Kalifornský senát schválil zákon, který brání zaměstnancům konfrontovat zloděje v obchodech
RSS

Kalifornský senát schválil zákon, který brání zaměstnancům konfrontovat zloděje v obchodech


Od doby řádění rasistické organizace BLM se zejména v některých demokratických státech USA rozmohl jistý nešvar, podporovaný Sorosem dosazenou justicí: pachatelé trestných činů, u kterých nefiguruje těžké ublížení na zdraví či vražda, zůstávají zcela beztrestní.
Tato praxe samozřejmě cílí zejména na barevné Američany, kteří se tak stávají nedotknutelnými. Loupeže, krádeže, rabování, dealování drog či dopravní přestupky a spousta dalších přečinů tak zůstává nepotrestaných .
Černoši tak stále častěji „nakupují za pět prstů,“ aniž by jim hrozil sebemenší postih. Naopak, postihu se může dočkat  personál obchodu, pokud zavolá policii na rabující černochy.
Například jistý obchod nedávno – jak jste si zde mohli přečíst –  právě z tohoto důvodu propustil své zaměstnankyně.
A aby se podobné excesy, kdy personál obchodu zasáhne proti rabujícím zločincům, neopakovaly, Kalifornie nyní přijímá příslušné zákony.
Zákony sice navenek hovoří o tom, že jde o ochranu zaměstnanců obchodů, nicméně v důsledku dojde k tomu, že zloději budou mít pro krádeže zcela volnou ruku, neboť personál nebude oprávněn jakkoli zasáhnout.
Důsledek pak bude jasný: nastane masivní  odchod obchodníků z Kalifornie do jiných států USA…
Minulý týden schválil kalifornský senát návrh zákona, podle kterého je nezákonné, aby podniky vyžadovaly, aby jejich zaměstnanci konfrontovali zloděje.
Senátní návrh zákona 553 , předložený státním senátorem Davem Cortesem (D-Cupertino), se zaměřuje na posílení bezpečnosti práce řešením násilí na pracovišti a rozšířením rozsahu ochranných a preventivních opatření.
Pokud bude zákon schválen kalifornským státním shromážděním a následně podepsán demokratickým guvernérem Newsomem, vstoupí v platnost 1. ledna 2024.
„To, co říkáme v návrhu zákona, je, že není v pořádku, aby zaměstnavatel vzal řadového pracovníka, někoho, jehož práce je ve skutečnosti něco jiného – a řekl: „Hele, pokud je tam vetřelec, tak ty budeš ten, kdo zasáhne.“ Lidé jsou tímto způsobem zraněni a často zabíjeni,“ řekl Cortese KTVU.

Část opatření by zabránila společnostem požadovat po svých zaměstnancích, aby čelili  zlodějům v obchodech.


Návrh zákona je předložen v době, kdy od přijetí reforem trestního soudnictví dochází k nárůstu kriminality v maloobchodních prodejnách. Mnoho maloobchodníků čelí nižším ziskům kvůli krádežím, zejména organizovanému maloobchodnímu zločinu.

Kromě toho existuje rostoucí trend násilí spojený s těmito krádežemi. Majitelé obchodů volají po účinnějších opatřeních, která by takovým zločinům zabránila.


Od srpna do prvních dvou měsíců roku 2023 došlo k výraznému nárůstu krádeží, zejména v obchodních domech. Podle údajů policejního oddělení Los Angeles (LAPD) bylo v tomto období v obchodních domech hlášeno 1 503 případů krádeží v obchodních domech. Druhou nejvíce postiženou kategorií jsou obchody s oblečením s 803 krádežemi.Tyto rostoucí případy krádeží vedly k významným ekonomickým ztrátám maloobchodníků, což vedlo k uzavření některých obchodů a potřebě bezpečnostních úprav v jiných.

„Tento zákon zachází příliš daleko. Myslím, že otevře dveře ještě více pro lidi, aby přišli a kradli v našich obchodech. Za druhé, Cal OSHA pracuje na předpisech posledních několik let, do kterých se zapojují všechna průmyslová odvětví. Rádi bychom, aby procesy Cal OSHA pokračovaly, protože s nimi spolupracujeme,“ řekla Rachel Michelin, prezidentka a generální ředitelka Kalifornské asociace obchodníků (CRA).
CRA říká, že pokud se SB 553 stane zákonem, bude se muset vztahovat na všechna odvětví, nejen na maloobchod. Říkají také, že   většina maloobchodníků již zakazuje běžným zaměstnancům oslovit kohokoli ohledně kradeného zboží a někteří zaměstnanci jsou vyškoleni v prevenci krádeží.
„Říká, že žádný zaměstnanec se nemůže přiblížit k někomu, kdo krade v obchodě. Takže i když je někdo vyškolen, jak někoho od krádeže odradit, nyní není dovoleno se k někomu přiblížit. Co to znamená? Otevíráme dveře, abychom lidem umožnili chodit do obchodů, krást a odcházet,“ řekla Michelinová.
Cortese říká, že v návrhu zákona mohou být provedeny určité úpravy, protože míří do výborů pro politiku shromáždění. Návrh zákona již prošel státním senátem.
Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 0 Průměrně: 0 ]Článek Kalifornský senát schválil zákon, který brání zaměstnancům konfrontovat zloděje v obchodech se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden