U Kábulu se prý bojuje i za Prahu
RSS

 U Kábulu se prý bojuje i za Prahu
Již ze samotného prohlášení imbecilního generála ­- velitele čs. Okupačních jednotek je evidentní, že nešlo o žádnou humanitární misi, ale o „škváru“, na níž snadno nalákáte primitivy se zeleným mozky, kteří se s těmi současnými žoldy potácí na okraji sociální propasti. Představa, že v cizině zbohatnou, jim zatemnila mozky. O nehostinné, hornaté zemi nazývané „hrobem velmocí“ slyšeli poprvé v životě. To, že tam pohořel Alexandr Veliký, Angláni, Rusové, nebrali vážně, protože tentokrát budou stát na správné straně, po boku  US, které usilují v celém světě o nastolení demokracie, někdy pomoci atomových bomb a v tomto století například „humanitárním bombardováním“ nebo raketami s plochou dráhou letu. No, nesežerte ty bludy i s navijákem, když vám zaplatí mnohokrát více, než je váš žold.

Život plyne jak voda a naše mozky deformované masivní  televizní reklamou na zlevněné zboží v supermarketech, americkými filmy a seriály si jen obtížně vybavují důležitá fakta a informace. Obsah nákupního vozíku získává prioritu. Kromě toho jsme denně vystavování enormnímu elektromagnetickému/mikrozáření našich elektrospotřebičů, počítačů, modemů a mobilů. Naše šedá kůra mozková prochází metamorfózou, která ji v konečném stádiu změní na hemeroidy. Což o to, my starší své životní pouti už nějak doklepeme, i když postrádají onen půvab, o němž psával spisovatel Maxim Gorkij. Otázka je, kam se to řítí naši vnuci, kterým je dnes kolem deseti roků a čumí většinu volného času na TV anebo na displeje svých drahých mobilů. Jejich školní výuka v současné době (ve stínu C19) je online na počítačích doma a ve školách. Musíme ale uznat, že svá PC a mobilní přístroje, respektive jejích klávesnice ovládají se zručností, o níž se nám seniorům nesnilo.
Druhá strana mince je ale ponurá. Nic si nepamatují, až na malou násobilku. S velkou násobilkou, dělením, trojčlenkou a procenty ale nemají problémy, o odmocninách nemluvě. Proč by je měli mít? Vše se dá najít v mobilu nebo spočítat kalkulačkou. A nezatěžovaná hlava čistotou duní. „Fenomén prázdných hlav“ se bohužel stále častěji projevuje v politické sféře, i když řada politiků má jména ověnčená mnoha nesrozumitelnými zkratkami z podivných škol, občas se objeví i nějaký JUDr. z Plzně nebo génius, který získal titul až v pětasedmdesáti letech post mortem. Vládní úředníci a ministři se střídají jak maňásci v loutkovém divadle a za svá nekompetentní rozhodnutí jsou katapultováni na lukrativní posty velvyslanců do zemí, o nichž jen slyšeli a jejíž řeč neznají.
Demokratický cyklus - volby se opakují každé čtyři roky, ale v podstatě se kromě obsazení křesel v Senátu alias „trafice“ odloženými poslanci a ministry nic nemění. A jede se dál tím močálem černým podle bílých skal, jak říkával Jan Werich. Na některá uvolněná místa usednou nové, politickým bojem ošlehané tváře, jako starosta ze Suché Loz, vesnice s tisícovkou obyvatel, který ač nevalného vzdělaní usiluje o post ministra školství. Snad mu premiér Fiala nějakou „akademickou“ hodnost propůjčí, sám jich má ažaž. A proč mu třeba neudělit čestný doktorát honoris causa? Další z adeptů na ministerské křeslo pro vědu a výzkum je téměř šedesátiletá pí. Lankšádlová za Top 09 s obrovskými zkušenostmi na poli vědy. Její CV uvádí, že vystudovala čtyřletou stavební průmyslovku a praktické zkušenosti nabyla až v následných letech, během kterých studovala na politologické škole v Kolíně. Potud je její erudiční a karierní dráha srovnatelná se slovenskou prezidentkou pí. Čaputovou, jež se z úspěšné manažerky skládky vyhoupla na post hlavy státu. Informace o dalším magisterském studiu a kurzech pí. Lankšádlové Wikipedia pokládá za neověřené a její jmenování ministryní pro vědu a výzkum je ožehavé. Po stupidním výroku generála - velitele čs. okupačních sil, že u Kábulu se bojuje za Prahu, tato přemoudřelá dáma navrhla, aby z tendru zahraničních firem, které se ucházejí o vybudování dalších bloků v elektrárnách Dukovany a Temelín, byli vyloučeni Rusové, neb pro nás představují strategické riziko.
Koncem roku má být spuštěn Nord Stream 2, vitální zdroj zemního plynu pro německý průmysl. Tato „Řvoucí myš“ alias Madam Curie nás chce navrátit do časů, kdy se v zimních měsících svítilo petrolejkami a svíčkami, nebo se sedělo i potmě a kdy vnukům a vnučkám babičky vyprávěly hrůzostrašné historky, než je zahnaly do promrzlých postelí. Cesty osudu jsou nevyzpytatelné, ale jmenovaní politické kariéristky do funkce ministryně pro vědu a výzkum je absurdní. Ví naše Řvoucí myš, že rozdíl mezi pravým úhlem a bodem varu je deset stupňů? Asi o nic nejde, když ministrem tohoto významného rezortu byl ještě nedávno jateční zvěrolékař.
Prezident Zeman napíchaný vším proti všemu se záhadně zmátořil a vrátil do Lán, kde ho napadl zákeřný virus a byl opět hospitalizován v ÚVN. Fámy o jeho způsobilosti vládnout nedávají jeho odpůrcům spát. A výrok o vojenské pomoci bratrům Polákům na hranicích s Běloruskem chápeme jako malé faux pas po probuzení z umělého spánku či kómatu, jehož se dopustil i v nedávné minulosti nabízením azylu ukrajinským zdiskreditovaným politikům. Bohužel na australského novináře Juliena Assange, vězněného několik roků v Londýně za zveřejnění zvěrstev amerických „hrdinů“ v Iráku na neozbrojených civilistech si nevzpomněl, i když byl relativně v pohodě. Pravděpodobně přemítal o svém průplavu Labe-Odra-Dunaj a plavbě v nafukovacím člunu. Miliardový sen už vyšuměl. Ale získáním Nobelovy ceny míru za udělení politického azylu Juliánovi si mohl finančně přilepšit a navíc se zapsat do historie. Zeman je ale jen člověk a jeho občasné přešlapy tolerujme. Název knihy Komu zvoní hrana od Hemingwaye parafrázuje zvonění umíráčku. I když je pan prezident občas na hraně, přejme si, aby předání úřadu svému nástupci bylo bezproblémové.
A howning.


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Nejčtenější za týden