Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-19
RSS

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-19

Portugalsko, jedna z nejvíce proočkovaných zemí na světě, vyhlašuje výjimečný stav a zavádí nová omezení, aby omezilo náhlý nárůst případů covid-19. (Foto: Flickr)
Portugalský premiér Antonio Costa ve čtvrtek prohlásil, že jeho země se od 1. prosince vrátí ke “stavu nouze” s posílenými opatřeními k omezení nákazy virem covid-19.Ve všech uzavřených prostorách bude opět povinné používat obličejové masky, rozhodla ve čtvrtek Rada ministrů.Digitální očkovací průkaz covid-19 bude rovněž povinný pro vstup do restaurací, hotelů, barů a klubů, na sportovní akce a do tělocvičen.Ti, kteří budou chtít vstoupit do domovů důchodců a zdravotnických zařízení nebo navštívit významné kulturní či sportovní akce, budou muset předložit negativní test bez ohledu na to, zda jsou očkováni.
„Nebudete je mlátit za to, že nenosí masku!“ Portugalský soudce se postavil za lidi
Costa uvedl, že “prvním opatřením, které bude přijato, je posílení očkovací kampaně posilující dávkou”.“Vláda včas získala potřebné množství dávek vakcíny, které mají být podány každému Portugalci,” uvedl Costa a dodal, že země je “připravena očkovat způsobilé děti”.Negativní test bude povinný pro všechny cestující letící do Portugalska, přičemž v případě nedodržení budou pro letecké společnosti stanoveny “silně zvýšené sankce” s pokutou 20 000 eur na cestujícího.Za posledních 24 hodin bylo v Portugalsku zaznamenáno 3 150 nových případů nákazy virem covid-19 a 15 úmrtí. Kumulativní součet od začátku pandemie činí 1 133 241 nakažených a 18 385 úmrtí.Zdroj: saudigazette.com.sa
Článek Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-19 se nejdříve objevil na AC24.cz .


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Nejčtenější za týden