Masakr tanků Leopard 2 a BVP Bradley v Záporoží (video)
RSS

Masakr tanků Leopard 2 a BVP Bradley v Záporoží (video)


9. června zveřejnila ruská média video ukazující drsnou porážku, kterou o den dříve kyjevské síly utrpěly při pokusu o postup u vesnice Orechov v Záporožské oblasti.
Video ukazuje dva tanky Leopard 2A6 německé výroby a pět bojových vozidel pěchoty (BVP) M2A2 ODS americké výroby, které byly zničeny nebo těžce poškozeny během zmařené ofenzivy. Kyjevské síly přišly i o několik dalších vozidel, včetně dalších tanků Leopard 2, minuvzdorných vozidel MaxxPro americké výroby a odminovacích vozidel BMR-2 sovětské výroby.
Útočníky nejdříve zpomalily protitankové pozemní miny a protitankové ježky a později to vzdali pod dělostřeleckou palbou a pod nálety. Klíčovou roli podle dostupných informací při odražení útoku sehrály i útočné vrtulníky a stíhače tanků.
https://s2.cdnstatic.space/wp-content/uploads/2023/06/sadsdadasdsa.mp4
Video výše si přehrajte kliknutím sami.
Ruský ministr obrany generál Sergej Šojgu v prohlášení uvedl, že tohoto zmařeného útoku se zúčastnilo až 1 500 vojáků a 150 kusů obrněné techniky 47. mechanizované brigády.
Kyjevské síly při pokusu o postup přišly celkem o 30 tanků, 11 BVP a 350 vojáků sdělil ve svém prohlášení ministr.
Skutečnost, že se útoku účastnila pokročilá technika NATO nedávno dodaná Západem jako tanky Leopard 2 a BVP, dokazuje, že to nebyla jen podpůrná operace či průzkum bojem, jak tvrdí ukrajinská a Západní média. Kyjevské síly se jasně snažily urvat území a nezdařilo se jim to.
Ukrajina má podle prohlášení NATO z posledních měsíců slíbeno asi 90 tanků Leopard 2 a přes 100 BVP Bradley. Většina této techniky byla dodána před zahájením oné tzv. jarní protiofenzivy 4. června.
Tato pokořující porážka kyjevských sil u Orechova potvrzuje, že uvedené zbraně, které média mainstramu propagovala jako Wunderwaffe (zázračné zbraně), nejsou na bojišti schopny změnit poměr sil. Ruská vojska mají dále převahu.
Zdroj: SF


Nejčtenější za týden