Provokace Západu a možnost jaderné války – závěr
RSS

Provokace Západu a možnost jaderné války – závěr
JANE KAUFMAN
Mitchell Henderson dále říká, že je několik záležitostí, které se zrovna vyvíjejí a které jsou pro globalisty důležité. Jedna z nich jsou nedávné volby v Turecku. Byla zde velká snaha tyto volby zmanipulovat, aby Erdogan prohrál. To se dělá tak, že ho napřed, ze začátku nechají vyhrávat a ustanoví ho na 49,5%, což je přesně, což se stalo. Nechají ho přijít velmi blízko přesné polovině, protože pak je snadné výsledky zmanipulovat.
Dimitrij Suslov, zástupce ředitele Centra pro evropské a mezinárodní studie na Ruské vyšší škole ekonomie říká, že většina tureckých občanů, asi 75% z nich nemají rádi Evropu a nechtějí být v NATO. Ještě větší procento je proti LGBT agendě a přesto, všichni z nich dokážou pro tyto záměry volit. To proto, že manipulátoři nastaví situaci tak, že lidé doopravdy neví, pro co volí.
(K něčemu podobnému došlo i u nás, při nedávných presidentských volbách. Nepopulární Babiš byl záměrně postaven proti někomu, kdo se jevil jako menší zlo. Tím bylo zaručeno, že předem vybraný kandidát vyhraje a ani nebylo nutno lid, nebo volby nijak manipulovat.)
Spojené státy nutně potřebují mít Turecko na své straně. Přesto se jim z nějakého důvodu nepovedlo současné volby zmanipulovat. President Recep Erdogan vyhrál znova, zatím co jeho protivník, silně protiruský Kemal Kilicdaroglu, podporovaný Sorosem, neuspěl. Celé Turecko pak oslavovalo Erdoganovo vítězství. Dokonce i třetí kandidát, ultra-národovec Sinan Ogan, který si ve volbách vedl docela dobře, ale ne dostatečně dobře, nakonec přidal svoji váhu za Erdogana.
Erdoganovo vítězství se US vůbec nehodilo. Již v lednu 2020 řekl Joe Biden zcela veřejně, že by Bílý dům měl podpořit Erdoganovy protivníky, aby ho porazili ve volbách. Američané mají za to, že Turecko využívá NATO jen ve svůj prospěch a ne ve prospěch Ameriky. Snaha Turků zabránit vstupu Švédska do NATO, protože přechovávají známé teroristy, si přidala své a přátelství s Čínou a s Ruskem také nepomohlo. To všecko dovršila Erdoganův návrh na ukončení války na Ukrajině a podepsání mírové smlouvy.
Washington se snažil o barevnou revoluci v Turecku již v r. 2016, ale neuspěl. Vše co docílili bylo, že Erdogan začal být velice opatrný a zvýšil dohled nad armádou a policií. Následkem toho, v případě protestů a demonstrací zůstane jak armáda, tak i policie věrna vládě a nepřidají se na stranu protestujících, ani nezůstanou neutrální, jak vysvětluje Suslov.
Letos v lednu se vyjádřil John Bolton, americký poradce v záležitostech národní bezpečnosti, že NATO členské státy by měly podpořit Erdoganova protivníka, protože Turecko se jako členská země NATO „nechová zodpovědně.“
Západní tisk si přidal, když vytáhl na světlo náležitě zveličené zprávy o dalším poklesu turecké liry. Finanční a geopolitický analysta, Tom Luongo řekl, že to ukazuje na zoufalé pokusy Západu ovlivnit turecké volby. Podle něho, turecká lira je od r. 2018 pod neustálým útokem cizích vlivů. Erdogan jako president uspěl v tom, že převzal kontrolu nad centrální bankou, kterou tím zbavil vlivu Mezinárodního finančního fondu (IMF).
Vliv tureckých voleb na vztahy s NATO organizací nebude nejspíš příliš rozdílný od toho, co už jsme zažili. NATO nemá Turecko nijak v lásce, ale nejspíš si nemůže dovolit jen tak je ztratit, protože turecká armáda je jedna z nejlepších, jakou mají. Odtržení Turecka od NATO by zároveň posílilo opozici a to Západ v žádném případě nechce.
Dimitrij Suslov je toho názoru, že Spojené státy teď budou zkoušet uplatňovat vliv na Turecko skrze nejrůznější ekonomické způsoby, včetně vyhrožování sankcemi. Jenže to nikam nepovede, tak se budou muset na dalších 5 let s Erdoganem spokojit.
Další zajímavosti
Mitchell Henderson říká, že se doslechl, že vedoucí Wagnerovy skupiny ruských žoldnéřů, Jevgenij Prigožin měl nějaké nedorozumnění s ruskou armádou. To dává pocit, že ne všecko probíhá mezi žoldnéři a armádou hladce. Údajně měl Prigožin i nedorozumění s presidentem Putinem. Pak tady byly nějaké řeči o tom, že Prigožin prodává ruské vojáky a informace Ukrajincům a nikdo neví, kolik z toho je pravda.
Rusko nebylo nikdy proti Židům. Byli na ně zvyklí, vyrůstali s nimi a měli i dobré vztahy s Israelem. Ale pak začala ta válka a Israel se zjevně přidal na ukrajinskou stranu. Později se zjistilo, že zakázané kazetové minometné granáty M971 byly Ukrajincům dodávány z Israele. Nikdo neříká kolik jich bylo, ale musely jich být desetitisíce.
Již koncem června minulého roku dali Rusové jasně a zřetelně Israelcům najevo co si o jejich chování myslí. Mluvčí Ministerstva zahraničí, Maria Zacharova tehdy řekla, že doposud slyšeli z Tel Avivu pouze „naprosto nekonstruktivní a hlavně neobjektivní rétoriku.“ Dodala, že protiruské hodnocení z různých úrovní autority v Israeli vyvolává podezření, obzvláště když jsou stylizována podle pro-ukrajinském vzoru. Podle ní, Israel nepodporuje ukrajinský lid, ale podporuje kyjevskou vládu a to co říkají, zní stejně jako to, co je slyšet ze Západu.
Rusové jsou Israelem obviňováni, že roztržku mezi oběma národy způsobili, což Maria rozhodně popřela. Poté reagovala na to, že israelský Premiér Yair Lapid přikázal Ministerstvu zahraničí aby připravilo odvetu pro případ, že by Moskva zavřela jejich „Židovskou agenturu“ v Rusku, která zprostředkovává emigraci Židů do Israele.
K tomu mluvčí dodala, že záležitosti, týkající se této nevládní organizace jsou nyní v rukou soudů a bude o nich rozhodnuto v rámci zákona. Židovská agentura se totiž proviňovala proti ruským zákonům ve věci zpracování informací a jejich ochrany. Detaily nebyly vysvětleny.
Rusko, spolu s Iránem a Tureckem rovněž společně odsoudili stálé israelské nálety na Syrii, kdy se tito zaměřují převážně na civilní obyvatelstvo a ničí jejich majetky, pole a statky. Všechny tři státy se vyjádřily, že něco takového je proti mezinárodním zákonům, které musí být uznávány všemi a ne pouze některými.
Podle Hendersona, Rusové nakonec Židovskou agenturu z Ruska vypověděli. Zároveň došlo v zemi k protižidovskému sentimentu, přece jenom jsou to Křesťané a Židé jsou zastánci Satana. Rusové si příliš dobře pamatují, co za jejich krutovlády Bolševismu zažili.
Zelenský je Žid a Prigožin je také Žid. Prigožin není voják a nedovedl by vést válečný incident; nezná strategii, ani válečné taktiky. Přesto vede organizaci těch, kteří vojáci jsou, jenže tam to skřípe. On sám mnohým vojenským záležitostem nerozumí, nemá ty znalosti a schopnosti. Posledních 10 let strávil v ruském vězení za vloupání a krádež. Možná tam přišel na myšlenku založit žoldnéřskou organizaci, složenou z vysloužilých vojáků a bývalých kriminálníků. Jeho vojáci jsou profesionálové, to je nutno uznat.
Nedávno si Prigožin uvědomil, že z Ukrajiny nepřichází dostatečně velký počet ruských zajatců k výměně za zajatce ukrajinské. A pak zjistil, že Ukrajinci je všecky zabíjejí. Zabíjejí je na orgány, které pak prodávají na Západ. A tak Prigožin řekl, že od té chvíle nebudou žádní ukrajinští zajatci. Všichni budou popraveni.
Ukrajinská rozvědka přiznala
Hlavní ukrajinský rozvědčík, Generálmajor Kyrylo Budanov potvrdil, že Ukrajinci „úspěšně zavraždili notných pár (ruských) lidí.“ Sice ty oběti nejmenoval, ale řekl, že to všecko byly řádně publikované případy. Jeden z nich bylo i zabití Darje Duginy, kdy byla spíš snaha zabít z neznámých důvodů jejího otce, Alexandera Dugina.
Asi před měsícem byl rovněž zavražděn Andrej Botikov, který byl jedním z vědců, kteří vyvinuli ruské očkování proti Covidu, „Sputnik.“
Když si uvědomíme význam slova „terorismus,“ že to znamená použití násilí proti civilistům za účelem dosažení politických cílů, tak Budanov ve skutečnosti potvrdil, že Ukrajina je státní podporovatel terorismu. A to je za co Američané platí! Podle Budanova, útoky proti Rusům budou pokračovat i nadále a po celém světě.
Útoky na ruské území
3. května vyslali Ukrajinci dvě bezpilotní letadla, neboli dróny s výbušninami přímo na Kreml, s úmyslem napadnout obydlí ruského presidenta Putina. Oba dróny byly zničeny elektronickým systémem. Něco takového je neslýchaný čin, protože i ve válce jsou obydlí a úřady vysokých politických představitelů chráněny nepsaným zákonem. Zde se opět jedná o teroristický čin a Ukrajina se tím zapsala jako teroristický stát.
To, že Západ, který Ukrajince podporuje ve všech zlotřilostech mlčí i k něčemu takovému a nadále poskytuje finanční zázemí zákeřnému vedení tohoto státu, ukazuje na to, že ani oni nemají od tak hanebných činů daleko.
Podle vyjádření Alexandera Michajlova, vedoucího Oddělení vojensko-politické analyzy, se jednalo o propagandistický tah, který měl sloužit na zastření ubohých výsledků na frontě.
Odborníci na terorismus a jiní analytikové jsou toho názoru, že by Rusové měli přednést stížnost na tuto událost v mezinárodních organizacích, jinak se tento čin může stát vzorem pro další případné útoky i jinde ve světě.
Ruský ministr zahraničí Sergěj Lavrov se vyjádřil, že Kyjev nemohl takový čin spáchat bez vědomí jejich manipulátorů z Ameriky. Také mluvčí Kremlu, Dimitrij Peskov se přidal a řekl, že Ukrajinci dělají to, co je jim z US přikázáno. Washington samozřejmě všecka nařčení popřel a dokonce útok na Kreml zlehčoval a zesměšňoval. (To byste měli vidět jak by skákali, kdyby si někdo dovolil vylomit jednu příčku u plotu kolem Bílého domu.)
22. května zaútočily ukrajinské tanky na malé vesnice v bělgorodské oblasti. Rozpoutala se těžká bitva. Ukrajinské jednotky tvořili ruští dobrovolníci, kteří zběhli na ukrajinskou stranu. Za těžkých bojů převzali útočníci 4 ruská městečka.
29. května vystřelila ukrajinská vojska kolem 220 raket na bělgorodskou oblast za jeden den. Zničili 16 domů a způsobili požár stodoly. Na některá místa rovněž zaútočili s pomocí drónů. 155 raket bylo vystřeleno na městečko Šebekino.
Jako obvykle, i při těchto teroristických útocích se ukrajinská vojska zaměřovala na neozbrojené civilisty, na jejich domy a majetek. Žádné vojenské instalace na tomto území nejsou, takže není důvod tam střílet. Ovšem Ukrajinci vždycky útočí na neozbrojené, snad proto, aby aspoň někde zvítězili!
30. května zaútočili znovu na Moskvu, kam vyslali 8 bezpilotních letadel, neboli drónů. Všechny byly zachyceny obranným systémem, ale přesto způsobily menší škodu na několika obytných domech. Několik dalších drónů bylo zneškodněno ještě než do Moskvy dorazily.
Přesto, že se jednalo o menší poškození, lidé propadli panice a někteří museli být evakuováni. Další dům, v jihozápadní části Moskvy byl zřejmě poškozen o něco více, ale škoda není uvedena. Krátká videa jsou na stránce.
Ruská odezva
President Putin potvrdil , že Rusko bombardovalo hlavní vedení rozvědky na Ukrajině, což je pobočka ukrajinského Ministerstva obrany. Řekl, že ruská vojska střílí na Ukrajině pouze po vojenských instalacích a armádních vedoucích centrech a hlavní rozvědka jedním z nich. Oproti tomu Ukrajinci střílí po obytných domech, což je terorismus.
Hlavní vedení ukrajinské rozvědky organizuje sabotáže na ruském území a útoky dróny, raketovou a dělovou palbou a vraždy civilistů. V posledních týdnech hlavní představitelé této organizace neustále mluvili o jejich snaze „zabíjet Rusy“ jak v Rusku, tak všude jinde ve světě. Jejich vedoucí, již zmiňovaný Kyril Budanov se netajil tím, že mezi jejich plánované oběti patří i ruský president Putin.
Útok i na presidenta
Vadim Skibický , zástupce šéfa ukrajinské zpravodajské služby prozradil, že ruský president Vladimír Putin je na ukrajinském seznamu kandidátů na zavraždění. „Putin pozoruje, že se k němu stále více blížíme,“ chlubil se. Jeho podřízení rovněž zkoušejí zavraždit hlavní ruské vojenské velitele.
Skibický říká, že ten důvod, proč se jim ještě nepodařilo zabít Putina je, že nikam nevychází. A když už se ukáže na veřejnosti, tak není nikdy jisté, jestli je to skutečně on.
Všichni hlavní představitelé, ministr obrany Sergěj Šojgu, náčelník generálního štábu Valerij Gerasimov, Jevgenij Prigožin, náčelník Wagnerových dobrovolníků, ti všichni a mnozí jiní jsou na seznamu osob k zavraždění.
Ukrajina nepostupuje přímo, na to zřejmě nemá ani odvahu, ani schopnosti; postupují zákeřně, jako ten had, který se tiše plazí po zemi, zničeho nic se vymrští a uštkne.

The post Provokace Západu a možnost jaderné války – závěr first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden