Kanadské požáry jsou vítanou záminkou k vyhlášení klimatické nouze
RSS

Kanadské požáry jsou vítanou záminkou k vyhlášení klimatické nouze


Už dlouho je jasné, že se má postupně přejít od pandemických nařízení k těm klimatickým.  Dosud mi nebylo příliš jasné, jak by chtěli takovou nouzi vyhlásit globálně (vždyť ne všude je právě totéž extrémní počasí) a nyní se zdá, že přichází jedna z možných záminek.
Jistě jste zaznamenali, že nedávné požáry V Kanadě  způsobily vytvoření jakéhosi prachového příkrovu nejen nad Kanadou, ale i nad USA, zejména se hovoří o New Yorku.
Kouřový plášť, který pokrýval většinu východního pobřeží USA, způsobil, že výroba solární energie v částech východu USA klesla o více než 50%. Tedy způsobil i menší energetickou krizi.
Podle různých informací měly být požáry způsobeny žháři, ale nyní se řeší zejména to, kam dojde onen prachový mrak. Zpoza oceánu se údajně šíří i nad západní Evropu.
A dnes se již zejména v USA objevují zprávy, které naznačují „klimatickou katastrofu.“
Požáry v Kanadě jsou všude v titulcích, ale tato nejnovější dávka strachu souvisejícího s klimatem je jen další fází propagandistické kampaně zaměřené na „obrat od Covidu ke klimatu.“
Nejprve si promluvme o samotných požárech.
Lesní požáry jsou zcela přirozeným jevem a důležitou součástí ekosystému, který umožňuje nový růst a dodává půdě živiny.
Existovaly před stovkami milionů let, předtím, než existovali lidé, a budou existovat i poté, co vyhyneme.
Jsou současné požáry obzvláště špatné? Nebo obzvláště rozšířené?
To je nejasné. Média se však historicky uchýlila k manipulovaným statistikám, aby požáry vypadaly horší, než byly. A v případě těchto požárů se navíc hovoří o úmyslném zapálení.
Víme také, že jsou činěny pokusy spojit každoroční požáry s klimatickými změnami, které údajně vyvolají lidé, i když se otevřeně připouští, že za to mohou pravděpodobně jiné faktory.
Jisté je, že tento příběh by nebyl na titulních stránkách, kdyby nesloužil konkrétnímu účelu. Co je tedy cílem? Co se skrývá za tímto příběhem?
No, součástí toho je narativ o „kvalitě ovzduší.“
Ve skutečnosti jde o změnu klimatu – nejen o obvyklé šíření paniky nebo dokonce o konstrukci falešných důkazů o její existenci, ale o její přejmenování. Transformace změny klimatu z environmentálního problému na problém veřejného zdraví.
V březnu zveřejnila Rada pro zahraniční vztahy článek „Řešení zdravotních rizik změny klimatu,“ který začíná slovy:
Změna klimatu se přesunula na vrchol globální zdravotní agendy a ohrožuje jednotlivce a populace prostřednictvím vícenásobných cest expozice, které ovlivňují celé spektrum fyzického a duševního zdraví a sociální determinanty zdraví.
Na konci května Světová zdravotnická organizace – která nedávno prohlásila „nouzovou fázi“ Covidu za ukončenou – učinila vášnivou výzvu k naléhavé akci v oblasti klimatu, přičemž předseda Tedros Adhanom Ghebreyesus řekl:
Nejnaléhavějšími důvody pro naléhavá opatření v oblasti klimatu jsou dopad na zdraví, ne v budoucnu, ale právě teď […] Klimatická krize je zdravotní krizí, která podněcuje propuknutí nemocí, přispívá k vyšší míře nepřenosných nemocí a hrozí, že zahltí naši zdravotnickou pracovní sílu a infrastrukturu.“
Zrovna minulý týden uveřejnil Cairo Review of Global Affairs – publikace Americké univerzity v Káhiře – rozhovor se zástupkyní mládeže COP27 Omniou El Omrani s jednoduchým titulkem „Změna klimatu: Globální zdravotní nouze“.
Článek používá slovo „zdraví“ více než padesátkrát, zdůrazňuje, že musíme učinit zdraví jádrem jednání o změně klimatu, tvrdí, že klimatická politika není reakcí na politické nebo ekonomické stimuly, ale v očekávání vyvíjející se zdravotní krize.
A možná nejvíce odhalující je, že je zde vykreslena přímá paralela s Covidem:
V případě COVID-19, mimořádné situace v oblasti zdraví, země reagovaly mobilizací zdrojů a finančních prostředků. Totéž musíme udělat se změnou klimatu. Jedná se o mimořádnou zdravotní situaci.
Mezitím Královská nizozemská akademie umění a věd (KNAW) zveřejnila zprávu o zdravotních dopadech změny klimatu, varující před strašlivými důsledky, pokud svět nebude jednat tak, aby omezil globální oteplování.
Pokud se Země bude i nadále nekontrolovaně oteplovat kvůli změně klimatu, miliardy lidí by mohly zažít „tepelný stres, infekční nemoci, podvýživu, záplavy a problémy duševního zdraví“.
Po celém východním pobřeží Spojených států se lidem říká, aby nosili roušky, a Newyorčané jsou žádáni, aby nejen nosili roušky, ale také aby  zůstali ve svých domovech .
To je víc než jen další normalizace roušek a lockdownů, je to psychologický trik, který nutí lidi spojovat si „změnu klimatu“ a „covid“ ve svých myslích.

