Starosta Adams chce platit Newyorčanům za ubytování migrantů v jejich domovech
RSS

Starosta Adams chce platit Newyorčanům za ubytování migrantů v jejich domovech


Starosta New Yorku Eric Adams v pondělí navrhl, aby město platilo jednotlivým Newyorčanům za to, že budou cizince hostit ve svých domovech. (Foto: Flickr)

Na stejné tiskové konferenci Adams oznámil, že město New York začne platit až 50 modlitebnám asi 125 dolarů za noc, pokud na svých pozemcích ubytují až 19 svobodných mužů. To je podle deníku New York Post pro město, které dosud platilo hotelům 380 dolarů, poměrně výhodné. Adams nenavrhl dolarovou částku pro rodiny a jednotlivce.
Evropské elity přicházejí na chuť myšlení Viktora Orbána

Adams oba nápady formuloval jako způsob, jak zabránit tomu, aby peníze končily v podnikových pokladnách:„Můžeme vzít těch 4,2 miliardy dolarů, nebo teď možná 4,3 miliardy dolarů, které potenciálně musíme utratit, a můžeme je vrátit do kapes obyčejných Newyorčanů, obyčejných kulturních domů, místo abychom je dávali do kapes korporací, a některé z těchto korporací pocházejí z míst mimo naše město.“
Počet migrantů překračujících Středozemní moře se zdvojnásobil

Ve městě nyní žije více než 45 000 nelegálních přistěhovalců v hotelech a útulcích financovaných daňovými poplatníky. Ještě před měsícem město platilo za ubytování migrantů 8 milionů dolarů denně – a to jich bylo „jen“ 37,5 tisíce.Když Adams rozvádí myšlenku přeměny finančních prostředků na útulky pro migranty na místní ekonomické stimuly, říká: „Jsou obyvatelé [New Yorku], kteří právě teď trpí kvůli ekonomickým problémům. Mají volné pokoje. Mají lokality,“ řekl Adams na tiskové konferenci.
Britský premiér: Odepřeme vám přístup do britského systému moderního otroctví

„Měli bychom recyklovat naše vlastní dolary. Měli bychom tuto krizi využít a jít vstříc příležitostem. Tak se s tím můžeme vypořádat.“Tento nápad nám připadá jako byrokratická noční můra a další vládní program, který je zralý na podvody. Poté, co začnou platby proudit, by město muselo najít způsob, jak ověřit, že migranti skutečně stále žijí v daném bydlišti, jehož majitel nebo nájemce vydělává na dohodě.
Meloni: Itálie se nepodvolí mocným elitám ve prospěch otevřených hranic

Kromě těchto úskalí by pravděpodobně mnoho Newyorčanů bylo znepokojeno, kdyby jejich sousedé začali přijímat náhodné migranty. Adams nedal najevo, že by migranty ubytoval ve svém domě.Jako další příklad toho, jak vlády zmírňují předpisy, když to slouží jejich zájmům, Adams uvedl, že by usiloval o změny v pravidlech týkajících se nájemníků, včetně změny státních zákonů, které by povolovaly sklepní byty, které jsou dnes obecně zakázány.
84 % neúspěšných žadatelů o azyl v Irsku nebylo deportováno, jejich status je neznámý

„Tento příliv žadatelů o azyl je vážnou krizí, které New York čelí z velké části sám,“ řekl Adams. „Je nespravedlivé a není správné, že New York tímto prochází,“ dodal starosta největšího amerického „města útočiště“.V květnu Adams pobouřil rodiče dětí školního věku tím, že migranty, z nichž mnozí jsou dospělí muži, umístil do školních tělocvičen – a to i na základních školách.
Do Německa se vrátila devadesátá léta?

„Školy jsou zabezpečeny z nějakého důvodu. Když jdou rodiče do školy, musí se zapsat a předložit průkaz totožnosti – a teď jsou na hřišti migranti,“ řekla deníku New York Post rodička Damaris Fernandezová.Minulý měsíc přinesl také zprávy o párech, jejichž svatební plány byly zmařeny, když byly rezervace hotelů pro jejich svatebčany zrušeny, aby mohly být nemovitosti místo toho využity k ubytování nelegálních přistěhovalců.Zdroj: reuters.com
Článek Starosta Adams chce platit Newyorčanům za ubytování migrantů v jejich domovech se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden