Další rána pro klimatické idioty: Šelfový ledovec Antarktidy se během 10 let zvětšil o 661 gigatun
RSS

Další rána pro klimatické idioty: Šelfový ledovec Antarktidy se během 10 let zvětšil o 661 gigatun


Klimatičtí šílenci, mnohdy placení různými miliardáři , v jejichž zájmu je deindustrializace některých zemí a zároveň zavádění zelené politiky, už dávno nemají pro svá tvrzení žádné argumenty.
Ten, kdo dnes ještě skutečně věří pohádce o globálním oteplování, způsobeném lidskou činností, díky níž je produkován nadbytek CO2, je buď poněkud slaboduchý, neboť není schopen si najít lehce dostupné relevantní informace nebo je za podobnou „víru“ placen.
Není dne, aby se někde neobjevily informace, které jasně dokazují buď to, že k žádnému globálnímu oteplování nedochází nebo to, že CO2 nemá žádný vliv na globální teplotu.
Klimatičtí šílenci nás už dlouhodobě straší tím, že údajně v Antarktidě brzy nebude žádný led. A to přesto, že již nějakou dobu z tohoto ledového kontinentu hlásí jeden mrazivý rekord za druhým .
Mimoto se v poslední době objevilo již několik důkazů, že nemizí nejen antarktický, ale ani arktický led. Mnohdy by se dokonce na základě nových informací mohlo zdát, že přichází nová „doba ledová.“
Vědci zjistili, že šelfový ledovec kolem Antarktidy se od roku 2009 do roku 2019 výrazně zvětšil. Vzhledem k tomu, že to neodpovídá běžnému narativu klimatických fanatiků, mainstream to bude jistě do značné míry ignorovat.
Po celá desetiletí nám klimatičtí fanatici vtloukali do hlavy, že polární ledovce tají a že v důsledku toho dramaticky stoupne hladina moří. Ale klimatická propaganda jaksi neodpovídá realitě, jak dokazují i zprávy o Arktidě.
Také Antarktida má velice daleko do toho, aby byla bez ledu.
Tři  klimatologové z univerzity v Leedsu nyní použili satelitní data ke kontrole stavu šelfového ledovce v Antarktidě. Zkoumali roční polohu a plochu 34 ledových příkrovů, které dohromady tvoří asi 80 procent pobřeží nejjižnějšího kontinentu.
Mimo jiné zjistili, že zmenšení oblasti na Antarktickém poloostrově o 6 693 km2 a v západní Antarktidě o 5 563 km2 a 3 532 km2 bylo kompenzováno nárůstem východní Antarktidy o 14 028 km2 a 5 917 km2 na velkých šelfových ledovcích Ross a Ronne-Filchner.
Šelfové ledovce poskytují důležitou podporu ledovcům za nimi, i když tyto oblasti podléhají velkým přírodním výkyvům.  Klimatičtí fanatici rádi vybírají jen místa, kde ledovce tají, aby podpořili své teorie, ale záměrně ignorují růst v jiných oblastech.
To je velmi selektivní přístup, který se v žádném případě ani neblíží zobrazení reality. Vypadá to takto:
Celkově ledovce za deset let získaly 661 gigatun hmoty. Vědci poznamenávají, že použití „stabilního“ procesu, tj. žádné změny v jakékoli proměnné, by vedlo k odhadu významné ztráty v tomto období. Tvrdí, že jejich práce ukazuje důležitost použití časově proměnných pozorování k měření změn.
Jedním z důvodů tání ledu v západní části Antarktidy jsou pravděpodobně různé sopky. 91 z nich bylo objeveno jen před několika lety, čímž se celkový počet aktivních sopek  zvýšil na 138 .
Takže tání ledu v této oblasti nemá absolutně nic společného se zlověstnou „změnou klimatu“ samotnou. To je okolnost, na kterou vědci také poukázali ve studii .
Další článek také ukazuje , že od doby, kdy začala spolehlivá satelitní měření, nedošlo v Antarktidě k žádným významným změnám v ročním rozsahu mořského ledu.


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 2 Průměrně: 5 ]Článek Další rána pro klimatické idioty: Šelfový ledovec Antarktidy se během 10 let zvětšil o 661 gigatun se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden