Pro některé bude nutná i čtvrtá dávka, uvedl kandidát na ministra zdravotnictví Válek
RSS

Pro některé bude nutná i čtvrtá dávka, uvedl kandidát na ministra zdravotnictví Válek

V rozhovoru pro Blesk připustil kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek, že pro některé bude nutná i čtvrtá dávka vakcíny. (Foto: Youtube)
Kromě toho uvedl, že třetí dávkou se asi postupně budou muset naočkovat všichni. Povinné plošné očkování však stále odmítá.Co se týče očkování, pak to ukončené má v Česku asi 6,2 milionu lidí, třetí posilující dávku vakcíny pak dostalo přibližně 615 000 z nich.„Principiálně tak, jak to teď vypadá, tak bych si netroufnul říct, že nebude potřeba čtvrtá dávka. Myslím, že by bylo velmi neseriózní, kdyby někdo říkal, a také to zatím nikdo neříká, že po třetí dávce ta imunita vydrží tak dlouho, že už žádná další dávka nebude potřeba. Je velmi nekorektní říkat, že třetí dávka a jsem za vodou,“ uvedl  Válek.Třetí dávka  vakcíny  se momentálně doporučuje pro osoby starší 65 let. Válek se ale domnívá, že časem bude podobné doporučení i pro kategorii lidí od 40 let.  „Postupně se ale tou třetí dávkou budou muset asi naočkovat všichni. Očkování a třetí dávka v každém případě brutálním způsobem chrání proti závažnému průběhu nemoci, snižuje riziko zhruba o 70 procent, že někoho nakazíte,“  uvedl v rozhovoru.Rakousko zavedlo od února příštího roku povinné očkování proti covidu-19. Válek takovou věc již několikrát odmítl s tím, že ji nechce.Podle něj to ale vypadá, že některé profesní organizace, nebo Česká lékařská společnost nebo komora budou chtít povinné očkování pro své členy. „Co bych to byl za ministra, kdybych nevyhověl odborné společnosti,“  zmínil.Kromě toho okomentoval některé personální otázky, které chce na ministerstvu řešit. Například nepovažuje za dobře definovanou roli hlavní hygieničky, kterou je nyní Pavla Svrčinová.„Mám představu o nějaké reorganizaci, která nesouvisí přímo s paní Svrčinovou. Myslím, že je to dáma, která velmi dobře rozumí výživě, “ řekl s tím , že by chtěl, aby Svrčinová měla na starosti právě výživu, což považuje za důležité téma.Dodal ale, že se s ní samozřejmě chce pobavit, co jsou její představy, její plány, cíle.
Článek Pro některé bude nutná i čtvrtá dávka, uvedl kandidát na ministra zdravotnictví Válek se nejdříve objevil na AC24.cz .


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Nejčtenější za týden