Covid fungoval, klima ne. Doslova po desetiletí se rozdmýchávaly obavy veřejnosti z „nové doby ledové“, kyselých dešťů, ozonové díry a bezpočtu dalších údajně počínajících klimatických katastrof, které nikdy nedosáhly ani desetiny úrovně hysterie rozpoutané „pandemií“ Covid19.
V určitém okamžiku se ne tak chytrý PR manažer rozhodl, že způsob, jak řídit „Covid ke klimatickému obratu“, je pokusit se proměnit dlouho předpovídanou ekologickou katastrofu v problém veřejného zdraví.

A to je přesně to, co dělají. A proč? Protože potřebují správný druh strachu.
Jde o to proměnit vágní strach z klimatických změn – který většina lidí jednoduše začala ignorovat – v prvotní strach ze sebe sama, který zaplavil svět během „pandemie“.
Taková panická hysterie, která způsobila, že lidé chodili s rouškou v parku a udávali ty, kdo toto nesmyslné nařízení ignorovali, se zatím v případě klimatu vyvolat nedala.
To je druh šílenství, který potřebují v běžné populaci, pokud chtějí prosadit Velký zelený reset.
Je možné, že tyto konkrétní požáry budou využity jen pro zavedení omezení v části zemí, kde jimi bude ovlivněno ovzduší (Kanada, USA). Ale záhy se může objevit cokoli podobného, třeba požáry v Evropě.
Ve Francii například právě včera zatkli obohacovače, který založil celkem 5 lesních požárů. To je ve Francii každoroční praxe, totéž hlásí i obohacovaná Itálie či Řecko.
Takže pokud nařízení, která vydají v USA, u lidí zaberou, můžeme se dočkat třeba během léta něčeho podobného i v Evropě.
Nebo možná ještě teď, když už nám i mainstream ukazuje, jak se oblak šíří do Evropy. A samozřejmě nezapomínají zmínit i „změnu klimatu.“
Možná jde však jen o to, aby u lidí vyvolali dojem, že se děje něco neobvyklého, přičemž hlavním viníkem je údajný CO2 produkovaný lidskou činností – potažmo jím způsobená „změna klimatu.“
Vyhlášení pandemické nouze pak bude již za rok na základě pandemické smlouvy v gesci WHO. A mezitím je jen třeba lid řádně indoktrinovat, aby byl poté dostatečně poslušný…
 
 
 


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 2 Průměrně: 5 ]Článek Kanadské požáry jsou vítanou záminkou k vyhlášení klimatické nouze se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden