Na Slovensku to vře kvůli očkování. Fico a Pellegrini odmítají povinnou vakcinaci
RSS

Na Slovensku to vře kvůli očkování. Fico a Pellegrini odmítají povinnou vakcinaci

Slovenský premiér Eduard Heger v sobotu uvedl , že s právníky diskutuje o možnosti povinného očkování seniorů. Tato myšlenka se nelíbí opozičnímu Směru-SD, ani mimoparlamentnímu Hlasu-SD. (Foto: Facebook)
Lídr opoziční strany Směr-SD Robert Fico na sociální síti uvedl, že strana udělá všechno pro to, aby povinné očkování proti covidu-19 nikdy neprošlo.Fico trvá na tom, že očkování musí být dobrovolné a právní postavení očkovaného, testovaného a toho, kdo prodělal covid-19, musí být stejné. V případě zavedení povinného očkování Směr-SD nařízení napadne u Ústavního soudu SR.„Je už za všemi čarami protiústavnosti a ani by nefungovalo, protože země téměř se 100% proočkovaností mají dnes stejné problémy v nemocnicích jako Slovensko, jen s tím rozdílem, že skoro všichni hospitalizovaní jsou očkovaní,“ uvedl Fico ve videu.Podle mimoparlamentní strany Hlas-SD může prosazování povinného očkování zvýšit napětí ve společnosti na extrémně nebezpečnou úroveň.„Pokud vláda za tři čtvrtě roku nedokázala více než polovinu slovenských občanů přesvědčit o přínosech očkování, nemůže je nyní hnát do očkovacích center hrozbami a výhružkami,“ uvedl předseda strany Peter Pellegrini.Očkování odmítá také mimoparlamentní hnutí Republika, její lídr a europoslanec Milan Uhrík je přesvědčený, že zvýšením očkování se situace nezmění. „Namísto honění injekcemi všech kolem by se měli soustředit na fungování zdravotnictví, včasnou léčbu pozitivních a nemocných a ochranu rizikových skupin,“ uvedl ve stanovisku Uhrík.
Článek Na Slovensku to vře kvůli očkování. Fico a Pellegrini odmítají povinnou vakcinaci se nejdříve objevil na AC24.cz .


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Nejčtenější za týden