Rukopis Einsteinovy teorie relativity se prodal za 13 milionů dolarů
RSS

Rukopis Einsteinovy teorie relativity se prodal za 13 milionů dolarů

Rukopis Alberta Einsteina o jeho teorii relativity byl v úterý vydražen za 11,7 milionu eur. Rukopis prodala Christie’s v Paříži anonymnímu kupci. (Foto: Yotube)
Christie’s na svém webu uvedla, že 54stránkový pracovní rukopis, který napsali Albert Einstein a Michele Besso mezi červnem 1913 a začátkem roku 1914 ve švýcarském Curychu, byl zásadní etapou ve vývoji obecné teorie relativity.Je to jeden z pouhých dvou dochovaných rukopisů dokumentujících genezi teorie a poskytuje fascinující pohled do mysli vědce, dodala Christie’s.Aukční síň již dříve odhadovala hodnotu rukopisu na 2,4 až 3,5 milionu amerických dolarů.Einstein zemřel v roce 1955 ve věku 76 let. Je oceňován jako jeden z největších teoretických fyziků všech dob. Jeho teorie relativity způsobily revoluci v oboru zavedením nových způsobů pohledu na pohyb objektů v prostoru a čase.Einstein také významně přispěl k teorii kvantové mechaniky a v roce 1921 získal Nobelovu cenu za fyziku. Poté se stal ikonou popkultury díky svým suchým vtipům a typickým rozcuchaným vlasům, kníru a hustému obočí.

V roce 2019 se v čínské Šanghaji konala výstava u příležitosti 140. výročí Einsteinova narození. Byly zobrazeny ručně psané stránky obecné teorie relativity a slavné rovnice E=mc2.Zdroj: timesofisrael.com
Článek Rukopis Einsteinovy teorie relativity se prodal za 13 milionů dolarů se nejdříve objevil na AC24.cz .


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Nejčtenější za týden