„To je šílenství!“ Trump zuří po odtajnění obvinění a předkládá data
RSS

„To je šílenství!“ Trump zuří po odtajnění obvinění a předkládá data


Jak se dalo očekávat, bývalý prezident Donald Trump se na sociální síti Truth rozohnil nad dnešním obviněním, které proti němu bylo vzneseno. (Foto: Flickr)

„Toto je člověk, který způsobil katastrofu Lois Lernerové s IRS,“ napsal Trump a dodal s odkazem na zvláštního poradce Jacka Smithe. „Šel po evangelikálech a velkých věřících Američanech.“„Jeho žena je Trump Hater, stejně jako on je Trump Hater – vyšinutý „psychopat“, který by neměl být zapojen do žádného případu, jenž má co do činění se „spravedlností“, kromě toho, že se na Bidena dívá jako na zločince, kterým je!“Trump se rovněž obořil na prezidenta Joea Bidena, který „ měl léta naprosto nezabezpečené záznamy, dokonce ukradené, když byl senátorem“.
Trump tvrdí, že úředníci lžou o skutečném počtu mrtvých na Ukrajině

„To je šílené!“ vykřikl Trump. „Podle zákona o prezidentských záznamech mám tohle všechno dovoleno. Podle případu Clintonových ponožek je rozhodnutí jasné. Nebyl spáchán žádný trestný čin, kromě toho, co proti mně ministerstvo spravedlnosti a FBI léta prováděly.“„Biden přesunul své krabice všude možně, včetně čínské čtvrti a až do kanceláře svého právníka v Bostonu. Proč se na to nedívá vyšinutý Jack Smith?“ „Ano,“ odpověděl jsem. Trump se zeptal.Trump rovněž vyzdvihl vystoupení Johna Yooa, profesora práva z Kalifornské univerzity v Berkeley, který řekl, že Bidenova administrativa „využívá tato obvinění k tomu, aby šla po svém primárním vyzyvateli“ , a označil je za „vážné problémy“.Předseda Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy (R-CA) ve čtvrtečním tweetu označil obvinění za „ temný den“ pro zemi.
Podivný muž natočen během procesu v soudní síni s Trumpem

„Je bezohledné, aby prezident obvinil hlavního protikandidáta. Joe Biden uchovával tajné dokumenty po celá desetiletí,“ uvedl a dodal: „Já a každý Američan, který věří v právní stát, stojíme s prezidentem Trumpem proti této těžké nespravedlnosti. Republikáni ve Sněmovně reprezentantů poženou toto nestoudné ozbrojování moci k odpovědnosti.“
Jak bylo oznámeno dříve, zvláštní poradce Jack Smith pořádá tiskovou konferenci, na které bude diskutovat o Trumpově obvinění.Clintonová odpověděla na otázku, co nastane, když vyhraje Trump

V pátek byla odtajněna 49stránková obžaloba proti bývalému prezidentovi Trumpovi, která obsahuje 38 bodů zahrnujících sedm obvinění z trestných činů, včetně úmyslného zadržování informací o národní obraně, korupčního zatajování dokumentů, spiknutí za účelem maření spravedlnosti a nepravdivých prohlášení.Zvláštní poradce Jack Smith uspořádá tiskovou konferenci v 15 hodin SELČ.Jak upozorňuje právník a novinář Techno Fog prostřednictvím serveru The Reactionary, Trumpovi v případě odsouzení hrozí až 100 let vězení.Jedná se o první obvinění svého druhu; jsme na novém území, které tam vede režim, jenž požaduje vítězství za každou cenu, bez ohledu na politické normy nebo právní překážky, které mu stojí v cestě. Eroze institucí pokračuje.
Trump slíbil, že zveřejní zbývající spisy o vraždě JFK

Zatímco Trump čelí obvinění a úřady a média slibují, že obvinění jsou (tentokrát) oprávněná, nenechte se mýlit, že miliony voličů to vnímají jinak: že byli opět zbaveni volebního práva. Pokud jde o zbytek Ameriky, lze předpokládat, že mnozí z nich necítí k tomuto stíhání důvěru. Vidí v něm to, čím je.Očekává se, že Trump se v úterý odpoledne dostaví k federálnímu okresnímu soudu v Miami, aby čelil obvinění. Jeho první vystoupení bude před soudkyní Eileen M. Cannonovou, kterou Trump jmenoval v roce 2020.

Obvinění je prvním případem v historii USA, kdy bývalý prezident čelí federálnímu obvinění – a je to poprvé, kdy ministerstvo spravedlnosti úřadujícího prezidenta obvinilo jeho hlavního politického soupeře v nadcházejících volbách.
Trump reagoval na situaci k útoku dronem na Putina a Kreml

V jednu chvíli Trump údajně učinil „škubavý pohyb“, aby svému právníkovi naznačil, že vše „opravdu špatné“ by mělo být z ponechaných spisů odstraněno.Zde je (nyní již bývalý, právě odstoupivší) Trumpův právník Jim Trusty, který hovoří o tom, že bývalí prezidenti odevzdávali tajné dokumenty (h/t/ Techno Fog)Prokurátoři obvinili také bývalou prezidentovu asistentku Waltine Nautovou, která pro Trujmpa pracovala i po jeho odchodu z funkce.Zdroj: zerohedge.com
Článek „To je šílenství!“ Trump zuří po odtajnění obvinění a předkládá data se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden