Dánové spálili Korán a šlápli na iráckou vlajku – Iráčané zaútočili na dánskou ambasádu (video)
RSS

Dánové spálili Korán a šlápli na iráckou vlajku – Iráčané zaútočili na dánskou ambasádu (video)


Akce s pálením Koránu se v minulých dnech neodehrávaly pouze ve Švédsku, ale i v Dánsku. Také poté, co dánští patrioti, kteří velmi negativně vnímají pokračující islamizaci jejich země, zapálili korán, došlo k útokům na dánskou ambasádu v Iráku.
V sobotu byl napaden areál dánského velvyslanectví v iráckém hlavním městě Bagdádu. Stalo se tak poté, co dánští kritici islámu spálili Korán a šlápli na iráckou vlajku před iráckým velvyslanectvím v Kodani.
Za pálením Koránu stojí „dánští vlastenci“, kritici islámu, kteří byli zapojeni do strany Stram Kurs Rasmuse Paludana, ale pak se s ním rozešli a založili vlastní hnutí. Švédský umělec Dan Park byl také přítomen na demonstraci před iráckým velvyslanectvím.
Skupina nesla velký transparent s nápisem „FUCK ISLAM.“
 
 

Na akci v Kodani záhy reagovali ukřivdění Iráčané. Asi stovka lidí se pokusila zaútočit na areál velvyslanectví v iráckém hlavním městě Bagdádu. Stalo se tak na protest proti tomu, že Dánové využívají své svobody projevu ve své domovské zemi.
Muslimové se pokusili dostat na dánské velvyslanectví, ale byli zatlačeni bezpečnostními silami země.
Níže se můžete podívat na to, jak to vypadalo v Bagdádu u dánské ambasády:

Breaking news:
Sadrists cross the Republic (Al-Jumariyah) Bridge-Baghdad in an attempt to reach the Green Zone IZB and storm the building of the #Danish Embassy.
Earlier, The “Danske Patrioter” burn the Iraqi flag & Quran in #Copenhagen in front of the Iraqi embassy. pic.twitter.com/uOXUTNI2SX
— Ali Al-Mikdam علي المگدام (@ali_almikdam) July 21, 2023Sadrist protesters made it to gate 1.
Let's hope this is not an ambush. #Iraq pic.twitter.com/agtXARfvT9
— Tammuz Intel (@Tammuz_Intel) July 21, 2023Sadrists protesters heading towards Green Zone.
This comes after a new Quran burn in Copenhagen, Denmark. #Iraq pic.twitter.com/VBE3fviyVl
— Tammuz Intel (@Tammuz_Intel) July 21, 2023#Attack on #Embassy of #Danmark in #Baghdad , #live . #video3 . After Al Sadr pledged iraqi blood not to be shed, protst groups started retreating from the Green Zone, over the Republican Bridge to the north bank of Tigris (to Sadr City). pic.twitter.com/v6HEGUPDya
— SilverPhytoPatho (@PathoPhyto) July 22, 2023


 


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 0 Průměrně: 0 ]Článek Dánové spálili Korán a šlápli na iráckou vlajku – Iráčané zaútočili na dánskou ambasádu (video) se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden