Neočkovaní Kanaďané starší 12 let, mají zákaz vstupu do letadel a vlaků
RSS

Neočkovaní Kanaďané starší 12 let, mají zákaz vstupu do letadel a vlaků

Neočkovaní cestující starší 12 let nebudou moci ode dneška nastoupit v Kanadě do letadla nebo osobního vlaku a negativní test covid-19 již nebude sloužit jako náhrada pro většinu lidí. (Foto: Flickr)








Tato politika vstoupila v platnost 30. října, ale federální vláda umožnila krátké přechodné období pro neočkované cestující, kteří mohli nastoupit na palubu, pokud předložili negativní molekulární test covid-19 provedený do 72 hodin před cestou.



Objevení nové varianty vyvolalo uzavření hranic a zpřísnění kontrol v Kanadě i v zahraničí kvůli obavám, že by se mohla stát přenosnější.



Každý, kdo přijíždí do Kanady nebo nastupuje do letadla či vlaku uvnitř země, musí být sice očkován, ale v současné době nejsou zavedena žádná karanténní opatření s výjimkou osob, které nedávno projížděly jižní Afrikou.



Zatímco mnohé letecké společnosti dosud prováděly namátkové kontroly, aby se ujistily, že jsou cestující očkováni, společnosti Air Canada a WestJet potvrdily, že od dnešního dne budou požadovat doklad od všech, kteří v Kanadě nastupují na palubu.



Ostatní opatření, jako jsou masky a zdravotní prohlídky, budou nadále povinná.



“Pokud letecké nebo železniční společnosti sdělíte, že jste způsobilí k nástupu do letadla, ale nepředložíte doklad o očkování nebo platný výsledek testu covid-19, nebude vám umožněno cestovat a mohli byste čelit sankcím nebo pokutám,” uvádí se na vládních internetových stránkách.



Pravidlo se nevztahuje na příměstské vlaky.



Vláda na sociálních sítích vydala varování, že ani Kanaďané a osoby s trvalým pobytem v zahraničí se nebudou moci vrátit domů bez plné vakcinace ze schválených vakcín.



Existují určité výjimky, včetně platných zdravotních výjimek, cest do vzdálených obcí dostupných pouze letadlem a těch, kteří projíždějí Kanadou na cestě do jiné destinace.



Tyto prakticky jsou alarmující, lidská práva a svoboda jsou pošlapávána pod rouškou hrozby covid-19.



Zdroj: cbc.ca
Článek Neočkovaní Kanaďané starší 12 let, mají zákaz vstupu do letadel a vlaků se nejdříve objevil na AC24.cz .


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Nejčtenější za týden