RusvNext: Přehled zpráv – 24.11.2021
RSS

RusvNext: Přehled zpráv – 24.11.2021
1; Rozvědky Ukrajiny, USA a Velké Británie si vyměnily informace o ruských vojscích. Ukrajinský ministr obrany oznámil, že s partnery Ukrajiny začínají konzultovat danou otázku v rámci Evropské unie a NATO.
2; V Kyjevě slíbili Rusku „pekelné“ sankce. Na ministerstvu zahraničí odmítli informace některých západních médií o tom, že Rusko stahuje vojska k hranicím s Ukrajinou.
3; Dva hlídkové čluny z USA připluly do Oděsy. Tyto čluny jsou součástí vojenské pomoci kterou Bílý dům poskytuje Kyjevu od roku 2014.
4; Ukrajinská armáda uskuteční vojenská cvičení v Charkovské oblasti nedaleko hranic s Ruskem.
5; V Sýrii zahynuli dva civilní obyvatelé v důsledku leteckých útoků ze strany Izraele. Dalších sedm lidí bylo zraněno.
6; Roskomnadzor zjistil 51 případů cenzury materiál ruských médií a jejich oficiálních účtů ze strany zahraničních internetových platforem.
7; Američany zděsila fotografie sovětského vojáka před válkou a po válce. Za ty čtyři roky zestárl podle vzhledu o více než deset let.
8; Do Nejvyšší rady byl předložen návrh zákona o prodloužení platnosti „zvláštního statusu“ Donbasu.
9; Na Krymu zcela vyloučili obnovení dodávek vody z Ukrajiny. První místopředseda krymského parlamentu Jefim Fiks prohlásil, že tuto otázku vůbec nebudou projednávat.
10; Rubl se vrátil do první dvacítky nejpopulárnějších světových měn. Vyplývá to z informací systému SWIFT.
11; Ukrajinský voják přistihl USA při lži ohledně „invaze“ Ruska. USA záměrně zvyšují napětí kolem údajných válečných plánů Ruska vůči Ukrajině s cílem zmařit rozhovory Moskvy a Kyjeva ohledně Donbasu.
12; Pentagon reorganizoval skupinu pro sledování UFO.
13; Odvolaný předseda Nejvyšší rady Razumkov prohlásil, že půjde do prezidentských voleb.
14; V Rusku možná zahájí trestní řízení proti 37 antivaxerům. Regionální útvary Roszdravnadzoru předaly prokuratuře a Vyšetřovacímu výboru informace o 37 antivaxerech, kterým může hrozit trestní odpovědnost.
15; V Japonsku muž s nožem zaútočil na policisty. Čtyři byli zraněni a hospitalizováni.
16; Řidiči, který vjel do davu ve Wisconsinu v USA, hrozí pět doživotních trestů.
17; Japonsko souhlasilo, že spolu s USA uvolní státní rezervy ropy.
18; Neuronová síť předpověděla datum vrcholu čtvrté vlny koronaviru v RF. Specialisté ze skupiny Promobot, kteří se zabývají vývojem umělé inteligence prohlašují, že s pravděpodobnosti 93% připadne vrchol čtvrté vlny COVID-19 v Rusku na 22. prosince.
19; Moldavské úřady vyčlení 75 milionů dolarů na splacení dluhu za plyn z Ruska. Kišiněv slíbil, že dluh splatí do konce týdne.
20; Trump zhodnotil vztahy USA s Ruskem a Čínou v době svého prezidentství. Za jeho vlády tyto země USA neohrožovaly.
21; Bellingcat: Rusko ještě rádo odevzdá Donbas Ukrajině, protože Moskva neví, jak toto území integrovat do ruského státu.
22; V Číně vysoce ocenili Putinův souhlas zúčastnit se zahájení pekingské Olympiády v roce 2022. Jedná se o důležitý moment spjatý přímo se speciálním charakterem čínsko-ruských vztahů.
23; Obyvatel Čeljabinska byl potrestán za odeslání zásilky s šiškami a semeny smrků a borovic do Velké Británie.
24; Sankce USA proti „Severnímu proudu – 2“ rozhořčily i odpůrce plynovodu v Německu. Zelení v Bundestagu prohlásili, že se v tomto případě už jedná o nepřijatelné zasahování do podnikání.
25; Poláci informují o nových útocích migrantů. Předtím běloruský Vyšetřovací výbor informoval o začátku prověrky případů použití speciálních prostředků polskými pohraničníky vůči migrantům.
26; Na Ukrajině zahájili speciální operaci na hranici s Běloruskem za účelem ochrany před migranty. Akce je koordinována státní pohraniční službou a probíhá společně s ukrajinskými ozbrojenými silami, Národní gardou, policií a dalšími silovými strukturami.
27; Vlajkový ledoborec série 22220 Arktika projde testy po opravě motoru. Ledoborci budou řešit úkoly při doprovázení plavidel v Arktidě, vlečení v zamrzlém moři i na čisté vodě.
28; Cena ropy v Evropské unii stoupla na 1.070 dolarů za tisíc kubických metrů. Na vysoké úrovni zůstávají po velkém skoku 12. listopadu.
29; Rosturizm požádal egyptské úřady, aby něco udělaly s frontami na letištích. Obává se, že se situace může zhoršit, pokud se zvýší počet turistů z Ruska.
30; Ruské stíhačky Černomořské flotily nacvičily bombové útoky na lodě. Při nácviku se zdokonalovaly taktické postupy při zastavování a ničení vzdušných cílů, návyky složité pilotáže a obrana proti prostředkům radioelektronického boje.
31; Borrell označil krizi s migranty na hranicích Polska za uměle vytvořenou Minskem. Umělý pohyb migrantů je nutné zastavit a vrátit je domů, prohlásil nejvyšší komisař EU pro otázky zahraniční politiky.
32; V Kremlu vyjmenovali témata rozhovorů mezi Vladimirem Putinem a Alexandrem Vučičem v Soči. Dotknou se boje proti COVID-19, protože situace na Balkáně není jednoduchá. Dále půjde o mezinárodní situaci, která je neméně varovná.
33; Ruská armáda připravuje letišti v Suchumi k obnově. Letiště vzdálené 18 km od města bylo postaveno v roce 1960 a do roku 1993 bylo schopno přijímat během vrcholné sezóny až pět tisíc cestujících za den. Politické vedení Abcházie několikrát plánovalo jeho obnovu.
34; Znovuzvolení Zelenského na druhé období je nemožné, říká žurnalista Gordon. Bývalý ministr vnitra Arsen Avakov také prohlásil, že k tom, aby byl podruhé zvolen, by musel provést hluboké změny ve struktuře řízení.
35; Ališer Morgenštern utekl z Ruska po Bastrykinových slovech o obchodu s drogami. Ruský rapper opustil zemi, jakmile byl veřejně obviněn z machinací se zakázanými látkami.
36; V Evropské unii požadují od Ruska, aby zrušilo výnos o podpoře Donbasu. Nedávno ruský prezident podepsal výnos, podle kterého Rusko rozšíří humanitární pomoc obyvatelům území Doněcké a Luganské lidové republiky.
37; Vladimir Putin otestoval nasální vakcínu proti koronaviru. Užil ji hned druhý den po posilující vakcinaci.
38; V Petrohradě byl ostřelován turistický autobus. Řidič objevil pět poškozených skel. Podle charakteru poškození pachatelé stříleli z pneumatických zbraní.
39; Vladimir Putin vyzval k zabezpečení důstojné výše platů rozpočtových pracovníků.
40; Ruskou soutěžící nepustili do finále soutěže krásy „Miss World“ na Filipínách kvůli jejímu bydlišti na Krymu.
41; Film Michaila Jefremova odsouzeného za způsobení smrtelné dopravní nehody pod vlivem alkoholu se stal vítězem vězeňské soutěže.
42; SBU podezírá úředníka vojenské posádky ze špionáže ve prospěch Ruska.
43; Čtenáři japonského listu Yomiuri po přečtení materiálu o ruských cvičeních na Kurilských ostrovech s použitím raketových systémů S-300 začali mluvit o válce.
44; Více než sto migrantů plánuje odletět ve čtvrtek z Běloruska do Iráku.
45; Velvyslanectví USA v Kyjevě varovalo Ukrajince před vojenskou aktivitou Ruska u hranic země.
46; V Rusku se za deset let očekávají problémy s těžbou ropy, oznámilo ministerstvo energetiky.
47; Vladimir Putin projednal se šéfem Evropské rady situaci v Donbasu. Putin a Michel si vyměnili názory na vnitroukrajinský konflikt.
48; V Kábulu rozprodávají techniku a vybavení zanechané Američany při evakuaci z Kábulu.
49; Místopředsedkyně Státní dumy Anna Kuzněcova stanula v čele petiční komise prezídia generální rady Jednotného Ruska.
50; V Německu vyjmenovali prioritní směry zahraniční politiky. Kandidát na kancléře Olaf Scholz na prezentaci programu budoucí vlády sociálních demokratů, Zelených a Svobodných demokratů označil Evropskou unii, Francii a USA za základy zahraniční politiky země.
51; Němci vymysleli, jak odpovědět na sankce USA proti „Severnímu proudu – 2“. Čtenáři časopisu Der Spiegel vyzvali k bojkotu amerických společností, například fast foodů.
52; Nová německá vláda se domluvila na legalizaci konopí.
53; V americkém tisku navrhli „oslabení“ Ukrajiny, aby se předešlo válce s Ruskem. USA musí donutit Kyjev splnit minské dohody, protože bojovat s Ruskem kvůli Ukrajině Washington nebude.
54; V Bělorusku oznámili, že 14. prosince bude oznámen rozsudek nad mužem bývalé kandidátky na prezidenta země Sergeje Tichanovského a dalšími opozičníky.
55; Rada pro bezpečnost a obranu Ukrajiny prohlásila, že stopy akce proti očkování v Kyjevě vedou na stránku Jednotného Ruska.
56; V Rusku poprvé vydají Bibli čtenou po jednotlivých rolích. Sto šedesát herců přečetlo Písmo svaté v rámci projektu Čtěme Bibli společně“.
57; Budoucí kancléř Německa Olaf Scholz prohlásil, že kandidáti na ministry budoucí vlády budou oznámeni po vnitrostranických konzultacích.
58; V USA informovali o přiblížení Íránu k vytvoření jaderné zbraně.
59; Duchovenstvo v Rusku podpořilo myšlenku zákazu uvádět národnost zločinců.
60; Spojené arabské emiráty vyčlenily deset miliard dolarů na investice do Turecka.
61; Místopředseda Rady federace Konstantin Kosačov zareagoval na změnu vlády v Německu Vyjádřil přesvědčení, že nedojde k významným změnám.
62; Na ruském ministerstvu pro hospodářský rozvoj oznámili zpomalení růstu inflace navzdory oslabení rublu.
63; Ukrajina vyzvala Německo k tvrdšímu postoji k „Severnímu proudu – 2“.
64; Turecká lira zpevnila po oznámení investic Spojených arabských emirátů v Turecku.
65; Ukrajina ujistila MMF, až za rok 2021 bude na Ukrajině vakcinováno 17 milionů obyvatel.
66; Rjazaňský poslanec se omluvil za slova o střílení majitelů koupených certifikátů.
67; Ve Státní dumě označili výzvu lékařů antivaxerům za výkřik zoufalství. Otevřený dopis ruských lékařů odpůrcům vakcinace je výkřikem lidí, kteří každodenně bojují s koronavirem.
68; Boris Gryzlov: Kyjev překročil rozumné hranice. Ukrajinská delegace předvedla neochotu jít mírovou cestou urovnání a pod jakoukoli záminkou maří rozhovory.
69; Čína má v úmyslu zaplácnout Litvu jako mouchu. V Litvě 18. listopadu 2021 otevřeli „Zastoupení ostrova Taiwan“, což se Číně těžko bude líbit.
70; Duda projednal se Zelenským „Severní proud – 2“ a situaci s uprchlíky.
71; Bývalý gubernátor Chabarovského kraje Sergej Furgal byl obviněn z organizování zločinného spolčení a sedm případů podvodu.
72; Americké letectvo nacvičilo jaderný úder. Cílem cvičení bylo prověřit možnosti F-15E ohledně schopnosti dopravit k cíli taktickou jadernou zbraň.
73; V Číně při sčítání lidu byly objeveny miliony neregistrovaných dětí. Dohromady tolik, kolik činí obyvatelstvo Belgie (11 mil.).
74; Kolaps ekonomiky a srážky v Turecku. Národ povstává proti Erdoganovu režimu.
75; Vědci varovali před velmi nebezpečným kmenem COVID-19 s názvem B.1.1.529. Obsahuje 32 mutací.
76; Švédská premiérka podala demisi několik hodin po zvolení.
77; Bývalý voják, který střílel na rodinu v Kyjevě, byl obviněn z výtržnictví.
78; V Polsku označili konvenci EU pro lidská práva za neústavní. Ústavní soud na středečním zasedání konstatoval, že jedno z ustanovení neodpovídá polské ústavě.
79; V Berlíně zrušili balet „Louskáček“ kvůli politicky nekorektním pasážím.
80; WHO: V Evropě by se měli zamyslet nad povinnou vakcinací. Podle názoru experta by to pomohlo bojovat proti šířící se vlně epidemie.
81; V Moskevské oblasti byli zatčeni důstojníci policie a armády za organizování nezákonné migrace. Protiprávní činnost byla zmařena zásahem FSB.
82; Rusko a Evropa mají být rozděleny „takovou malinkou válčičkou“. Podle slov vedoucího ruské delegace na rozhovorech ve Vídni autory tohoto nápadu absolutně nevzrušuje, jaké budou následky takového kroku.
83; Situace v Doněcké lidové republice se vyostřila hned v několika oblastech. Obyvatelé píší o intenzivním postřelování na západě Gorlovky, v Dokučajevsku a na okraji Doněcka.
84; Smrtící zařízení bylo zničeno. Obránci Doněcké lidové republiky odvrátili teroristický čin ukrajinské armády.
85; V Německu byla zformována nová vláda a Putinovi i Lukašenkovi hned předpovídají vznik nových problém od nových ministrů zahraničí a hospodářství.
86; Číňané jsou rozhořčeni článkem amerického listu o vztazích Moskvy a Pekingu. Čtenáři listu South China Morning Post pochybují o schopnosti západu v čele s USA vrazit klín mezi Rusko a Čínu.
87; Rusko registruje COVID vakcínu pro mladistvé. Informuje o tom vicepremiérka Taťjana Golikova.
88; NASA vyslalo raketu s aparátem, který má narazit do asteroidu Dimorphos.
89; Na Běloruském ministerstvu navrhují odebírat občanství za extremismus.
90; Předseda ruských komunistů Zjuganov prohlásil, že je očkovaný a revakcinovaný, ale nesouhlasí s povinným očkováním.
91; Ministr energetiky USA neví, kolik ropy USA denně spotřebují. Marija Zacharova komentovala nepříliš vysokou kompetenci amerického ministra.
92; QR kódy v Rusku dostanu nejen očkovaní a uzdravení, ale i ti,kteří budou mít protilátky proti koronaviru.
93; Reakce Západu na postup Ruska bude tvrdá, prohlásil ukrajinský ministr obrany.
94; Biden pozval Ukrajinu na summit pro demokracii. Na Ukrajině jásají,že Rusko pozvánku nedostalo.
95; Mám špatné zprávy, prohlásil, oděský novinář Jurij Tkačov. Ukrajinská propaganda je zacílena na velmi hloupé lidi. Jedná se o reakci na problémy s dodávkami uhlí.
96; Historická pravda o Ukrajině na základě mapy z roku 1903: Do okamžiku státních převratů v roce 1917 neexistoval žádný „ukrajinský národ“ oddělený od ruského plemene.
97; O ruské budoucnosti se rozhoduje na Ukrajině. Bývalá sovětská republika se změnila v údernou pěst rusofobních sil.
98; Šedí vlci. Teroristé, kteří zavraždili ruského hrdinu, přijíždějí do Sýrie.
99; V Donbasu začali používat další zahraniční zbraň – francouzské APILAS (přenosná jednoranná bezzákluzová protitanková zbraň ráže 112 mm).
100; Královna Velké Británie vyhlásila bojkot BBC. Pětadevadesátiletá Alžběta II přímo oznámila, že je znechucena novináři.
Zdroj: 
Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Nejčtenější za týden