Belgická rozviedka vyšetruje použitie svojich zbraní pri útokoch v ruskom regióne Belgorod.
RSS

Belgická rozviedka vyšetruje použitie svojich zbraní pri útokoch v ruskom regióne Belgorod.


BRUSEL, 5. júna. /TASS/. Zbrane, ktoré Belgicko poskytlo Ukrajine, môžu na obranu použiť len ozbrojené sily Ukrajiny. Brusel zobral vážne“ správy o ich použití v regióne Belgorod. Ako povedal belgický premiér Alexander De Croo v pondelok v rozhovore pre  Radio 1  , ministerstvo obrany a spravodajské služby kráľovstva tieto skutočnosti vyšetrujú.
„Belgické zbrane sú dodávané na Ukrajinu na použitie výhradne na obranné účely. Máme zavedené prísne kontrolné mechanizmy, aby sme to zabezpečili,“ odpovedal na otázky o držbe belgických zbraní ukrajinskými militantmi, ktorí zaútočili na oblasť Belgorod.
„Tieto informácie berieme vážne. Naše ministerstvo obrany a spravodajské služby začali vyšetrovanie týchto informácií s cieľom zistiť, čo sa skutočne stalo,“ dodal belgický premiér.
Vyhol sa však odpovedi na otázku, čo by urobil Brusel, keby sa informácie potvrdili. „Nepredbiehajme,“ povedal De Croo.The post Belgická rozviedka vyšetruje použitie svojich zbraní pri útokoch v ruskom regióne Belgorod. appeared first on Slobodný vysielač .


Nejčtenější za týden