Úvaha nad Kachovskou přehradou – Occamova břitva
RSS

Úvaha nad Kachovskou přehradou – Occamova břitva

VIDLÁKRusové přišli o vodu na Krym, zkomplikovali si chlazení Záporožské jaderné elektrárny a voda jim natekla do zákopů na východním břehu Dněpru.
.
Ukrajinci přišli na dlouhou dobu o jakoukoliv možnost dělat na zaplaveném a podmáčeném území jakékoliv vojenské operace. To platí i o vyprázdněné Kachovské nádrži, kde ale určitě nějaká voda zůstane.
.
Jediný smysl by to mohlo mít, ale to nevím, jestli je reálné – proti proudu je Dněperská přehrada pod kontrolou Ukrajiny. Teď z ní prý vypouštějí větší množství vody. Byli by později schopni Dněpr na několik dní úplně “vypnout,” aby mohli někde přejít “suchou nohou?” Nevím, ale spíš o tom pochybuji..
Připadá mi, že ani Rusům ani Ukrajincům ta díra v hrázi nijak moc nepomůže. Takže bych se přikláněl k tomu, že to udělali ti dva Japonci – Onoseto a Tosamo.


.
Hráz byla ostřelováním už poškozená, v přehradě bylo hodně vody, občas Pánbůh prostě háže do lidských i vojenských plánů vidle…


.
Nejjednodušší vysvětlení je, že poškozená hráz v nějakém rozsahu nevydržela tlak vody. Obejdeme se bez mnoha tun výbušnin či velice účinné ukrajinské rakety. Obejdeme se bez krkolomných úvah, komu to víc prospělo.


.
Navíc se zatím těžko dá poznat, jak přesně vypadá poškození hráze a kolik metrů odshora jí chybí. Pokud se ukáže, že nevydržela “jen” koruna, tak bych to viděl opravdu na ty dva Japončíky.


.
Příští dny ukáží…

.
FB

The post Úvaha nad Kachovskou přehradou – Occamova břitva first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden