Na východě Německa se začne stavět monstrózní solární elektrárna, zničí kvůli ní 370 hektarů lesa
RSS

Na východě Německa se začne stavět monstrózní solární elektrárna, zničí kvůli ní 370 hektarů lesa


Letos na jaře Němci odstavili poslední jadernou elektrárnu a nyní se zřejmě snaží zemi přeměnit na jednu velkou elektrárnu plnou solárních panelů a větrníků.
A opět je zde jasné potvrzení faktu, že tyto údajně „zelené“ energie nadělají mnohem víc škody než užitku. Samozřejmě už jen tím, že se zlikviduje ohromné množství stromů, které tak nepomohou zlikvidovat CO2, kterému klimatičtí šílenci vyhlásili válku.
Ničení krajiny ve jménu „ekologie“ je jednou z nejbizarnějších ukázek šílenství politiky „green dealu.“
V minulosti byly stromy považovány za šetřiče klimatu. V době zeleno-červeného klimatického aktivismu však ekologické hodiny tikají úplně jinak.
Obnovitelné energie nade vše ostatní jsou neotřesitelnou mantrou aktivistů, jejichž hloupé akce nyní v Německu pravděpodobně zcela zničí 370 hektarů lesa.
V Braniborsku Hohensaaten chce investor vykácet 370 hektarů lesa, aby mohl vybudovat fotovoltaický systém o výkonu přibližně 250 megawattů na až 200 hektarech. Zbytek území, které odpovídá 540 fotbalovým hřištím, se má stát průmyslovou a obchodní oblastí.
Vzhledem k tomu, že smíšený les poblíž polských hranic s duby, buky, lipami a kaštany je považován za „oblast přeměny“ kvůli svému dřívějšímu vojenskému využití, může skupina Lindhorst podle zákona o obnovitelných zdrojích energie získat zaručenou odměnu za svou elektřinu.
Braniborská ekologická sdružení, jako jsou Nabu a BUND, projekt jednoznačně odmítají. Solarenergie-Förderverein Deutschland ( SFV ), která již 36 let bojuje za rychlé rozšíření fotovoltaiky v Německu, je také proti.
„Z důvodů ochrany klimatu a obecné ochrany přírody jsou smíšené lesy zvláště hodné ochrany. To se často týká zejména lesů na bývalých vojenských prostorech, které nebyly obhospodařovány, a proto mají přírodě blízký charakter,“ varuje pracovník SFV pro styk s veřejností Rüdiger Haude.
Zničení takového lesa pro pozemní fotovoltaický systém pravděpodobně ohrozí vysokou úroveň přijetí solární energie, která existuje mezi obyvatelstvem.
„Energetické transformaci to udělá medvědí službu,“ předpovídá Haude.
Špinavou stránkou čisté elektřiny však není jen les, který má být zničen. Tedy les, který by podle všeho  vázal přibližně šest tun CO2 na hektar lesa za rok.
Kromě toho existují znečišťující látky, které vznikají při výrobě solárních modulů.
Již v roce 2018  závěrečná zpráva  Stuttgartského institutu pro fotovoltaiku a Institutu pro sanitární inženýrství, kvalitu vody a nakládání s odpady ukázala, že toxiny, jako je olovo nebo karcinogenní kadmium, mohou být téměř úplně vymyty z fragmentů solárních modulů po dobu několika měsíců, například dešťovou vodou.

Pak se samozřejmě dostávají do půdy a podzemních vod.

Na závěr opět připomínám, že také u nás se již připravují jak další solární, tak i větrné elektrárny.
Kvůli šílené politice green dealu EU budou po celé Evropě zřejmě vykáceny stamiliony stromů, které by absorbovaly obrovské množství CO2.
 


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 1 Průměrně: 5 ]Článek Na východě Německa se začne stavět monstrózní solární elektrárna, zničí kvůli ní 370 hektarů lesa se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden