V srbském lese u maďarských hranic zachytili 300 džihádistů, někteří u sebe měli zbraně
RSS

V srbském lese u maďarských hranic zachytili 300 džihádistů, někteří u sebe měli zbraně


V posledním roce stále častěji dochází k přestřelkám na hranicích, neboť mnoho džihádistů, kteří míří do západní Evropy, bývá ozbrojených.
Pokud pak narazí na kontrolu, neváhají střílet. K přestřelkám však dochází i mezi jednotlivými gangy muslimských ilegálů.
Policie nyní našla v srbském lese u maďarských hranic u jedné takové skupiny, která se chystala přejít hranice, devět automatických pušek, loveckou karabinu, tři pistole a stovky nábojů.
Asi 300 ilegálů s velkým množstvím zbraní bylo nalezeno srbskými úřady v lesním pásu poblíž severní hranice země s Maďarskem.
Proběhla rozsáhlá policejní operace zahrnující 820 policistů  s cílem lokalizovat a zadržet ozbrojenou skupinu, v níž se nacházeli jak ilegálové, kteří se snažili dostat dál do Evropy, tak pašeráci.
Podle srbských novin  The Telegraf  se operace zúčastnili příslušníci speciální protiteroristické jednotky, četnictva, policejní zásahové jednotky, policejní brigády, správy pohraniční policie, kriminální policie, technické správy, protiteroristické skupiny a policejní správy Subotica.
Celkem bylo zadrženo 13 osob a proti dalším 27 bylo vzneseno obvinění z přestupku.

Během prohlídky policie našla kromě 841 nábojů devět automatických pušek, loveckou karabinu se zaměřovačem a tři pistole.
Zbývající skupina migrantů byla převezena do přijímacích středisek po celé zemi ke zpracování případných žádostí o azyl.
„Jsme odhodláni postavit se proti nelegální migraci a nedovolit, aby pašerácké skupiny ohrožovaly bezpečnost našich občanů,“ řekl ministr vnitra Bratislav Gasić.
„Dnešní operace policie je jen další v řadě, která ukazuje pevnost tohoto odhodlání. Bezpečnost našich občanů je pro nás na prvním místě,“ dodal.
Ministr dodal, že zatímco země bude i nadále dodržovat mezinárodní úmluvy a respektovat migranty, vláda požaduje, aby nově příchozí respektovali srbské zákony a zvyky a nezneužívali je.
Drtivá většina migrantů využívá Srbsko jako tranzitní zemi na cestě do Evropské unie. V loňském roce přešlo přes zemi přibližně 90 000 migrantů.
V letošním roce bude zřejmě jejich počet výrazně vyšší…
 


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 0 Průměrně: 0 ]Článek V srbském lese u maďarských hranic zachytili 300 džihádistů, někteří u sebe měli zbraně se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden