Proč chce Euro-parlament Maďarsku zabránit v předsednictví Rady EU
RSS

Proč chce Euro-parlament Maďarsku zabránit v předsednictví Rady EU


Evropský parlament se ve svém hlasování podvolil tlaku z Washingtonu, píše sloupkař Magyar Nemzet László Szentesi Zöld.
Náhledový obrázek: Euro-parlament během debaty o Maďarsku. (Judit Varga, Facebook)
Roky jsem se se zájmem hrabal v depeších z WikiLeaks zveřejněných Julianem Assangem a konkrétněji v tajných zprávách z velvyslanectví USA v Budapešti. Nedělal jsem to, protože bych čekal, že najdu něco úplně nového, ale přitahovala mě možnost rozluštit, co přesně USA viděly na Maďarech špatného, za co velvyslanec USA kritizoval maďarskou národní vládu a proč.
To, co jsem očekával, se řádek za řádkem potvrzovalo. Z té spousty malých útržků informací se systémový cíl začal ukazovat. Americká diplomacie tehdy jako dnes od svých maďarských partnerů očekávala to „správné myšlení“. Jeho prvky jsou vtesány do několika základních dogmat liberálního světového řádu, pokud se je ale jakýkoliv odpovědný vládní činitel kdekoliv na světě opováží kritizovat, tak už je Washington nepovažuje za přátele a spojence.
Podívejme se na pár takových problémů, které se v depeších WikiLeaks ukázaly jako rozhodující pro budování domácího státu v liberálním světě. Jsou to v tomto pořadí: ‚správné‘ vztahy s Ruskem, tj. plnění Západních zájmů v našich bilaterálních vztazích; propaganda homosexuality a dalších sexuálních úchylností; a přijímání imigrantů. Tyto tři záležitosti jsou pořád nejpřednějšími požadavky na všechny evropské státy, ať jsou členy EU nebo NATO. Kdokoliv, kdo je chápe, přijímá a podvoluje se jim, je spojencem Washingtonu. Kdokoliv, kdo ne, je po několika zkušebních letech nepřítelem.
Skutečnost, že Maďaři jsou pořád vinní a vždy hlasují proti těmto třem předpokladům, aby mohli být spojenci USA, a to s přesvědčivou dvoutřetinovou většinou, je dobře zavedená. Kdokoliv, kdo si opravdu myslí, že demokratická administrativa má cokoliv, co by mohla proti Maďarsku říci, kromě plnění těchto tří výše uvedených námitek, se ošklivě mýlí.
Nátlak Washingtonu teď dosáhl takové míry, že přesvědčivá většina v Bruselu chce Maďarsko zbavit předsednictví Rady EU. Na tom, že nemají žádné právo to udělat a že tato procedura vyvolává zbytečné vášně a kolektivní stigmatizaci naší země, vůbec nezáleží. Avšak boj proti Moskvě, ochrana práv LGBT a protlačování imigrace teď pro tyto lidi znamená téměř vše. Jak lidé v Maďarsku žijí, jaké mají Maďaři starosti, jaké skutečné zkušenosti máme z války a jaký budou mít naše děti a rodiny osud, na tom EU a liberálnímu Západu nezáleží.
Proto musíme bruselská rozhodnutí hodnotit podle jejich vlastních hodnot. Teď je tam levice i pravice jednotná v úslužnosti světové liberální hegemonii. Spolu s tím z toho plyne i morální poučení. Zase se ukazuje, že můžeme spoléhat jen na sebe a jeden na druhého a to, co do naší země přichází ze Západu, je často nestoudnou manipulací, otevřeně koloniální agendou a vyzýváním k dobrovolnému podvolení se. Vše, co k tomu můžeme říci, je, že by si pro sebe měli najít jiné hřiště.
Ať nastane cokoliv, tak si musíme uvědomit, že kdyby většina Maďarského národa spadla do propadliště dějin, tak by dobyvatelé dosáhli svých cílů. Ovšem miliony a miliony Maďarů doma i za hranicemi si myslí, že taková situace by byla národní katastrofou.
Proto bychom se měli zaměřit na své vlastní záležitosti a nedbat toho, jak Brusel a Washington Maďary démonizují. Konec konců ti lidi už úplně vymazali žebříčku priorit a jde jim jen o profitování, takže je čas pochopit, že náš osud je jim úplně lhostejný.
To je opravdu to jediné poučení, které vzešlo ze včerejšího hlasování v Bruselu.
June 02, 2023
editor:  REMIX NEWS
author:  LÁSZLÓ SZENTESI ZÖLD
via:  MAGYAR NEMZET

Na americké sankce proti bance sídlící v Maďarsku se pohlíží jako na útok proti pro-mírovému postoji Maďarska


Cenzura Youtube udeřila na Maďarsko a smazala mu populární televizní kanál, žurnalisté zuří


Maďarsko se uznává jako útočiště konzervativismu, musí ale dále odrážet vlny liberální ideologie


Maďarsko chce evropskou demokracii sobě rovných národů a ne impérium, jehož demokracie je outsourcována k neziskovkám

Zdroj: https://rmx.news/hungary/why-does-the-eu-parliament-want-to-prevent-hungarys-eu-council-presidency/Nejčtenější za týden