Jak se baví internet: Hokejový neúspěch
RSS

Jak se baví internet: Hokejový neúspěchEMA
Pan Novák v hotelu, recepční se ho ptá: „Budete si přát pokoj?” „Ne, spím v autě.” „Tak večeři?” „Ne, mám jídlo s sebou.” „Něco k pití?” „Ne, venku je kašna.” „Tak jaké máte přání?” „No, kdyby tady někdo platil rundu pro všechny, tak mě přijďte vzbudit!”

Morris a jeho žena Esther jezdí každý rok na mezinárodní veletrh letadel a Morris každý rok říkal: „Esther, strašně bych si přál letět v tom vrtulníku.” Ale Esther mu vždycky odpoví úplně stejně: „Morrisi, to nemyslíš vážně. Ten let helikoptérou stojí 50 dolarů – a 50 dolarů je přece jen 50 dolarů.” Další rok jedou Esther a Morris na letecký den a Morris smutně říká: “Esther, je mi 85 let. Pokud letos nepoletím v tom vrtulníku, možná už nikdy nedostanu šanci.” Ale Esther zase odpoví úplně stejně, jak to má ve zvyku: „Ale Morrisi, to opravdu nemyslíš vážně. Ten let helikoptérou stojí 50 dolarů – a 50 dolarů je přece jen 50 dolarů.” Zaslechne je pilot a povídá: „Hele, lidi, udělám s vámi dohodu. Vezmu vás oba na okružní let a pokud budete po celou dobu zticha a neřeknete ani slovo, nebudu vám nic účtovat. Ale když řeknete jediné slovo, bude to za 50 dolarů.” Morris a Esther souhlasí, vlezou do vrtulníku a letí. S helikoptéru pilot provádí všelijaké efektní manévry, ale za ní se neozve jediné slovo, a tak odvážlivé triky provádí znovu a znovu, ale za ním je stále ticho. Když přistnou, pilot se otočí k Morrisovi a vyděšeně křičí: “Sakra, to vás tedy obdivuji. Dělal jsem všechno, co jsem mohl, abych vás přinutil křičet, ale vy jste byli potuchu jako pěna.“ Morris se vzadu trochu začervená a povídá: „No, abych řekl pravdu, málem jsem něco řekl, když Esther vypadla, ale to víte – 50 dolarů je přece jen 50 dolarů.”


Kohn chce koupit džínsy a ptá se: Kolik stojí? “30 liber pane”. To je moc, mám jen 30 liber a budu ve městě 3 dny. To bych 3 dny nejedl. „Tak dobře, dám je za 20.“ No, 2 dny hladovění… To bych asi přežil… „Tak dobře, dobře, dám vám je za 10.” Ó, děkuji, tak mi zabalte troje!!
Po historickém neúspěchu českých hokejistů na mistrovství světa v hokeji nastalo v národním týmu doslova zemětřesení. Prezident Českého svazu ledního hokeje Alois Hadamczik prohlásil, že je třeba rázných změn, aby se český hokej vrátil opět na výsluní.
„Po našem ostudném výkonu na mistrovství světa jsme si udělali na svazu šetření a odhodlali se k razantním krokům. Český hokej je v krizi a žádná polovičatá řešení to nespraví. Musíme do toho říznout pořádně a změnit náš hokej od základů,“ vysvětloval Hadamczik
„Abychom ten náš hokej zlepšili, bylo nutné odvolat řidiče autobusu, který vozí reprezentanty z hotelu na trénink nebo na zápasy. Tam bylo naše nejslabší místo. Ačkoliv lidsky jsme si s panem řidičem sedli, oba máme, co se týče vození reprezentantů na tréninky, jiné představy.
Co se týče jeho náhrady, je v jednání kanadský řidič autobusu. Pokud to dopadne, očekáváme naprostou změnu herního projevu české reprezentace,“ nastínil Hadamczik.
“Další, co bylo potřeba změnit, byl brusič bruslí. Přišlo mi, že naši borci jsou na ledě pomalejší než soupeř. Přemýšlel jsem, čím by to mohlo být, a jediná možnost je, že mají špatně nabroušené brusle. Okamžitě jsme brusiče bruslí vyhodili a najali finského borce,“ ubezpečoval Hadamczik, že nyní hokejoví reprezenanti na ledě pokoří rychlost zvuku.
„Ale asi nejdůležitější změnou, která nám pomůže v budoucnu vyhrávat, je změna národních dresů. Tam byla naše největší slabina. Když jsem sledoval náš zápas s USA, byla kvalita našich dresů oproti soupeřovi velmi tristní. I to Švýcarsko mělo kvalitnější dresy.
Vím, že po základní skupině, si kluci v kabině na dresy stěžovali. Byly prý málo české a málo barevné. Připadaly jim mdlé. To se samozřejmě odrazilo posléze na jejich hře.
Na příštím mistrovství světa nastoupí česká reprezentace již ve zbrusu nových dresech. Nebude chybět samozřejmě lev, ale přidáme na dresy i další zvířata, jako je krokodýl, medvěd, vlk nebo tyranosaurus rex. Čím víc predátorů bude na dresu, tím lepší hokej budeme hrát,“ je přesvědčen Hadamczik, který má tímto proces zlepšení stavu českého hokeje za uzavřený.
Jakkoliv jsou zásahy do chodu národního týmu drastické, někteří fanoušci i experti by ještě rádi přitvrdili.
„To, co prohlásil pan Hadamczik, je chvályhodné, ale já bych zašel ještě dál. Pořád tam jsou věci ke zlepšení. Za mě by měl být okamžitě vyhozen svačinář. My tady u nás nemáme svačináře, kteří by snesli srovnání se zahraničím. Proto musíme sehnat svačináře zvenku,“ myslí si jeden z českých fanoušků.
Jestli Hadamczik sebere odvahu a odvolá i svačináře reprezentace a tím nám na dalším mistrovství světa zařídí zlato, to se ukáže za rok.
The post Jak se baví internet: Hokejový neúspěch first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden