USA obklíčily Rusko vojenskými základnami a stupňují hysterii u jejích hranic, uvedl Lavrov
RSS

USA obklíčily Rusko vojenskými základnami a stupňují hysterii u jejích hranic, uvedl Lavrov

Spojené státy americké obklíčily Ruskou federaci svými vojenskými základnami a neustále stupňují hysterii u ruských hranic. (Foto: Youtube)
Prohlásil to v úterý ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov na schůzce s účastníky ročního vědecko-vzdělávacího programu Gorčakovova fondu na podporu veřejné diplomacie Dialog ve jménu budoucnosti.„To, že nás obviňují ze cvičení, která pořádají Ozbrojené síly RF na vlastním svrchovaném území, země, které soustřeďují u našich hranic vojska a vojenskou techniku v obrovském množství i zpoza oceánu, a to, že Spojené státy nás obklíčily ze všech stran svými vojenskými základnami, to jsou fakta, která již zná snad každý školák. A nicméně se tato hysterie neustále stupňuje,“ řekl ministr zahraničních věcí RF.„V asijsko-tichomořském regionu, kde až donedávna převládaly kladné, konstruktivní a sjednocovací tendence, tendence ke hledání konsensu a kompromisu, se realizují vyloženě konfrontační schémata pro zadržování jedněch zemí druhými,“ dodal.Lavrov rovněž prohlásil, že celému světu prospěje, budou-li západní země vést s RF stejně konstruktivní a čestný dialog, jako na summitu v Ženevě. „Konal se rusko-americký summit v Ženevě, byl to konstruktivní a čestný rozhovor, a bude-li podobný rozhovor příkladem pro všechny ostatní akce našich západních partnerů, svět tím jenom vyhraje,“ řekl.Kyjev a západní státy vyjadřují v poslední době znepokojení kvůli „soustředění“ ruských sil u hranice s Ukrajinou. Jak uvedl mluvčí prezidenta RF Dmitrij Peskov, Moskva přesunuje vojska na vlastním území a podle vlastního uvážení, nikoho to neohrožuje a nemělo by to nikoho znepokojovat. A přitom každá země, u jejíž hranic je nějaký nestabilní region, podniká nezbytná opatření na zajištění vlastní bezpečnosti.USA a jejich spojenci v NATO značně zvýšili v poslední době svou vojenskou aktivitu v Černém moři. Na Ministerstvu obrany RF prohlásili, že USA se snaží vytvořit seskupení vojsk u ruských hranic, a jedním z cílů Washingtonu je vojenské osvojení Ukrajiny. USA zkoumají situaci pro případ silového řešení konfliktu v Donbasu, domnívají se na ruském ministerstvu obrany.Zdroj: snews.com
Článek USA obklíčily Rusko vojenskými základnami a stupňují hysterii u jejích hranic, uvedl Lavrov se nejdříve objevil na AC24.cz .


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Nejčtenější za týden