Cenzura Facebooku je globální problém. Znovu se ozval Trump

Cenzura Facebooku je globální problém. Znovu se ozval Trump

Světová média na jaře informovala o tom, že Čína, ten Velký komunistický bratr, začne své občany hodnotit podle jejich “sociálního kreditu”. Ten bude měřen podle všech dat, které o vás prozrazuje vaše činnost na sociálních sítích a dalších aplikacích. A jak víme díky skandálu s Cambridge Analytics, tato data jsou aktivně vyhodnocována. Program je v Číně zatím v plenkách, ale už se testuje velmi aktivně.
Facebook na obrovském čínském trhu, který je potenciálně větší než celá Evropa a Amerika, nemůže chybět, a proto se na programu podílí. A nyní pod nekonečnou záminkou boje s fake news tento systém zavádí i na nás. Facebook sleduje veškerou vaši aktivitu na síti a podle ní vás hodnotí. K tomu má celou armádu “fact checkerů”, kteří jsou podle zkušeností z dalších technologických velikánů všechno progresivní levičáci. Oni rozhodují co jsou fakta a co je podle nich fake. I proto bývá díky takovým lidem Středoevropan označován jako fake news, ačkoliv jediné co Středoevropan dělá, je přebírání zpráv ze zahraničních tiskových agentur, mainstreamových i lokálních novin, nebo twitterových účtů politiků, a tyto zprávy, které se náš mainstream rozhodl ignorovat a veřejnosti nepředat, zveřejnit. Středoevropan si jednoduše nic necucá z prstu a píše o tom, co je lehce ověřitelné.
Určitě existují i skutečné “fake news”, weby, které si vymýšlejí šílené teorie, nebo věci, které se nestaly, a ty pak šíří. Ale jaký je jejich reálný dosah? A jak hodnotit mainstreamová média, která informují jen o tom, o čem chtějí, a tím modelují veřejné mínění? Co nechtějí, abyste věděli, to vám prostě neřeknou. Donald Trump byl prvním politikem, který tato média nazval “fake news”. A jejich dosah je oproti nějakým obskurním webům obrovský.
Facebook tvrdí, že jsme všichni roboti a píšeme z Moskvy nebo Teheránu. A že ovlivňujeme volby. I o Středoevropanovi se říká, že je ruskou propagandou a že web platí Rusové. Na jednu stranu obrovská fobie z Rusů, na druhou spolupráce s Čínou na hodnocení jednotlivců podle jejich “sociálního kreditu”. Kdo četl Orwella a Velkého bratra a hledání nepřítele za účelem totální kontroly společnosti, vidí to zřetelně.
Omezení dosahu svého publikování na Facebooku hlásí hrozně moc lidí z celého světa. Cenzuru posledních dní neprožíváme jen u nás, ale i v Americe. Jde o tak vážnou věc, že se k ní znovu vyjádřil prezident Trump.
“Giganti sociálních médií umlčují miliony lidí. Nesmějí to dělat, i když to znamená, že budeme muset dál poslouchat Fake News jako je CNN, jejíž rating velmi utrpěl. Lidé se musí sami rozhodnout co je skutečné, a co ne, bez cenzury!”

Social Media Giants are silencing millions of people. Can’t do this even if it means we must continue to hear Fake News like CNN, whose ratings have suffered gravely. People have to figure out what is real, and what is not, without censorship!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 24. srpna 2018

Kdo donutí technologické monopoly, aby respektovaly svobodu slova a neprováděly cenzuru, která vás v konečném důsledku může ze sociálního života na internetu zcela vyřadit? Kdo zaručí, že bude na internetu pluralita názorů, a ne jen prověřené progresivní zdroje? Bude muset Trump poslat do kanceláří Facebooku, Googlu, Twitteru a dalších agenty FBI, aby tito lidé přestali vytvářet společnost Velkého bratra? Jen ať to udělá!
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější