EMA chce zařadit do očkovacího schématu dětí mladších 5 let i 3 dávky mRNA covid „vakcíny“
RSS

EMA chce zařadit do očkovacího schématu dětí mladších 5 let i 3 dávky mRNA covid „vakcíny“


Genové jedy, které již některé země pro mladé dokonce zakázaly, chce nyní podvratná evropská agentura, která se zřejmě spolupodílela na podvodném schválení experimentálních genových injekcí, zařadit do běžného očkovacího schématu v zemích EU u těch nejmenších, tedy u dětí ve věku 0-4 roky.
A co víc, nová kampaň se má soustředit také na těhotné ženy, pro které (či pro jejich nenarozené děti) jsou tyto injekce velmi nebezpečné.
Evropské  středisko pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) a Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA)  vyzvaly země EU, aby dětem mladším 5 let podaly tři dávky vakcíny proti Covidu přizpůsobené novým subvariantám Omicronu.
Těhotné ženy a zdravotničtí pracovníci by rovněž měli být hlavní cílovou skupinou očkovací kampaně.
Zdá se, že mnoho solidních studií, které zdůraznily rizika takzvaných „vakcín“ proti Covidu, se nedostalo k evropským orgánům a zprávy o tom, že pandemie skončila a počet případů Covidu se stal nevýznamným, se nedostaly do kanceláří tvůrců zdravotní politiky EU.
Nebo jde snad jen o snahu o urychlení výměny evropských obyvatel a tyto kroky jsou tak zcela záměrné?
Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) a Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) požádaly výrobce, aby pro podzimní očkovací kampaň dodali vakcínu proti Covidu přizpůsobenou subvariantě Omicron.
Evropské orgány vyžadují, aby tato vakcína byla podána také dětem mladším 5 let, které by měly dostat tři dávky. Tato věková hranice je založena na epidemiologických údajích, které naznačují, že děti starší 5 let již byly do značné míry vystaveny viru SARS-CoV-2, a to buď infekcí, očkováním nebo obojím, a proto se u nich vyvinula imunitní odpověď specifická pro SARS-CoV-2, uvedli úředníci EMA.

„U osob starších 5 let, u kterých je očkování doporučeno v souladu s národními doporučeními, je indikována jedna dávka nově upravené vakcíny. U dětí mladších 5 let, které nikdy nebyly očkovány nebo které již prodělaly infekci SARS-CoV-2, se doporučuje základní série 2 nebo 3 dávek v závislosti na konkrétní vakcíně, která má být podána.
Použití u dětí a dospívajících by mělo být v souladu s národními doporučeními. U imunokompromitovaných jedinců mohou být vyžadovány další dávky. Počet dávek a intervalů by měl být přizpůsoben jednotlivému pacientovi v závislosti na závažnosti onemocnění a v souladu s národními pokyny,“ uvedla EMA ve svém prohlášení.

Podle Evropské agentury pro léčivé přípravky umožňuje schválení vakcín proti Covid-19 přeočkování až tři měsíce po poslední dávce, pokud je to považováno za nezbytné.
Časový interval mezi dávkami se však může lišit v závislosti na epidemiologické situaci a cílové populaci. Delší intervaly nejméně čtyř měsíců mohou být zváženy při očkovacích kampaních, pokud je prokázána vysoká úroveň ochrany proti závažnému onemocnění, která je udržována po dobu nejméně čtyř měsíců po přeočkování, uvedla agentura.

„Podle úvah o veřejném zdraví, které nedávno zveřejnilo ECDC, by budoucí očkovací kampaně na podzim měly upřednostňovat očkování osob, u nichž je zvýšené riziko vzniku závažného onemocnění po infekci v důsledku rizikových faktorů, jako jsou starší dospělí (např. starší 60 let), osoby se sníženou imunitou, osoby se základním onemocněním bez ohledu na věk a těhotné ženy.
Zdravotnické orgány by také měly považovat za prioritu  přeočkování Covid-19. Cílem očkování zdravotnických pracovníků by bylo chránit je před novými infekcemi vzhledem k jejich zvýšené expozici viru a maximalizovat fungování zdravotnických systémů v případě významné vlny SARS-CoV-2 v chladnějších měsících,“ uvádí se v prohlášení EMA.

Úředníci Evropské agentury pro léčivé přípravky oznamují, že vakcína proti Covidu, stejně jako vakcína proti chřipce, bude sezónní, a naléhají na výrobce, aby v pravidelných intervalech upravovali složení vakcíny, aby vnitrostátní orgány mohly provést včasnou očkovací kampaň.
„Doporučení kolem dubna/května každého roku by mělo dát většině vývojářů dostatek času na úpravu výrobního procesu a sběr potřebných dat pro schválení vakcíny do konce léta. Zdravotnické orgány by pak měly potřebná povolení k přípravě očkovacích kampaní, které začnou na podzim, v závislosti na místní epidemiologické situaci. Tento plán je třeba považovat za významný, protože je založen na současné situaci a pochopení sezónní povahy viru, ale může být revidován podle toho, jak se hromadí důkazy a údaje,“ dodává EMA.
Tolik doporučení EMA, které se – jak můžete sami vidět – nesoustřeďuje pouze na seniory a zdravotníky jako dosud, ale dokonce i na nejmenší děti a těhotné ženy.
To vše se děje v situaci, kdy mnohé země již tyto jedy mladým odmítají podávat. Zdá se, že zkorumpovaná Lejnová slíbila Bourlovi další kšefty, proto bude třeba pro genové přípravky od Pfizeru najít odbyt i do budoucna….


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 0 Průměrně: 0 ]Článek EMA chce zařadit do očkovacího schématu dětí mladších 5 let i 3 dávky mRNA covid „vakcíny“ se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden