Fico ide pomáhať imigrantom s mimovládkami
RSS

Fico ide pomáhať imigrantom s mimovládkami


Fico sa správa ako schizofrénik..keď je vo vláde robí presne to, čo neskôr ako opozičný politik kritizuje.
V roku 2015 štedro financoval spolu s Kaliňákom mnohé mimovládky.
Fico ide pomáhať imigrantom s mimovládkami
Vláda Slovenskej republiky pomôže humanitárnym organizáciám, ktoré sa venujú utečencom. Po dnešnom rokovaní s premiérom Robertom Ficom (Smer-SD) to novinárom povedala predstaviteľka Výzvy k ľudskosti Lucia Štasselová.
Keďže je vláda pripravená pomôcť, premiér nás požiadal o zoznam akútnych vecí, ktoré dané organizácie potrebujú, aby mohli pomáhať,” uviedla s tým, že opäť by sa mali s predsedom vlády stretnúť na budúci týždeň. Vládna pomoc by sa mala dotknúť organizácií Človek v ohrození, Člověk v tísni, Slovenská katolícka charita, ETP Slovensko, Liga za ľudské práva, Magna Deti v núdzi a Pontis.
“Očakávame korektnú spoluprácu. O kvótach sme nehovorili, nevenovali sme sa politickým postojom. Hovorili sme o tom, že ide o konkrétnych ľudí, ktorým treba pomôcť. Dokonca sme nehovorili o tom, že by to mali byť kresťania, ale že by sme za nimi mali vidieť živé bytosti. A v tomto duchu hovoril aj premiér,” povedala Štasselová s dôvetkom, že presne toto bol jeden z cieľov Výzvy k ľudskosti. “Chceli sme osloviť štát, ktorý má prostriedky a kapacity. Aby sme sa spojili a dokázali pomôcť ľuďom, ktorí to potrebujú,” dodala.
Podľa premiéra bolo stretnutie vyjadrením vlády, ktorá hovorí, že solidarita musí byť vyjadrená všetkým, ktorí to naozaj potrebujú. “Aj na stretnutí som zdôrazňoval potrebu odlišovať ekonomických migrantov od tých, ktorí naozaj utekajú pred vojnou či hladom. Ak má vláda prejaviť solidaritu voči tým, ktorí to naozaj potrebujú, musí spolupracovať s tretím sektorom, ako charity, výzvy či spolky s prepojením na cirkev. Ak chcú títo ľudia pomôcť tým, ktorí to naozaj potrebujú, vláda je pripravená ponúknuť takýmto výzvam a iniciatívam zázemie,” dodal Fico.
 
zdroje: https://domov.sme.sk/c/8013296/fico-sa-stretol-s-predstavitelmi-vyzvy-k-ludskosti-prislubil-pomoc.html https://web.archive.org/web/20150925033723/https://www.konzervativnyvyber.sk/fico-ide-pomahat-imigrantom-s-mimovladkami/17715/
The post Fico ide pomáhať imigrantom s mimovládkami first appeared on inenoviny .


Nejčtenější za týden