Novinářka řekla, proč další jména Čechů z Pandora Papers zveřejní až po volbách
RSS

Novinářka řekla, proč další jména Čechů z Pandora Papers zveřejní až po volbách

Zakladatelka neziskového zpravodajského webu Investigace.cz Pavla Holcová vysvětlila, proč další jména českých politiků, podnikatelů, a dokonce i zločinců z dokumentů Pandora Papers mohou být zveřejněna až příští týden. (Foto: Shutterstock)
Novinářka poznamenala, že server prozradí pouze ta jména, která jsou ve veřejném zájmu. Jména přibližně tří stovek českých občanů a lidí s trvalým pobytem na území České republiky, která figurují v dokumentech projektu Pandora Papers , nebudou zveřejněna minimálně do příštího týdne.Včera ve svém komentáři pro česká média to sdělila zakladatelka a ředitelka webu Investigace.cz Pavla Holcová.
Stojí za dokumenty Pandora americká CIA? Protože novináři nějak zapomněli na americké elity
Znamená to, že Andrej Babiš zůstane jediným občanem České republiky, čí jméno bylo zveřejněno do ukončení voleb do Poslanecké sněmovny.„Budeme k tomu mít ještě jednu poradu, ale spíš další jméno do voleb nepadne. S největší pravděpodobností to bude příští týden,“ poznamenala Holcová.Podle slov představitelů serveru jména Čechů, mezi nimiž jsou i další politici, právníci, podnikatelé a zločinci, se budou zveřejnovat postupně a jenom na základě ověřených informací.
Babiš si podle Pandora papers koupil přes offshory nemovitosti za 400 milionů korun
Novináři přitom zdůraznili, že přítomnost té či oné osoby v seznamu neznamená automaticky, že tito občané nějakým způsobem porušili zákon či mají offshory.„Další případy proto budeme zveřejňovat postupně a vybereme pouze ty, které jsou opravdu ve veřejném zájmu a u nichž budeme disponovat ověřenými informacemi. Zaměříme se na ty, u kterých je v zájmu veřejnosti, aby byly zveřejněny, a budeme je poskytovat tak, abychom ochránili zdroje našich informací. Naším heslem není rychle, ale správně,” stojí v prohlášení redakce Investigace.cz.V prohlášení se rovněž uvádí, že novináři nemohou najednou zveřejnit celý seznam, a to kvůli tomu, že osobní údaje soukromých osob podléhají větší ochraně soukromí než údaje těch, kdo je angažován v politice.„Informovat veřejnost o vlivných osobách a jejich aktivitách je ve veřejném zájmu. Politicky činné osoby mají z právního hlediska zvýšenou míru povinnosti respektovat zásah do jejich soukromí…Zveřejňování osobních údajů soukromých osob podléhá v porovnání s politicky činnými osobami větší ochraně soukromí, proto nemůžeme „jen tak“ zveřejnit celý seznam,” vysvětlují novináři webu.Zdroj: snews.com
Článek Novinářka řekla, proč další jména Čechů z Pandora Papers zveřejní až po volbách se nejdříve objevil na AC24.cz .


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Nejčtenější za týden