Když Markéta Pekarová Adamová neztrácí optimismus …
RSS

Když Markéta Pekarová Adamová neztrácí optimismus …

JOSEF NOŽIČKA
I když doba a věci, které aktuálně řešíme, nejsou vůbec jednoduché, předsedkyně TOP 09 zůstává stále optimistkou.

Pokud se v souvislosti s některými vládními politiky mluví o tom, že aktuálně nezažívají zrovna šťastné dny, tak o Markétě Pekarové Adamové to platí obzvlášť. Strana TOP 09, jíž je tato v médiích velmi viditelná politička předsedkyní, by dle nejčerstvějšího volebního průzkumu společnosti Median dostala od voličů jen 4,5 % hlasů, dle květnového průzkumu společnosti SANEP pak dokonce jen 3,3 % hlasů. Zakladatel a bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek navíc na adresu této strany v tomto týdnu prohlásil, že nemá témata ani voliče.Příznivci TOP 09 se samozřejmě mohou utěšovat tím, že tak jako při sněmovních volbách na podzim loňského roku, i nyní by jejich strana do Poslanecké sněmovny proklouzla díky tomu, že je společně s ODS a KDU-ČSL součástí koalice Spolu. Což je samozřejmě pravdou, ovšem i výsledky zbylých dvou stran tohoto společného subjektu ve volebních průzkumech mají sestupnou tendenci, a navíc se v některých věcech začínají projevovat výrazné názorové rozdíly mezi jednotlivými členy této účelově vytvořené koalice (viz například spory ohledně manželství pro stejnopohlavní páry  zde ).
Dle rozhovoru, který předsedkyně Poslanecké sněmovny nedávno poskytla Rádiu ZET, však Markéta Pekarová Adamová zůstává stále optimistkou, a to i v souvislosti s problémy ohledně vysoké inflace, stále rostoucích cen energií i pohonných hmot, které začínají pálit stále více občanů ČR, voliče koalice Spolu nevyjímaje. Na otázku moderátora Martina Kováře v této souvislosti odpověděla slovy: „Musíme si být vědomi toho, že jsme se asi potřebovali vrátit nohama na zem a oběma krizemi, kde jedna následuje druhou, se vrátit k tomu, co je v našich životech opravdu důležité.”
A svůj nezdolný optimismus pak v rozhovoru deklarovala výrokem: „Jsem optimistická, byť doba a věci, které řešíme, jsou velmi pesimistické a nejsou vůbec jednoduché. Myslím ale, že si to všichni uvědomují, že vidí, že kdybychom si ještě před půl rokem řekli: Bude tady válka, do Česka přijdou statisíce uprchlíků a my budeme schopni se o ně postarat, že by tomu asi málokdo věřil. A teď je to realita všedního dne. Všem za to patří obrovský dík.” (viz odkaz  zde )
Ano, válka na Ukrajině je skutečně realitou, a realitou je nejspíš i fakt, že v brzké době hned tak neskončí. Že Česká republika dokázala pomoci řadě ukrajinských občanů, kteří byli v důsledku ruské agrese nuceni opustit své domovy, je určitě dobrým počinem a všichni lidé, kteří se na této pomoci podíleli, si jistě zaslouží poděkování. Přesto však asi stále více českých občanů má pochybnosti ohledně toho, když nás mnozí politici současné vládní koalice ujišťují o tom, že situaci s příchodem více než 300 tisíc ukrajinských uprchlíků po všech stránkách zvládáme a že vláda má plán, jak problémy s tím spojené řešit.
Když totiž člověk v některých médiích čte o problémech, spojených s pobytem ukrajinských Romů poblíž brněnského nádraží (a ještě donedávna také na pražském hlavním nádraží) a vidí obrázky, obdobné fotoreportáži na serveru Seznam Zprávy  zde , tak nutně musí mít určité pochybnosti o tom, jak skvěle pomoc ukrajinským uprchlíkům zvládáme. Samozřejmě, že v souvislosti s touto skupinou osob jsou pochybnosti o tom, zda skutečně všichni uprchli před válkou a zda k nám vůbec přišli z Ukrajiny, ovšem to nic nemění na skutečnosti, že tito lidé v Praze, Brně i v některých jiných větších městech pobývají.
A i když Markéta Pekarová Adamová pravidelně vkládá na svůj facebookový profil spoustu fotografií ze setkání s mnoha různými lidmi, nevybavuji si, že by tam byla k vidění například fotka z místa, kde aktuálně pobývají ukrajinští romští uprchlíci…


Josef Nožička
The post Když Markéta Pekarová Adamová neztrácí optimismus … first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden