Fiala je oficiálně nejhorší premiér. Neschopná vláda nás táhne ke dnu, čísla mluví jasně
RSS

Fiala je oficiálně nejhorší premiér. Neschopná vláda nás táhne ke dnu, čísla mluví jasněNESPOKOJENY
Být špatný premiér zvládne každý amatér. Ale stát se tím nejhorším, to vyžaduje talent a celoživotní studium politologie.  Petr Fiala  to dokázal, gratulujeme. Sestavil koalici všech tzv. demokratických stran, aby mohl vládnout v klidu, s nekritickou podporou mainstreamu. Nasliboval pečené holuby rovnou do huby. A stejně je Fiala přesvědčivě  nejméně oblíbený premiér na světě .
Kde jenom udělal Pjotr Signalovič Fialenko chybu? Možná jenom neproběhl výzkum jeho oblíbenosti na tom správném místě. Stačilo se zeptat na  Ukrajině  nebo v kuluárech byrokratů Evropské unie, a hned by vystřelil nahoru.
Totální selhání vlády a státní bankrot na obzoru.
Hospodaření státního rozpočtu skončilo na konci května deficitem ve výši 271,4 mld. Kč . Tak vysoký deficit jsme ještě nikdy neměli, ani za covidu. Za celý rok má přitom vláda naplánovaný deficit 295 mld. Kč. Už teď je jasné, že není možné naplánovanému deficitu dostát. Musí být hlubší.
Zkusme odhadnout, kde deficit skončí. Když budeme hospodařit jako v předešlých měsících, skončíme na konci roku 650 mld. Kč. Je to ale vůbec možné? A ministr kouká. Místo toho, aby měl už nějaký návrh úsporného balíčku na letošní rok, tak spoléhá na wind fall tax.
Rozpočet skončí velkým průšvihem.  Už teď dělá vláda každý den dluh přes miliardu a půjde výš . [ zdroj ]
Fialová bída v číslech:
Podle renomovaného mezinárodního průzkumu  důvěry občanů jednotlivých států ve své premiéry či prezidenty  je český premiér Petr Fiala nejhorší na světě.

Reálný hrubý domácí produkt  v porovnání 4Q 2019 a 1Q 2023. Jen tato tabulka by měla vést k okamžité demisi vlády národní katastrofy. Jasně ukazuje, jak se vlády jednotlivých zemí vypořádaly s post-covidovým obdobím, kdy bylo třeba ekonomiku znovu nastartovat. Tvrdší důkaz absolutního selhání pětidemolice ve Strakově akademii asi nenaleznete.  Jsme totiž s přehledem nejhorší v Evropě .
Srovnejte například naše fiasko se zásadním růstem srovnatelných zemí jako je Polsko, Slovensko či Maďarsko. I tam byl covid, i tam ovlivňuje ekonomiku válka na Ukrajině. Jen oni tam nemají Fialu. My bohužel ano. [ zdroj ]

Vláda národní zkázy nás bezostyšně okrádá.
Pokles reálných mezd v roce 2022 . ČR je opět bezkonkurenčně nejhorší v celé Evropě.

Aktuální výše ceny elektřiny a plynu přepočtené na paritu kupní síly .
V plynu jsme druzí v Evropě, v elektřině s přehledem první . A to přesto, že jsme největšími exportéry této komodity v EU. Kdybyste tedy náhodou hledali ty hlupáky, kteří platí celé Evropě její energetický mejdan, tak se stačí podívat do zrcadla.


Jak se dalo očekávat, Maďarsko je na chvostu celé tabulky (má téměr nejnižší ceny v Evropě), přičemž má 3x levnější elektřinu a 4x levnější plyn. V každé jiné zemi už by Fialova vláda dávno skončila. Jen my si necháme pořád štípat na zádech jedno poleno za druhým.
Snad už všichni pochopí, jak bezostyšně nás tahle vláda národní zkázy okrádá a konečně se připojí a pomohou nám ji dotlačit k demisi. Jiná varianta už z mého pohledu neexistuje. [ zdroj ]
Pětidemoliční vláda vede naši zemi do ekonomické propasti.
Už více než rok důrazně upozorňujeme na skutečnost, že pětidemoliční vláda vede naši zemi do ekonomické propasti.
Už v září loňského roku, když Petr Fiala oznamoval zastropování cen energií, jsem s veškerou naléhavostí křičel do světa, že tento krok zcela zruinuje státní finance a že rozpočet v roce 2023 skončí obří katastrofou.
V té době ještě většina médií, odborářů a politických komentátorů této vládě národní katastrofy nekriticky tleskala a lživě mě obviňovala, že Rajchl je proruský a že jen planě straší.
Jak je nyní vidět, tak my jsme měli pravdu. Oni ne.
Nestrašili jsme, jen jsme zoufalé počínání této vlády, které nemohlo vyústit v nic jiného než v rozvrat veřejných financí, kterého jsme aktuálně svědky, viděli jako první.
V tuto chvíli ale není čas na to, abychom si vyřizovali účty a žádali od nich omluvy za jejich hloupé pomluvy, v tuto chvíli je nezbytné spojit síly k záchraně naší země, neboť jinak budeme odsouzeni k roli pouhých pasažérů na lodi jménem Titanik.
Proto žádám média a zejména odbory – už si konečně uvědomte, v jakém jsme obřím průšvihu, přestaňte ty zoufalce chránit a začněte jednat!
My jsme ochotni a připraveni kdykoliv přidat ruku k dílu a udělat vše, co je v našich silách, aby tahle vláda co nejdřív skončila.
Nejde totiž o nic menšího než o budoucnost naší země a budoucnost nás všech! [ zdroj ]
Honem si něco přejte, padá stát.
Tak jsme se dozvěděli, jak se nám vyvinul státní rozpočet za květen… A je mi strašně líto, že jsem se nezmýlil, když jsem minulý týden tvrdil, že nás čeká další rekordní deficit od roku 89. Stalo se. Rozpočet je už dvě stě sedmdesát miliard korun v mínusu. Celkový schodek za celý rok byl stanoven na dvě stě devadesát miliard a ve chvíli kdy čtete tento článek, tak už ho v podstatě bylo dosaženo. Teď se jen ještě chvíli budou shromažďovat faktury a výpisy z účtu, takže ve výkazech se to objeví až o pár dní později.
Stanjuro, jsi borec… Za leden nic… ale pak už to byla zhruba sedmdesát miliard sekera každý měsíc…
Tak mě napadá… loňský rozpočet ještě sestavoval Babiš, že? Sice nevěděl o válce, ale sestavil plán, který naposled měl nějakou tu logiku. Letošní rozpočet už dělala Pětikolka celý od začátku sama. Pusťte k něčemu libtardy, výsledek se brzy dostaví… Navíc není vidět žádné zpomalení tohoto šíleného pádu. Naposled se takhle hodně v odhadu sekl Kalousek… A vůbec… kdykoliv tu bačovala ODS, vždycky to vypadalo takhle. To bude nějaká zákonitost…
Nejsou léky, nejsou školy, nejsou přiznané důchody, nejsou prachy … hele, my ty válečné hračky kupujeme pro budoucí warlordy, kteří to tady budou ovládat. Vždyť sledujeme rozpad státu v přímém přenosu. Jak dlouho to ještě může vydržet pohromadě? Dovedete si představit ten libtardí řev, kdyby takhle hospodařil Babiš? Alespoň vidíte, co bylo na Andrejovi dobré – novináři mu nic neodpustili a tak se musel snažit. Ale příliš mnoha lidem to bylo málo… Jeho hříchy se zdály velké, ale díky nové Stanjurově perspektivě se rapidně zmenšují den za dnem.
Jasně, Babiš nás zavíral za covidu, to se mu nedá odpustit… Tahle vláda je proti němu skvělá, že? Všem nám sebrala dvacet procent úspor, zdražila nám živobytí, zvedla daně, bude dělat další konsolidační balíčky podle už naznačeného schématu obírání… zadlužuje nás na tři životy… Myslím, že názornější příklad rozdílu mezi větším a menším zlem už být nemůže. A ve volbách zase nezapomeňte volit nějaké půlprocentní dobro. Fiala děkuje a posílá klíčenku.
Jindro Rajchle, prosím prosím… já vím, že se to nedá urychlit a vím, že je zapotřebí nejdřív dobře vyjednávat, aby pak mohla následovat účinná akce. Ale každý den otálení stojí dvě miliardy. Každou rodinu v této zemi tahle vláda stojí denně tisíc korun. Třicet tisíc měsíčně. To leckterá rodina ani nevydělá. S trochou nadsázky se dá říci, že statisíce lidí už vydělávají jen na státní dluh a sami by vlastně ani neměli jíst.
Do konce roku je daleko a do voleb ještě víc. Při tomhle tempu budeme do voleb v mínusu o další dva biliony korun. Každá česká rodina bude dlužit o milion víc!
Nemohu si pomoci, ale když vidím neúprosnou realitu, tak nás prostě připravují na jadernou válku. Teď ještě obírají a obírají a atomovky pak celý dlužní úpis smažou. V atomové zimě bude jedno, kolik jste měli v bance potištěných papírků s Palackým.
Kdyby každý z nás vzal setinu toho, o co v posledním roce přišel a dal to na alternativní média a alternativní politiky, tak se nic z toho nemuselo stát. Takže to řeknu jednoduše… když denně přicházíte o tisícovku, kolik jste ochotni dát, abyste o to nepřicházeli? Kdy vám peníze dojdou? Kdy vám dojde, že evropské hodnoty s vámi nepočítají? Kdy vám dojde, že pro ojropapaláše jsou cennější otevřené hranice a hraní na vojáčky, než vlastní obyvatelstvo?
Slyšeli jste, jak henten rekordní schodek okomentovalo naše nejmenované veřejnoprávní médium? Stát hospodařil hůře, než vláda předpokládala. Libtard libtardovi oči nevyklove. (Ale vlastenec vlastenci kdykoliv…) K čemu jsou nám takoví novináři? K čemu je nám takový Radiožurnál? K čemu jsou nám všechny ty politické neziskovky? K čemu je nám občanská společnost, když jen rabuje? Tohle jsme dopustili… vláda háže prachy do černé válečné díry a miliardový mediální byznys dělá propagandu, že je to tak správně. Vyhoďte televizi z okna a přestaňte to platit. Přestaňte koukat na Novu i Primu, přestaňte klikat na Seznam. Ať si to platí Lukačovič ze svého. Vy plaťte Alternativu.
Jak dlouho ještě, než to celé půjde do háje? Jak dlouho si každá rodina může dovolit, splachovat tisícovku denně do hajzlu? Všichni vědí, že za ty peníze nic nevznikne. Nic se za ně nepostaví, maximálně se koupí něco, co bude rozstříleno. Před dvěma měsíci jsem říkal, že se tahle vláda chová, jako by už nikdy neměly být volby. Teď si začínám myslet, že se tahle vláda chová, jako by nikdy neměla být žádná Česká republika. Dokonce i hentu korespondenční volbu odpískali… najednou jí asi nepotřebují.
Řehka chtěl podat rezignaci… sakra, jakou kulišárnu na nás chystají? Jestli za tím nic není a Zbyněček s Péťou jsou prostě jen trotlové, tak jsme všichni ještě větší kreténi než oni, protože jim to tak dlouho trpíme. Jak se říká národu, který si v čele ponechá nekompetentní idioty, aniž by je bránily bodáky zvenčí? Blbý národ…
Jindro, moje podpora Tvému počínání je den ode dne bezpodmínečnější. Vždycky jsem lidem říkal, že mají na výběr… buď podpoří to, co tady je a nebo se počkají na lepšího lídra. Dnes k tomu dodám jen tolik, že každý den čekání na někoho lepšího, stojí tuto republiku dvě miliardy korun. A nejspíš se stejně nikdo nenajde, protože politický talent od Boha, to je vzácné zboží.
Honem si něco přejte, padá stát. To neuvidíte každý den… [ zdroj ]
 
Poznámka: Tato anketa je vložena automaticky do příspěvku.

The post Fiala je oficiálně nejhorší premiér. Neschopná vláda nás táhne ke dnu, čísla mluví jasně first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden