Irsko zvažuje plán na zabití 200 tisíc krav v boji proti změně klimatu
RSS

Irsko zvažuje plán na zabití 200 tisíc krav v boji proti změně klimatu


Živočišná výroba – především chov krav – se zřejmě stala takovým problémem pro klima, že vládní úředníci v Irsku uvažují o plánu na vybití stovek tisíc krav. (Foto: Flickr)

List Irish Mirror uvedl, že z nové zprávy ministerstva zemědělství vyplývá, že úředníci plánují v příštích třech letech zabít 200 000 dojnic v rámci boje proti změně klimatu.Na konci roku 2022 jsme čtenářům sdělili: „Zapomeňte na ropu. Teď si jdou pro krávy“. A právě to se zřejmě klimatičtí alarmisté v Irsku chystají udělat.
Omezení spotřeby masa v Německu: pouze jedna klobása měsíčně pro každého

Agrární web Farming Independent uvedl, že zprávu nedávno získal na základě žádosti o svobodný přístup k informacím.„V interním informačním dokumentu, který viděl Farming Independent, se uvádí, že pro splnění klimatických cílů v zemědělství bude v příštích třech letech nutné snížit stavy dojnic o 65 000 krav ročně.“Mluvčí ministerstva zemědělství, potravinářství a námořnictví sdělil listu Irish Mirror:
Klimatičtí aktivisté se pokusili překazit švédskou show. Dopadlo to nečekaně

„Zmíněný dokument byl součástí poradního procesu – je jedním z řady modelových dokumentů, které ministerstvo zemědělství, potravinářství a námořnictví zvažuje, a nejedná se o konečné politické rozhodnutí.“Agrární agentura dodala: „V rámci běžné práce vládních ministerstev se pravidelně zvažují různé možnosti provádění politiky.“Mezitím se Pat McCormack, předseda Irské asociace dodavatelů mléka, ohradil proti plánu vybíjet dojnice.
Zemědělci musí přestat pěstovat potraviny, vyzval Kerry

McCormack řekl: „Pokud má být nějaký program zaveden, musí být dobrovolný. To je naprosto zásadní, protože nemá smysl vyřazovat počty dojnic od jednotlivce, který si půjčil na základě obrovského finančního závazku na dosažení určitého cíle, který mu byl odebrán.“„Měli bychom investovat do infrastruktury, která může přinést výsledky z vědeckého hlediska. A víme, že nízké emise jsou lepší, a měli bychom pokračovat v investicích do další vědy a výzkumu, protože to je naprosto zásadní, když se posouváme vpřed,“ řekl McCormack, kterého citoval list Irish Times.Zdá se, že irský zemědělský sektor je pod palbou klimatických šílenců. Uvědomte si, co může být jejich konečným cílem:
Severní Irsko bude muset utratit milion kusů ovcí, aby splnilo klimatické cíle

… ale koho to zajímá: „Využívání soukromých letadel v Irsku prudce roste, ukazuje nový výzkum.“Zdroj: irishmirror.ie
Článek Irsko zvažuje plán na zabití 200 tisíc krav v boji proti změně klimatu se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden