy země, což jí umožňuje špehovat členy a politiky této strany včetně jejich emailů a telefonních hovorů. Do ústředí AfD rovněž proběhly policejní razie, její politici byli obětmi žhářských útoků a zrovna tento měsíc byl lokální politik AfD skoro zabit při útoku nožem iráckým migrantem. AfD ale i přes tyto překážky dále roste, takže by jakýkoliv zákaz strany potenciálně vyvolal ústavní krizi.
May 31, 2023
editor:  REMIX NEWS
author:  JOHN CODY

Krize mezi Německem a USA? Strana AfD vyzývá k vyšetřování pravdivosti explozivní reportáže o americkém vyhození Severního proudu do povětří


Německá AfD v zemském parlamentu volá po diplomatických hovorech s Ruskem


Němečtí politici směřují po razii na ‚Říšské občany‘ k zákazu konzervativní strany AfD


Levice volá po zákazu německé pravicové strany AfD, protože roste její popularita


Těsně před kriticky důležitými volbami vpadla německá policie do berlínského ústředí AfD

Zdroj: https://rmx.news/article/germany-anti-immigration-anti-sanctions-afd-party-continues-to-soar-hits-18-as-green-party-plummets/Nejčtenější za týden