ŠÉF NĚMECKÉ ENERGETICKÉ SPOLEČNOSTI TO ŘEKL JASNĚ: “SMĚŘUJEME K ENERGETICKÉMU KOLAPSU”
RSS

ŠÉF NĚMECKÉ ENERGETICKÉ SPOLEČNOSTI TO ŘEKL JASNĚ: “SMĚŘUJEME K ENERGETICKÉMU KOLAPSU”


Šéf E-onu Birnbaum varuje před vypínáním proudu v celých městech.  Rozvodová síť je na hranicích výkonnosti. Nebude už schopná zvládat nárůst obnovitelných energií. Očekávat lze trvale vysoké ceny, preventivní vypínání elektřiny v celých městech, nebezpečí blackoutu a cyberútoky. Šéf E-onu právě ohlásil obrovský investiční program ve výši 27 mld. euro, přičemž 80 % má jít do vlastní rozvodné sítě. “V síti prakticky neexistují žádné rezervy”. Důvodem je, ač to Birnbaum výslovně neřekl, energiewende. Silně rovněž narůstá poptávka z průmyslu, např. z továren vyrábějících chipy a baterie a z počítačových center. I to je vlastně důsledek politiky dopravní- a energiewende.

Šéf E-onu se sice neobává nebezpečí plošného, neohlášeného blackoutu, ale to, s čím přichází, není o nic méně hrozivé.  Eon bude v případě nouze záměrně zákazníky odpojovat od sítě.  “Než aby zhaslo všechno, vypneme jedno město”. Birnbaum si v rozhovoru, z nějž cituje článek, nedovolil frontální kritiku politiky energiewende, Německo ji, jak říká, zvládne, ale “otázkou je, za jakou cenu. Pro německý průmysl je existenční otázkou, aby byla energie i v budoucnu k dispozici za ceny, kterými může konkurovat. Vysokými cenami energie nesmíme vyhnat průmysl ze země…
Například předminulý týden mělo Německo v síti 27 % obnovitelného proudu a 72 % vyrábělo konvenčním způsobem. I kdybychom v naší zemi nainstalovali třikrát víc větrníků, nevím, jak bychom si v obdobném týdnu poradili bez uhlí, jaderné energie a zemního plynu.
Pokud zcela odstavíme uhlí a jádro, vznikne gigantický propad, který se musí vyplnit.  A sice ze zdroje, který bude spolehlivě dodávat. Nepotřebujeme průměrný roční dostatek proudu, potřebujeme dostatek každý jednotlivý den. To je výzva, která je mnohými podceňována.” Birnbaum rovněž nedává naději v brzký pokles cen energií. Spíš naopak. “Vyšší volatilita znamená vyšší riziko, a to znamená vyšší ceny. A čím víc obnovitelnosti budeme budovat, o to víc to bude právě ten případ.”
Zdroj


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Nejčtenější za týden