Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou
RSS

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům. (Foto: Youtube)
Za projektem stojí iniciativa Lékaři pomáhají Česku. Podle Babiše je nutné dosáhnout očkovací kapacity z letošního června, kdy se dařilo očkovat téměř 130 tisíc lidí denně.
Deklarace českých lékařů k nátlaku na očkování
„Hlavním cílem je vyzvat další zdravotníky, aby pomohli kolegům v nemocnicích. Jsem rád, že pozvání přijal pan nový premiér Fiala. Epidemie nezná politické bariéry a týká se nás všech. Politika musí jít stranou. Je to neobvyklé, že máme společnou konferenci, ale když jde o životy, je dobře, že tu stojíme,“ vysvětlil situaci, která spojila dva politické rivaly, Babiš.„„Jsem přesvědčen, že jsou chvíle, kdy je potřeba ukázat společnou vůli. Jsem si jistý, že i když máme rozdílné politické názory a preferujeme při boji s covidem jiné postupy, máme společný zájem chránit ohrožené skupiny lidí a chceme, aby se co nejvíce lidí naočkovalo,“ souhlasil Fiala.
Je to fašismus, komentoval chorvatský prezident lockdown pro neočkované
Premiéři se především obracejí na ambulantní specialisty, aby by se zapojili do vakcinační kampaně a pomohli naočkovat co nejvíce lidí v co nejkratší době ve svých ordinacích.Podle Fialy je rovněž nutné, aby praktičtí lékaři apelovali zejména na rizikové pacienty.
Právnička Sudolská: Tečka nebo vykřičník?
Podle Babiše a Fialy masivní vakcinace může pomoci zvrátit dynamiku epidemie, která se nevyvíjí příznivě.Babiš uvedl, že v současné době probíhají jednání o zprovoznění dalších očkovacích center a cílem je dosáhnout kapacit až 150 tisíc očkování denně. Překážkou je ovšem nedostatek zdravotníků.
Článek Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou se nejdříve objevil na AC24.cz .


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Nejčtenější za týden