Naprosto orwellovské: Nová generace chce vládní sledovací kamery v každé domácnosti
RSS

Naprosto orwellovské: Nová generace chce vládní sledovací kamery v každé domácnosti


Téměř třetina příslušníků generace Z říká, že by jim nevadilo, kdyby byly v každé domácnosti instalovány vládní sledovací kamery pod záminkou omezení domácího násilí a dalších nezákonných aktivit. (Foto: Youtube)„Byli byste pro, nebo proti tomu, aby vláda instalovala sledovací kamery do každé domácnosti s cílem omezit domácí násilí, zneužívání a další nelegální aktivity?“ ptá se nový průzkum Cato Institute. Z odpovědí 29 % osob ve věku 18-29 let odpovědělo kladně.Jak poznamenává deník NY Post;
Irsko přijalo zákon, podle kterého je čtení „neoficiálních“ zpráv nelegální


V roce 1791 navrhl utilitaristický filozof Jeremy Bentham vybudování „panoptika“, v němž by bylo možné neustále sledovat chování lidí.
Benthamovo panoptikum však mělo být vězením. Značná část generace Z by ho ráda nazývala domovem.
Pokud jde o další věkové kategorie, 20 % mileniálů (ve věku 30 až 44 let) chce také všechny sledovat.
Pak se zdá, že nastupuje moudrost – protože jen 6 % Američanů ve věku 45 let a více by nevadilo, kdyby vláda sledovala každou domácnost.
Elon Musk odhalil, k čemu všemu měla americká vláda na Twitteru přístup

Rozděleno podle politických názorů, 19 % liberálů a 18 % centristů souhlasilo s tím, že náš každodenní život by měl být sledován vládou pro naši vlastní bezpečnost, zatímco 9 – 11 % těch, kteří se označují za konzervativce, velmi konzervativní nebo velmi liberální, souhlasilo v otázce, která se zdá být „podkovou“, j ež spojuje oba konce politického spektra.
Právě střed má etiku staré východoněmecké tajné policie – nebo KGB.
Možná to není překvapivé vzhledem k tomu, jak se nyní řídí respektované liberální instituce.
Od kampusů Břečťanové ligy přes vydavatelský průmysl až po digitální domény Facebooku panuje orwellovský pocit neustálého výjimečného stavu, iracionální strach, že dezinformace a nenávistné projevy zahltí společnost, pokud každý výrok nebude podroben cenzorské kontrole.

Tajné elitářské setkání Bohemian Grove se nově těší oblibě ve vyhledávání

Ani Orwell si nepředstavoval, že Newspeak bude vyžadovat nová zájmena. -NY PostRozděleno podle ras, 33 % černošských Američanů uvedlo, že jim nevadí vládní sledování v domácnostech, stejně jako 25 % hispánců, 11 % bělochů a 9 % Asiatů.Otázka byla položena v rámci průzkumu institutu Cato o postojích Američanů k perspektivě „ digitální měny centrální banky „. Zajímavé na tom je, že 53 % Američanů, kteří podporují CBDC, podporuje také domácí sledovací kamery.Pozoruhodné je, že Američané, kteří podporují CBDC, vynikali v tom, jak smýšlejí o vládních sledovacích kamerách v domácnostech. Většina (53 %) Američanů, kteří podporují CBDC, podporuje, aby vláda instalovala v domácnostech sledovací kamery, které by omezily zneužívání a další nezákonné činnosti. To naznačuje, že část psychologie, která stojí za podporou CBDC, pramení z nadprůměrné míry pohodlí při výměně části osobní autonomie a soukromí za společenský pořádek a bezpečnost. -Cato Institute
Evropská komise chce zrušit pasy a zavést biometrické hraniční kontroly

A co víc, ti, kteří příznivě hodnotí Federální rezervní systém, s větší pravděpodobností podporují CBDC (duh).Ovce budou ovcemi?Zdroj: nypost.com
Firma získala miliardy fotografií z Facebooku pro databázi rozpoznávání obličejů

Článek Naprosto orwellovské: Nová generace chce vládní sledovací kamery v každé domácnosti se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden