FAA omylem zveřejnila více než 2 tisíce letových záznamů souvisejících se soukromými letadly Epsteina
RSS

FAA omylem zveřejnila více než 2 tisíce letových záznamů souvisejících se soukromými letadly Epsteina

V lednu 2020 požádal deník Insider Federální úřad pro letectví o všechny letové záznamy, včetně údajů o odletech a příletech, spojené s flotilou soukromých tryskáčů Jeffreyho Epsteina. (Foto: Shutterstock)
. Zdálo se, že naše žádost podaná podle zákona o svobodném přístupu k informacím má slušnou šanci na úspěch: Agentura v roce 2011 zveřejnila celou svou databázi letů v USA deníku The Wall Street Journal.V březnu 2020 však FAA naši žádost zamítla s tím, že “příslušné záznamy pocházejí z vyšetřovacího spisu”, a jsou proto ze zveřejnění vyňaty. Agentura se odvolávala na výjimku 7(A), kterou Kongres navrhl tak , aby chránila záznamy, které byly “sestaveny pro účely vymáhání práva” a “u nichž lze důvodně očekávat, že by mohly narušit řízení o vymáhání práva”. FAA neupřesnil, do jakého řízení by záznamy mohly zasahovat; Ghislaine Maxwellovou, Epsteinovu bývalou přítelkyni a důvěrnici, čeká tento měsíc soudní proces kvůli obvinění ze sexuálního obchodování.
Papež tehdy „požehnal“ Epsteinovi a Maxwellové, aby ukázali své všemocné vazby
Navzdory původnímu zamítnutí však FAA začátkem tohoto roku nedopatřením zaslala Insiderovi část Epsteinových letových záznamů spolu s korespondencí k nesouvisející žádosti FOIA. Záznamy obsahovaly údaje o 2 300 letech čtyř soukromých letadel registrovaných na Epsteina v letech 1998 až 2020. Většina z nich se objevila ve vyhledávací databázi Insideru , která obsahovala všechny známé lety spojené s Epsteinem.Nové záznamy FAA rovněž odhalují 704 dříve neznámých letů, které Epsteinova letadla uskutečnila. Patří mezi ně stovky cest z tříleté mezery ve veřejných záznamech, z let 2013 až 2016, kdy pohyb letadel nebyl zaznamenán.Aktivity Jeffreyho Epsteina v soukromých letadlech, 1995-2019Zdroj: ADSB; soudní dokumenty; Federální letecký úřad, graf: Taylor TysonNové záznamy o letech neobsahují jména pasažérů, ale mohou poskytnout vodítka o místě pobytu Epsteinových blízkých spolupracovníků. Maxwellová byla častým pasažérem na palubě letadel zhrzeného finančníka.
Synovi Alžběty II. hrozí soud kvůli obvinění ze znásilnění
Epstein vlastnil Gulfstream II ( prodaný v listopadu 2013 ), Gulfstream IV (prodaný před jeho zatčením ), Gulfstream GV-SP a Boeing 727 (přezdívaný “Lolita Express”), který notoricky převážel významné pasažéry a dívky po celém světě. Podle letových seznamů odtajněných v rámci případu pomluvy proti Maxwellové patřily mezi cestující Epsteinových letadel veřejné osobnosti od prezidentů Donalda Trumpa a Billa Clintona až po supermodelku Naomi Campbellovou a astronauta Johna Glenna.Deník Insider o Epsteinově leteckém cestování rozsáhle informoval, popsal letové trasy jeho letadel před jeho zatčením a zveřejnil databázi všech známých letů jeho letadel, v níž lze vyhledávat. Databáze, která byla aktualizována, nyní zahrnuje lety sestavené ze soudních záznamů, veřejných údajů o letových signálech ze systému ADS-B (Automatic Dependent Surveillance-Broadcast) a záznamů FAA.Kromě toho, že záznamy FAA vyplňují tříletou mezeru v polovině roku 2010, potvrzují záznamy letů sestavené Epsteinovými piloty a zjištěné díky analýze dat ADS-B provedené agenturou Insider. Objasňují počáteční a koncové body, které byly nejednoznačné kvůli neúplným údajům ADS-B, které závisí na dostupnosti pozemních přijímačů, jež zachycují signály z letadel nad hlavou; v odlehlých oblastech a nad vodními plochami často signál vypadává. Údaje potvrzují, že Epstein cestoval do oblastí, jako je Cabo a Marrákeš, a často navštěvoval Americké Panenské ostrovy, kde se nacházel jeho soukromý ostrov .
Epstein s dětmi v jeho letadle a odhalené video Trumpa, který dal úder proti obchodování s dětmi
Dvě Epsteinova letadla pokračovala v cestách i po jeho zatčení a následné smrti. Jeho Gulfstream GV-SP – letadlo, kterým létal těsně před svým zatčením – byl počátkem roku 2020 převezen do Palm Beach na Floridě, kde byl později uveden na trh. Jeho Gulfstream IV s ocasním číslem N120JE je stále registrován na Epsteinovu bývalou společnost JEGE LLC, podnik, který pilot z Georgie v tichosti získal v týdnech před Epsteinovým zatčením v červenci 2019. Pilot 20. října zažaloval Epsteinovu pozůstalost u federálního soudu s tvrzením, že si nebyl vědom toho, že letadlo bylo používáno v “kriminálním podniku”, a že společnost byla “poškozena stigmatem” spojeným se sexuálním delikventem.Nově získané záznamy FAA navazují na cestovní vzorce zjištěné v rozsáhlejším souboru údajů o Epsteinových letech, který zveřejnil deník Insider. Epsteinova letadla létala nejčastěji mezi New Yorkem a Palm Beach, kde byla jeho hlavní sídla, a také do jeho sídel v Paříži, Novém Mexiku a na Panenských ostrovech.Epsteinovy tryskáče létaly hojně v posledních 24 letech jeho života, nejhojněji však cestovaly na počátku 80. let, kdy uskutečnily 906 letů, což je více než třetina všech letů, které Epstein uskutečnil.Zdroj: bi.com
Článek FAA omylem zveřejnila více než 2 tisíce letových záznamů souvisejících se soukromými letadly Epsteina se nejdříve objevil na AC24.cz .


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Nejčtenější za týden