Takhle si tady žijeme
RSS

Takhle si tady žijeme

 Snad se čtenář nebude příliš zlobit, že dnešní tři úvahy nebudou v tak ponurém duchu, jak si žádá doba. Ale na druhé straně – myslím, že temného tam nalezne, i přes nepříliš vážný tón, docela dost. Evropané nenosí výhružné veverky je první téma. Pak následuje starý nedobrý virus a nakonec odhalení jedné dezinfomace.

Evropané nenosí výhružné veverky!
Není to hezké, ale člověka pobaví, když se mezi sebou utkají nositelé dobra.
Tak nám zpěvačka Ronja Matzahnová narazila na vážný problém. Koncem března chtěla moc a moc zazpívat na akci organizace Fridays for Future v Hannoveru. Holka chtěla zpívat, tak nějak se aktivisticky přidat k pokrokové mládeži, ale ouha!
Organizátoři jí to zarazili. Protože jako bílá Němka nemůže nosit dredy! Prý se jedná o kulturní přivlastnění a mohlo by se to někoho dotknout.
Ronja nezazpívala, dredy neshodila, ale je možné že až příště bude požadána aby zazpívala na nějaké té pokorokové akci, tak se jim na to pěkně vy…kašle.
Chtěl jsem těmto pár řádkům dát nadpis v jazyce, který tak nějak koresponduje s dredy. Vybral jsem svahilštinu a Googlu uložil aby mně přeložil „Běloši nenoste dredy“.
Překladač Google zapracoval, a objevilo se: „Wazungu hawavai nguo za kultishoaste dredy“. Při zpětné kontrole jsem tento text napsal svahilsky a nechal přeložit zpět do češtiny. Tentokrát z něho vylezlo, že „Evropané nenosí výhružné veverky“.
Končím s přivlastňováním si cizí řeči.
Ale teď mě napadá…já teda fakt nevím…jestli můžu…nemáme my náhodou jednoho ministra, který si také dredama cosi kulturně přivlastnil.
Měl by to vrátit!
Abychom nezapomněli
Abychom si náhodou nemysleli, že je pryč i se všemi tečkami, očkováním, neočkováním, proočkováním, lepšími i horšími lidmi, s těmi, kteří o něm vědí všechno i s těmi, kteří o něm nesmí vědět nic, tak pro tento případ se objevila zpráva:  „Nová varianta koronaviru označovaná jako XE se v Česku potvrdila. Jde o takzvaného rekombinanta – ten vzniká, když se jeden člověk nakazí vícero variantami viru současně. V jeho těle se poté genetické informace promíchají.“
Snad bude hodně hodně vakcín.
Bůh ochraňuj farmaceutický průmysl!
Jenomže ten se už ochránil sám. Státy Evropské unie musí podle smlouvy stále odebírat vakcíny na sklad, a po uplynutí expirační doby je poměrně drahým procesem likvidovat. Vzhledem k tomu, že zájem o očkování opadl, je věru co likvidovat. Česká republika musí každý měsíc vykonat jejich nákup za 900 miliónů korun. Pfizer přišel s unikátním zlepšovákem, s tzv virtuálním odběrem. To znamená, že by nikam nic neposílal, ale platby by mu plynuly dál.
Beru zpět tu Boží ochranu.
Jestli ji někdo nepotřebuje, je to Pfizer.
My NE!
 „Česká extremistická scéna se proměňuje, vliv na to má válka na Ukrajině. Dřívější odpůrci proti pandemických opatření teď hlásají proruské postoje,“  tvrdí Antonín Havlík (Novinky.cz, 30.5.2022)
Jak na to Havlík přišel? Zbytečná otázka. Ale velmi inspirující. Beru to jako precedens.
Takže podle tohoto modelu je možné tvrdit, že zastánci nekonečného očkování proti covidu, kteří všem s jiným názorem přejí to nejhorší, jsou chovanci (žádní odchovanci, trvám na chovancích) Sorošova speciálního školství.
Jak do lesa, tak z lesa.
Ale teď zase trochu vážně.
V normální době by takovou pitomost, pardon, chtěl jsem říct účelové černobílé vidění světa, šéfredaktor omlátil autorovi o hlavu. Zřejmě by podobně naložil i s mojí teorií, ale to je osud nás „investigativců“. Pokud by mám ji rovnou neutrhl.
Doba však normální není, a tak utržení hlavy hrozí jen jedné straně.
Docela by mě zajímalo, jaké duševní pochody přivodily, že Antonín (Havlík) „odhalil“ uvedenou souvislost.
Ale na druhou stranu se zachoval jako dokonalá uklízečka.
Všechno vhodil do jednoho pytle, zatřepal, a vypadl NÁZOR.
Skoro mám chuť naznačit: Dezinformace! A se šiřiteli dezinformací by se mělo zatočit.
Je potřeba web Novinky cz. vypnout?
Ale jistě že ne!
My demokraté weby nevypínáme.
Ani neudáváme.
My ne!
Nějaké poučení na závěr? Myslím, že jediné. Ačkoliv se neustále mluví o progresivismu, tedy o pokroku, svět směřuje do toho, co jsme v naší zemi nazývali „padesátá léta.“

František Kašpárek
The post Takhle si tady žijeme first appeared on .


Nejčtenější za týden